Materská z Anglicka a rodičovský príspevok zo Slovenska

roselyn
20. feb 2014

Dobry den, chcela by som sa Vas spytat, ci mi neviete poradit. Matersku poberam z Anglicka, lebo len tam som pracovala. Ked mi materska o chvilku skonci, chcem poziadat o rodicovsky prispevok na SVK, kedze zijeme na SVK a mame tu aj pediatra, aj staly pobyt. Akurat ked mi skonci materska, mala by som sa vratit do prace v UK, ale zatial sa rozhodujeme, ze uz ostaneme tu. Moja otazka je, ci teda mam narok na rodicovsky prispevok? Nechcem ostat bez prace a bez financii (keby ze nemam narok na rodicovsky prispevok, tak pojdem spat do prace). Nevyznam sa v nasom socialnom systeme. Dakujem Vam za odpovede.

pata999777
19. dec 2017

@unctadorg s partnerom on uz tiez bude na Sk ked bude male ... takze keby som šla od polovice januára na marodku tym pádom mi uz začína aj materská ? Tak to mam chápať ?

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
unctadorg
19. dec 2017

@pata999777 ja to chapem ze budes pn a ptm pojdes na matersku. Ale 15tyzdnov pred nastupom na matersku to mas ako qualifying week a z toho ti vypocitaju SMP. Ty si vybav tie formulare lebo to trva dlho. S2 mi vydali do 3 tyzdnov ale s1 5 mesiacov. Ak bude partner na sr poisteny tym padom dieta v pohode poistite na sr. Len ty budes pocas materskej spadat pod zahranicne poistenie. S formúlarmi sa treba registrovat na poistovni najprv. Anglicani ti mali spravit risk assesment ako tehotnej a kludne dones papier od gp ze nemozes nocne a preradia ta. Alebo ta nechaju doma a budu ti platit normalne plat (ako v mojom pripade, nenasli mi vyhovujucu pracu, tak som sedela doma)....

filodendron
26. mar 2020

Diskusia sice starsia, ale skusim aj tak. Zienky, ked ste sa vratili na SVK na matersku, nechavali ste si v UK nejaku adresu? Odstahovali ste sa uplne alebo vas manzel/partner ostal v UK?