Mám nastúpiť po rodičovskej do práce a som znovu tehotná

jaankaa17
31. aug 2021

Ako to je keď mám nastúpiť do práce po rodičovskom asom znova tehotná?

lucka_ke
31. aug 2021

skús upresniť otázku, čo ako je?

jaankaa17
autor
31. aug 2021

@lucka_ke je to tak ze malý ide do skvolky jasom od rodicaku na pandemickej OCR lebo ho berú až teraz a som zistila ze som tehotná tak ze ako to je v práci.

winki13
31. aug 2021

@jaankaa17 pokracujes dalej v ramci retazovej md

alenah31
31. aug 2021

@jaankaa17 čiže ty si už do práce nastúpila - RD ti skončila, momentálne si na pandemickej očr? Syn do škôlky a ty do práce - či ako by to malo byť?

alenah31
31. aug 2021

@winki13 v akej reťazovaj md? Je na pandemickej očr - to znamená že má aktívne NP - už pracuje.

jaankaa17
autor
31. aug 2021

@alenah31 ešte som nenastupila do práce som s malym doma ale ten ide už do skvolky štvrtok. Tak som chcela vedieť ako to je keď som 7tt.ci normálne nastúpiť do práce alebo ako

jaankaa17
autor
31. aug 2021

@winki13 ale mne rodicak skončil ešte v januári. Aj tak sa to dá.?

zuzanockamt
31. aug 2021

@jaankaa17 nastúpiš do práce

@winki13 píšeš hlúposti

alenah31
31. aug 2021

@jaankaa17 ale pokiaľ si na pandemickej očr tak ti RD skončila a si zasa prihlásená ako zamestnanec - len si skrátka na očr (takže jasné, že nepracuješ)....normálne nastúpiš do práce - čo by si akože chcela inak robiť? Ak máš zdr. problémy spojené s tehu môžeš ísť na PN.

magic08
31. aug 2021

Normálne nastúpis do práce a robíš do nástupu na materskú, ak ti to zdravotný stav dovolí.

loginexistuje
31. aug 2021

@jaankaa17 ked ti maly nastupi do skolky stracas narok na pandemicku OCR takze do prace musis nastupit resp to musis riesit s nimi uz 2.9 mas nastupit hadam si im to oznamila

sasanka605
31. aug 2021

@jaankaa17 v práci vedia ze si na OČR. Len s nimi ries.

kitycat
31. aug 2021

@jaankaa17 o md a rd viem velky prd ale skolka sa pise škôlka, ako ti uz bolo naznacene skvolka je snad nejaky slang slangu 🙂

nafka0483
31. aug 2021

@jaankaa17 A co sa ma v 7tt diat? Zeny v 7tt uz nesmu pracovat ci maju nejaky specialny druh dovolenky, alebo co?

Tee skonci OCR dnom ked maly nastupi do skolky a ty kedze mas aktivny pracovny pomer, tak nastupis normalne do prace. Co ine by si chcela robit, ostat doma?

markaterka
31. aug 2021

@nafka0483 lenže mne to príde tak, že ona v robote ani nedala vedieť, že 2.9. nastupuje.

nafka0483
31. aug 2021

@markaterka Ona musela RD ukoncit odkedy nastupila na OCR. Cize ju uz eviduje ze "nastupila" do prace, akurat ze hned si vzala OCR. Cize teraz uz "len" ukonci OCR a je naspat v praci.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
31. aug 2021

Nastúpis normálne do prace. Tehotenstvo nie je choroba

sense
31. aug 2021

@fidka79 si na predbehla 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
31. aug 2021

@fidka79 vo vsetkom mas uplnu pravdu....ja uz radsej len odpovedam striktne cisto na polozenu otazku. Kedysi som vedela napisat aj svoj nazor - no bola som oznacena za zavistlivu chuderu - ved ina skupina ludi vraj zneuziva system viac tak co riesim - no co uz, idem zasa chvilku zavidiet niekam do kuta😉☺😉

lilinka88
31. aug 2021

@alenah31 🤣🤣🤣 bože, tu je to des. Človek vyjadrí svoj názor, samozrejme odlišný od toho,vo tu chcú počuť,a už je závistliva chudera čo nedopraje ani PNku,ani inuy bezdôvodne poberaní dávku. Nedajboh, keď niekomu povieš,že špekuluje 🙈🙈🙈

alenah31
31. aug 2021

@lilinka88 ved toto....a kukni tie prispevky co vznikaju po tom ako Krajniak oznamil vyplacanie tych 74,50 co mimoriadne vyplatia spolu s PnD za september. Slovensku chyba jedna dolezita vec - financna gramotnost naroda🤷‍♀️

sasanka605
31. aug 2021

@alenah31 pripadne aj čítanie s porozumením ked som pozerala tie príspevky

alenah31
31. aug 2021

@sasanka605 asi tak👍

zojeva
22. nov 2021

Dobrý deň, neviem, či je táto diskusia ešte aktívna, ale skúsim sa opýtať. Volala som aj na ,,socialku,, samozrejme, ale odpovedi som sa vlastne dočkala. Som na RD so 16m synom, som stále som zamestnaná, resp. mám zmluvu. Chcem dať syna do jaslí a nastúpiť do práce. Ale do inej práce. Chcem sa spýtať, keď nastúpim do roboty a dám výpoveď v pôvodnom zamestaní a otehotniem budem mať nárok na materskú alebo zas až keď odrobim 270 dni ? Aj keď vlastne budem poberať stále rodičovský až do 3 rokov syna a bol by to kvazy reťazovy porod ?
Snáď je to pochopiteľne, pýtam sa lebo mala som prvý krát problém otehotnieť, chcem ísť pracovať, lenže do pôvodného zamestnania nastúpiť nemôžem mám možnosť ísť pracovať do inej firmy len sa bojím že ako zákon schválnosti otehotniem hneď a nárok na materskú mat nebudem.

alenah31
22. nov 2021

@zojeva nastúp do novej práce a daj v starej výpoveď - v tej starej si vlastne stále na RD čiže výpovedná lehota ti bude plynúť a ty môžeš pracovať v novom zamestnaní. Nie - tým, že ti pôvodný PP trval počas RD nemusíš znovu "zbierať" nových 270 dní NP, ale ak v novom zamestnaní odpracuješ aspoň 90 dní bez PN a OČR bude sa ti materské počítať z príjmu od nového zamestnávateľa a zo starého zamestnania sa ti iba pripočítajú potrebné dni poistenia. A ešte pozor - nepôjde o reťazovú materskú aj keby sa ti druhé dieťa narodilo skôr ako prvé dovŕši trik roky. To platí len v prípade ak si išla na MD s prvým dieťaťom, plynulo prešla na RD a teraz prejdeš plynulo na MD s druhým dieťaťom a medzi tým nemáš iný príjem ako RP.

lilinka88
22. nov 2021

@zojeva pokiaľ ukončiš PP počas RD bez toho,aby sa ti obnovilo NP, tak ti NP skončí posledným dňom MD a tým pádom sa ti odbodie na RD nebude do 270 dní počítať.
O reťazovy pôrod nepôjde, keďže nebudeš u toho istého zamestnávateľa

zojeva
22. nov 2021

@alenah31 ďakujem krásne za odpoved 🙏🏻 Takže dúfam, že som správne pochopila, že môžem ísť do práce a keď po mesiaci otehotniem nárok na materskú mať budem….