Mám nárok na tehotenský príspevok?

arexka
15. jan 2024

Dobrý deň chcem sa spytat som na rodičovskej dovolenke este s prvou dcerkou v maji bude mať 3 roky teraz som tehotna z druhym babetkom ma rovnaky termin ako mala prva dcerka 17 maj ...ked som čakála dcerku bola som zamestnaná na dobu určitú mesiac po jej narodeni mi skončila pracovna zmluva matersku som mala aj tehotenský prispevok na ňu ešte v tehotenstve teda..ale teraz vlastne pracovnu zmluvu nemam myslim si že mam narok len na nižší rodičak pri druhom babetku teda či sa mylim ? Jedna kamarátka mi dala do hlavy chrobaka ze to sa ešte rata ako retazova materska ..ze by som mala mat narok aj na to tehotenske ale mne sa to nezda ..neviete niekto poradiť? .. vďaka 🙏

klarissa25
15. jan 2024

Áno. Nebudeš mat nárok na tehotenské a ani materske

alenah31
15. jan 2024

@arexka nie - tebe PP skončil - netrvá počas RD prvého dieťaťa - nemáš nárok na tehotenský príspevok a nebudeš mať nárok ani na materské - čiže po narodení druhého dieťaťa a skončení nároku na RP na prvé dieťa požiadaš o RP na mladšie dieťa a bude ti vyplácaný RP v tej nižšej sume.

arexka
autor
15. jan 2024

Ďakujem aj som si myslela že to tak bude 👍

any3108
15. jan 2024

@arexka nárok by vznikol len ak by ste si platili dobrovoľne nemocenské poistenie po dobu 270 dní,.inak nie, lebo pracovný pomer už netrva