Môže byť matka na materskej a otec na rodičovskej?

jankaviel
29. aug 2013

Mám dvoch synov, 14 mesiacov a 1 mesiac. Môžem byť ja na materskej dovolenke s mladším synom a poberať materské a manžel na rodičovskej dovolenke a poberať aj rodičovský príspevok na staršieho syna? Dá sa popri materskej a rodičovskej dovolenke aj pracovať? Ako viem, museli by sme uzatvoriť nový pracovno-právny vzťah.

andela1
20. nov 2017

Ahojte chcela by som sa spýtať neviem ci mi niekto vie poradiť alebo na koho sa mam obratit. S mojim druhom sa rozchadzam a robí mi na just zlo a zase len zlo a to cez naše spoločné dieťa. Som na rodičovskom malý má 2 roky a 7 mesiacov teraz mi prišiel s tým že on pôjde na rodičovské a chce si nechať dieťa. Je to možné ak v podstate o dieťa som sa starala ja nevie sa sám o seba postarať nie to ešte o dieťa. Nič iné mu nevychdzalo z úst iba chod za mamou keď niečo chcel malý. Viem ze to robí naschval a viem ze o to dieťa by sa oň postarať nevedel strčil by ho k svojej matke či nejakej žene a on by mal eura do vrecka. Tak chcem len vedie či môžu mne zrušiť rodičovský a dať jemu a aj malého? Ďakujem za každú radu info dakujeeeem

medovka14
20. nov 2017

@andela1 skus na fb skupinu Opýtaj sa právnika SK, tam to určite poradí nejaky právnik 🙂 držím palce

9lf9
20. nov 2017

@andela1 nemoze ti ho on len tak zrusit, na zrusenie RP by si si ty musela podat ziadost o odnatie, lebo ty si opravnena osoba.

fidorka7
20. nov 2017

@andela1 na tvojom mieste by som čo najskôr riešila úpravu práv a povinností k dieťaťu - teda daj si ho zveriť do výchovy... Choď na úrad kde ti to pomôžu spísať na oddelení sOCIáLNOPRáVNEJ OCHRANY DETí A SOCIáLNEJ KURATELY.

andela1
20. nov 2017

Ďakujem baby hoc neviem ci ma len nestrasi ale popytam sa lebo sa s ním chcem rozísť a pravdepodobne si myslí že sa zlaknem že prídem o malého a ostanem s ním ale ešte raz veľká vďaka radšej sa popytam na úradoch keby náhodou predsa len

fidorka7
20. nov 2017

@andela1 zveriť si dieťa je základ a to i v prípade, ak s ním ešte zostaneš... Taká tvoja poistka do budúcna.

petra7825
20. nov 2017

@andela1 myslím že pokým niečo vôbec vybaví tak bude po rodičovskej. aj tak ju už budes poberať iba 5 mesiacov a to nemá šancu stihnúť.

andela1
20. nov 2017

A zveriť si dieťa do svojej staroslivosti môžem aj bez neho bez jeho vedomia?

fidorka7
20. nov 2017

@andela1 nerozumiem, bez jeho vedomia napíšeš na úrade návrh, podáš na súd a budeš čakať na pojednávanie, na ktoré samozrejme ako otec bude tiež predvolaný. Ak to neurobíš ty, tak riskuješ, že mu to niekto poradí a predbehne ťa a takýto návrh podá on.

andela1
20. nov 2017

OK už chápem vďaka!!! Ale zase keď sa o svoje deti starám tak ako treba ak by ma predbehol náhodou myslíš že by mu zverili malého keď ma podmienku za výživné kvôli svojim deťom neplatil výživné

andela1
20. nov 2017

Myslím tým že má ešte ďalšie dve a toto tretie naše spoločné! Síce ja som na rodičovskom ale tak po chcem ísť robiť tak je tam toho viac význas sa v tom fidorka7 tak ti napíšem do posty

fidorka7
20. nov 2017

@andela1 no musel by to preukázať, ale stojí ti to za tie nervy? rovnako, ak bude dieťa zverené tebe tak ty rozhoduješ, on bude mať určené stretávanie,,, je toho veľa ako som povedala je to v tvoj prospech