Materská dovolenka a nové zamestnanie

18. aug 2021

Ahojte, chcem sa len uistiť, či tomu dobre rozumiem. Keď som už počas tehotenstva zmenila zamestnávateľa a u toho nového ostanem dlhšie ako 90 dní tak sa mi bude materská rátať z nového platu áno? Podmienku 270 spĺňam, len toto mi nie je na 100% jasné že či sa to ráta z minulého roka alebo už čisto z nového príjmu a na starý príjem sa neprihliada. Ďakujem za každú odpoveď. 😊

mogaa
18. aug 2021

nestačí ostať u nového zamestnávateľa 90dní, tých 90dní musíš platiť odvody, čiže je to 90dní bez PN, dovolenky, OČR-ky, neplateného volna.....

autor
18. aug 2021

@mogaa áno samozrejme, nemala by som byť PN pokiaľ sa nič nevyskytne náhodou. Klasicky odpracovane dni budem mať.

mima1
18. aug 2021

Ano bude sa ratat odnoveho zamestnavatela. Tiez som tak bola

autor
18. aug 2021

@mima1 prosím ťa a tých 90 dní to sa rátajú reálne odpracované smeny alebo proste 90 kalendárnych dní bez PN atď? 😊

mima1
18. aug 2021

V tomto neporadim ja som robila pondelok az piatok kazdy den.

mima1
18. aug 2021

Ale premyslam ze normal kalendarne pretoze ja som mala zmluvu prve tri mesiace min rok aj dake dni z aprila a mala som to na chlp presne. Vyslo mi 91dni myslim

lilinka88
18. aug 2021

Kalendárne dni a pokiaľ to nie je iba iná PZ u pôvodného zamestnávateľa,ale úplne iný, tak min 90 dní,aby sa vychádzalo od neho

autor
18. aug 2021

@lilinka88 je to úplne iný zamestnávateľ. Ďakujem