Mám nárok na materskú dávku v prípade reťazového pôrodu?

oblivian
13. nov 2017

Po 3 odpracovaných rokoch v istej firme som v r. 2015 nastúpila na materskú dovolenku. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s 2-ročným synom. V apríli 2018 porodím druhé dieťa, vtedy bude mať môj prvorodený 2 roky a 9 mesiacov.
Budem mať nárok na materskú dávku? Ak áno, z čoho sa materská vypočíta v mojom prípade? Aká to môže byť suma, ak som pri prvom dieťati dostávala materskú cca 600 eur mesačne?
Čo treba nahlásiť, vybaviť na úradoch/v zamestnaní pred pôrodom?
Ďakujem za pomoc! 🙂

evittam
15. nov 2017

@motovidlo83 Suhlasim so
@zalka . A nohy by som nedrala na SP. Zbytocne-bud ti nepovedia nic alebo ta oklamu. Cest vynimkam. Bohužiaľ.

zalka
15. nov 2017

@motovidlo83 ak si nemala žiaden príjem v roku 2017 tak potom ti vyrátajú MD z predpokladaného príjmu čo potvrdí mzdárka pre SP
a vari 37,50e nie je peniaz? to na margo MD z dohody to na ulici 8 mesiacov nenájdeš.

motovidlo83
28. dec 2017

@zalka ahoj 🙂 vieš mi ešte prosím poradiť aký zvyknú mzdárky potvrdiť predpokladaný príjem? pred nástupom na MD v roku 2015 som mala vždy inú výplatu, základ na zmluve + bonusy z predaja, ktoré boli 200-400 eur. Neviem teda či sa ráta iba ten základ, alebo priemer aj s bonusmi? Potrebujem to vedieť skôr ako nastúpim na ďalšiu MD. Na SP mi poradili, že si môžem zvýšiť materské tým, že sa inde zamestnám 90 dní pred nástupom, len teraz neviem na akom plate sa dohodnúť, keďže netuším aký príjem mi potvrdí mzdárka. Alebo mám skúsiť teraz do predu zistiť u predošlého zamestnávateľa aký príjem by mi potvrdila?

zalka
28. dec 2017

@motovidlo83 skús to zistiť, môže potvrdiť len základ, môže aj vyšší záleží od nej na čo si trúfne a čo by obhájila pri prípadnej kontrole