Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mohli mi zrušiť rodičovský príspevok ak otec dieťaťa pracuje v zahraničí?

betuska153
30. apr 2019

Dobrý deň potrebujem radu zastavili mi rodičovský kvôli tomu že otec dety pracuje v Írsku a ja idem za nič na dovolenku nigde niesme prihlásený trvalé bydlisko mame na sk a mne preto zrusily lebo on racuje v zahraničí prosím vás o radu ďakujem

veronikaszabova
30. apr 2019

@betuska153 boze ten text sa strasne zle cita...

Ak muz pracuje v zahranici, RP aj Rod.pridavky mas poberat odtial.

beky1813
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
30. apr 2019

@beky1813 "nigde"

biokozmetika
30. apr 2019

@betuska153 je pravda ze prídavky by sa mali poberat v zahraničí a predpokladám, že je to aj výhodnejšie ale pokiaľ v zahraničí nie je podobná čiastka ako rodičovský príspevok a matka aj dieťa sa zdržiava na SR tak matka má právo poberat RP na SK-aspoň takto to bolo 2 roky dozadu.

beky1813
30. apr 2019

To ktora mideratorka sa zas nudi? Tak zmaz aj ine 😃😃😃😃

beky1813
30. apr 2019

@veronikaszabova zas ma mazu a zas nový nick. Zase sa nejaka moderátorka nudi

veronikaszabova
30. apr 2019

@beky1813 kukam, ze si zmizla 🙂

tecko28
1. máj 2019

@betuska153 ano je to tak, mne vyprsal pp na dobu urcitu pred nastupom na MD,( manzel pracuje v zahranici), kedze som tym padom isla do statusu nezamestnanej a manzel plati odvody v inom state, pridavky a rodicak sme si mali vybavit tam, co je vsak na dlhsie lakte. Vyriesili sme to tak, ze si nasiel pracu-malicky uvazok aj na Slovensku, tym padom mu isli odvody aj tu a mne rodicak vratili

lubica088
2. máj 2019

aj mne urobili to iste, tiez muz v zahranici a zobrali aj rodicak aj pridavky. ale ja mam status zamestnanca na SK - meni to nieco ? nie som nezamestnana...

lubica088
2. máj 2019

@biokozmetika cize ak som s detmi na SK a muz pracuje v zahranici a oni tam maju rodicak- mam poberat davky odtial ??? aj ked som bola zamestnana na SK a po rodickaku opat nastupujem do prace ?

slnecnica82
2. máj 2019

Rodičovský a prídavky....zohľadňuje sa kde otec dieťaťa pracuje...z danej krajiny ich poberas..čiže stopli právne

tecko28
2. máj 2019

@lubica088 ak ste zamestnana nadalej, mali by ste dostavat rodicak aj tu a zo zahranicia rozdiel

biokozmetika
2. máj 2019

@lubica088 tak ako napísala @tecko28 prioritne zo SR lebo tu sa s deťmi zdržiavať a dorovnanie zo zahraničia ak je obdobna čiastka pre matky tam. Opakujem že som to riešila asi 4 roky dozadu (nie 2 strašne ten čas bezi😊) tak netuším ci sa niečo zmenilo alebo je to rovnaké.

1975renca
2. máj 2019

Ak matke trva prac.pomer na SK a je na rodicivskej, ma na SK trvaly pobyt aj s detmi, ma dostat z SKaj pridavky aj rodičovský príspevok a krajina kde otec pracuje doplati rozdiel v rodinnych pridavkoch a rozdiel z rodičovského prispevku by mala dana krajina doplatit po 3.rokoch, kedy matke na SK konci rodičovska dovolenka, ale len za mesiace ktoré tam otec deti pracoval, ak pred rodicovskou dovolenkou matka nikde nerobila, vsetko prebera krajina kde pracuje otec deti...

1975renca
2. máj 2019

Treba si to ale zistit nie len tu, ale aj v danej krajine ako je to, ak sa budu informacie zhodovat, tak je to o.k.a je to proste tak....

lubica088
2. máj 2019

@1975renca no a mne ho stopli napriek tomu ze som tu zamestnana 🤔 a muz je prec... a najlepsie je ze som nedostala od nich jeden jediny list alebo nejake info.... vsetko si iba sama po telefone zistujem co a kedy a preco 😩 na nervy s celym Upsvar

1975renca
2. máj 2019

@lubica088 kde pracuje otec deti?

6mia6
2. máj 2019

@lubica088 no ale nakoniec sa ti to aj tak oplatí len to treba vybehať.

1975renca
3. máj 2019

@lubica088 urcite mas narok na sk a kde pracuje otec deti, tam krajina doplaca len rozdiel, treba si zavolst aj na centralu upsvr, nie vzdy maju dane úradníci dostatočne informácie, toto urobili aj mojej znamej, potom jej to museli doplatit aj na sk

lubica088
8. máj 2019

@1975renca ahoj, mozem IP ? ak sa v tom trosku vyznas... lebo my sme taky komplikovanejsi pripad

1975renca
8. máj 2019

@lubica088 ahoj, no i ja som cerpala rodicak z AT rok a pol dozadu, odvtedy sa vela zmenilo, ale co sa sk rodicaku tyka,malo by to byt tak ako som pisala, ak si na facebooku, napis na stranku sos osterreich, tak radia baby ci aj tieto veci vybavuju a vyznaju sa v pravnych veciach, mozes aj rovno napisat babe, vola sa Sissa Kreuz

lubica088
8. máj 2019

@1975renca dakujem za odporucenie, skusim poriesit teda tam ☺️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli