Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem íst po materskej hneď na maródku?

mici512
20. feb 2013

Ahojte chcem sa opýtať či je možne nastúpiť hned po MD na PN. MD mi končí 22.3.2013 a 23.3.2013 by som nastúpila na PN. Inak by som mala čerpať dovolenku tak som sa dohodla zo zamestnávateľom. ............. ale poberám maximálnu matersku a ked nastúpim PN budem dostávať aj nadalem maximálnu PN? dakujem za vaše názory

miska743
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baklik
20. feb 2013

@miska743 ona pise, ze sa jej konci MD, nie RD!!! 😝

adrioska
20. feb 2013

@mici512 nejak nerozumiem tomu, ak by si necerpala dovolenku alebo PN-ku, tak by si mala nastupit do prace? Ci ako? Pretoze po skonceni MD, nastupujes aj po dohode so zamestnavatelom na rodicovsku dovolenku. Teoreticky mozes byt na PN-ke aj pocas rodicovskej dovolenky alebo na OCR-ke (s dietatom), ale mozes ist len z dobrovolneho poistenia (to poistenie ti musi trvat, cize ho musis mat aktivne), zo zamestnania nemas narok na PN-ku. Tym padom nebudes mat vyplacanu maximalnu davku, ale len 55% z vymeriavacieho zakladu, aky si si stanovila pri plateni dobrovolneho nemocenskeho poistenia. A inak teraz (minuly rok) boli zmeny v dobrovolnom poisteni, cize ak si si platila podla stareho, to znamena len nemocenske, tak to ti uz zaniklo a teda nebudes mat narok na PN-ku...ak si si platila, resp. platis podla noveho, teda vsetky 3 poistenia (nemocenske, dochodkove aj poistenie v nezamestnanosti), tak vtedy teoreticky mas narok, ale to zavisi od toho, aku dobu trva poistenie, musela by si sa spytat v Socialnej poistovni...

mici512
autor
21. feb 2013

@miska743 presne ako pise baklik ja idem na RD a vobec nemam pocit ze starostlivost o dieta je 3 roky sedenia doma mozno ty sedis a tak to potom vyzera...

miska743
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli