Mám nárok na nemocenské a materskú?

magic08
20. máj 2012

Ahojte, potrebujem poradit od niekoho kto sa naozaj vyzna v socilanych zakonoch. V aprili toho roku som nastupila opat do prace, na povodne miesto, kde som pracovala pred materskou, dieta malo akurat 2 roky... chodim do prace necele 2 mesiace a zistila som, ze som opat tehotna, rodit (ak vsetko dobre dopadne) by som mala v januari 2013. Narok na materske vznika, ak bolo pred dnom porodu platene 270 dni nemocenske poistenie, pocas materskej a rodicovskej dovolenky sa nemocenske neplati, v pripade, ze tehu bude bezproblemove, tuto podmienku 270 dni budem mat pravdepodobne splnenu, ale co v pripade, ak budem musiet nastupit na PN? Budem dostavat nemocenske a nasledne matersku? Viete mi to niekto objasnit? Podotykam, ze dobrovolne nemocenske som si neplatila. Dakujem

zalka
20. máj 2012

Neboj sa nárok na PN máš zo zamestnania, kedže chodíš do práce. A takisto budeš mať nárok aj na materskú, pretože do 270 dní sa TI ráta aj rodičovská dovolenka zo zamestnania.

saranata
20. máj 2012

budeš mat narok aj na nemocenske a potom následne aj na matersku určite, bola som v podobnej situácii teraz a overovala som si to v SP ,nemusela si si platit DNP,gratulujem k babatku 😉