Môžem íst po materskej hneď na maródku?

mici512
20. feb 2013

Ahojte chcem sa opýtať či je možne nastúpiť hned po MD na PN. MD mi končí 22.3.2013 a 23.3.2013 by som nastúpila na PN. Inak by som mala čerpať dovolenku tak som sa dohodla zo zamestnávateľom. ............. ale poberám maximálnu matersku a ked nastúpim PN budem dostávať aj nadalem maximálnu PN? dakujem za vaše názory

miska743
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baklik
20. feb 2013

@miska743 ona pise, ze sa jej konci MD, nie RD!!! 😝

adrioska
20. feb 2013

@mici512 nejak nerozumiem tomu, ak by si necerpala dovolenku alebo PN-ku, tak by si mala nastupit do prace? Ci ako? Pretoze po skonceni MD, nastupujes aj po dohode so zamestnavatelom na rodicovsku dovolenku. Teoreticky mozes byt na PN-ke aj pocas rodicovskej dovolenky alebo na OCR-ke (s dietatom), ale mozes ist len z dobrovolneho poistenia (to poistenie ti musi trvat, cize ho musis mat aktivne), zo zamestnania nemas narok na PN-ku. Tym padom nebudes mat vyplacanu maximalnu davku, ale len 55% z vymeriavacieho zakladu, aky si si stanovila pri plateni dobrovolneho nemocenskeho poistenia. A inak teraz (minuly rok) boli zmeny v dobrovolnom poisteni, cize ak si si platila podla stareho, to znamena len nemocenske, tak to ti uz zaniklo a teda nebudes mat narok na PN-ku...ak si si platila, resp. platis podla noveho, teda vsetky 3 poistenia (nemocenske, dochodkove aj poistenie v nezamestnanosti), tak vtedy teoreticky mas narok, ale to zavisi od toho, aku dobu trva poistenie, musela by si sa spytat v Socialnej poistovni...

mici512
autor
21. feb 2013

@miska743 presne ako pise baklik ja idem na RD a vobec nemam pocit ze starostlivost o dieta je 3 roky sedenia doma mozno ty sedis a tak to potom vyzera...

miska743
Odpoveď bola odstránená
Zobraz