Mám nárok na materskú, keď nie som zamestnaná ?

alzbetamazanova
25. nov 2019

Ahojte baby potrebovala by som poradiť.Od septembra 2019 som nezamestnaná skončila mi pracovná zmluva po 10mesiacoch a išla som sa evidovať na úrad prace.zistila som že som tehotná neskôr.Na vyšetrení u môjho gynekologa mi bolo povedané že má chce lekár vypísať na pn rizikove lenže nevie či má môže vypísať pretože nevie čo tam treba napísať či byvaleho zamestnávateľa alebo úrad prace aby som do materskej dostávala nejaké peniažky .bude to nejako ovplyvnene na matersky príspevok či budem mať nárok na matersku?keď nebudem zamestnaná od septembra 2019 do porodu 2020? Ale na úrade práce

evittam
25. nov 2019

@alzbetamazanova Ak si nebola tehotná už pocas trvania PP nemas nárok ani na MD ani na PN. Musíš obnovit NP.

ivkazba
25. nov 2019

Ak si otehotnela až po odchode z práce a už sa nezamestnáš, tak nárok na materský príspevok nemáš. Na ten je potrebné mať v čase odchodu na MD aktívne NP alebo byť v ochrannej lehote, čo ale nie si ak si otehotnela až po ukončení PP.

gustawo
25. nov 2019

Ak Vám materská vznikne do 8 mesiacov po ukončení pracovného pomeru tak máte nárok v ochrannej lehote

draik
25. nov 2019

Ja len doplním. že ak si prečítate tunajšie témy, tak ľahko zistíte, ako sa k nároku na slušné materské dopracovať.

evittam
26. nov 2019

@ivkazba Nemusí sa len zamestnať.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@gustawo ja už som bola tehotná ako mi skončila pracovná zmluva ale zistila som to neskôr a neviem či má môže lekár vypísať na bývalého zamestnávateľa

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Tvoj bývalý zamestnávateľ s tebou nic nema spolocne od skončenia PP.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@
@evittam a ako ma má lekár vypísať na pn

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Normalne. Si v OL. A prepac ale prácu lekára robiť nebudem.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@evittam prepac.takze v pohode má môže lekár vypísať na pn a ma tam dať bývalého zamestnávateľa keďže som v ochrannej lehote

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Čítaj co pisem. Tvoj bývalý zamestnávateľ s tebou nema nič spolocne.

veronikaszabova
26. nov 2019

@alzbetamazanova a to mi chces povedat, ze tvoj gynekolog nevie ako vypisat PNku? Ale bez.. nie si prva ani posledna, ktora ostala tehotna v OL.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@evittam môj lekár mi povedal že sa mám opýtať na úrade práce pretože nevie čo tam má napísať či nič alebo úrad práce alebo bývali zamestnávateľ tak som si to zistila na úrade práce a povedala mi že normálne tam má napísať bývalého zamestnávateľa

veronikaszabova
26. nov 2019

@alzbetamazanova ale on s tebou uz nic nema, chapes?
Uz nie si zamestnanec. Na PNku sa dava aktualny zamestnavatel.

veronikaszabova
26. nov 2019

Btw co ma Upsvar s PN?

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova A co ma UPSVaR s PN?! Tetuska je evidentne mimo. Plati co píšeme a píše
@veronikaszabova
Ty uz nemáš zamestnavatela. Skus to konečne pochopit. Cize lekar nema co napísať do kolonky zamestnavatel.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@veronikaszabova prepáč ja len píšem čo mi bolo povedané s každej strany

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Z akej kazdej strany? Od tetusky na UPSVaRco ani nic nema spoločné s PN? No tak co vlastne chces od nás? Riad sa kravinami co ti povedala.

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@alzbetamazanova takže normálne má môže vypísať na pn a do kolónky nič nedá a budem nieco vlastne aj dostávať ?

veronikaszabova
26. nov 2019

@alzbetamazanova z akej strany...? A preco si bola na Upsvar, ked oni nemaju absolutne nic s tvojou PN?

veronikaszabova
26. nov 2019

@evittam to je ta financna gramotnost, o ktorej stale piseme. 😳

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@veronikaszabova pretože ma tam lekár poslal aby som si isla zistiť čo tam má vlastné do kolónky napísať že proste som v ochrannej lehote ale nechce tam napísať nejaku sprostosť

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Pan doktor by to mal vedieť. A teda aspoň ta mohol poslať tam kam treba. No vidno ze ani študovani tej gramotnosti moc nepobrali...
@veronikaszabova

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova Pan doktor ani nevie kam posiela PN?! Smutné...

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@evittam tak mi prosím vás napíšte čo mu mám povedať aby tam dal nech to môžem ísť zaniesť na sociálnu poisťovňu

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@alzbetamazanova či to akože nemám nárok na pn?

evittam
26. nov 2019

@alzbetamazanova No nic. Si v OL. Ci mas zamestnavatela? Nemas. Tak co tam ma dat? Prepáč ale ty aj aspon trosku rozmýšľas ked čítaš co ti píšeme?! Uz to tu mas minimálne 3x odo mna.

veronikaszabova
26. nov 2019

@evittam komu niet rady, tomu niet pomoci...

alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@veronikaszabova 👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼