Môže ostať otec na materskej a ja na rodičovskej?

jerevan
1. jan 2020

Zdravím , potrebujem poradit som tehotná
Mam uz jedno dieta ktore ma 2 roky naňho poberam RD
Druhe dieta sa narodi v juny .
Chcem sa opýtať ci môže priatel ostat na materskej
S druhým dieťaťom a ja budem poberať naďalej rodičovský za 2 rocne dieta .
Da sa to aj takto vybavit ?
Ak ano ako postupovať ?

Ďakujem

777januska777
1. jan 2020

Nedá sa to, kombinovať sa dá, ak by si ty poberala materskú na jedno dieťa a manžel tiež materskú na druhé dieťa. Ale kombinácia materská a rodičovská sa nedá.

evittam
1. jan 2020

@jerevan No po prvé nepoberás RD. To nie je možné.
A nie nie je možné poberať súčasne MD a RP. Tak ako pise
@777januska777
Btw.staci čítať uz xy založených diskusii o tom istom.

martuska2
1. jan 2020

@evittam
Baby prosim pomoc. Muz szco je na materskej od oktobra. Koncom novembra si zlomil klucnu kost a uz je mesiac na pn a bude este vela mesiacov lebo ho caka dalsia operacia. Ja za ten cas rodicak nepoberam a on pnku nedostane kedze pobera matersku. Co mi odporucate? Da sa jeho materska stopnut a poziadat o polroka dalej do tych 28tyzdnov? A ja by som si obnovila rodicak a on by mal pnku. Ci blbost?
@777januska777

777januska777
1. jan 2020

@martuska2 podľa mňa sa materská nedá stopnúť (ale ja nie som odborník), ale byť tebou tak si zavolám na úrad a normálne sa ich nato spýtam, že čo by si mala robiť.

martuska2
1. jan 2020

@777januska777 tak to je v tom ze oni mi nikdy normalnu vyuzitelnu ingormaciu nedali :( stale som mala najlepsie info odtial

evittam
1. jan 2020

@martuska2 Blbosť. Môže zrusit poberanie MD a začať poberat PN ale uz po PN nebude mat narok na MD. Cize nech doberie MD (určite je vyssia akoby bola PN) a po MD PN.

martuska2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. jan 2020

@martuska2 Nebudem ti odpovedať v dvoch diskusiách. Sustred to v jednej