Nárok na materskú dovolenku po rodičovskej

lahoda1
19. okt 2015

Ahojte mamičky, mám otázku rodičovská dovolenka mi končí 30.5.2016 ale chceme ďaľšie dieťatko.. Moja otázka je že ak by som ostala tehotná ale dieta by sa nenarodilo do datumu kedy mi konci rodicovska cize by nebol retazovy porod..ale termin pprodu by bol v auguste alebo seprembri mam narok na matersku? Som zamestnana na dobu neurcitu ale cele prve tehotenstvo som bola pn...ze ako sa to potom riesi aby som dostala matersku...dakujem moc pekne

aniko85
21. okt 2015

@dena1973, @gapa, @liebling98 všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za užitočé rady. Mamičky na MK majú obrovske ŠŤASTIE, že Vas tu máme a ste ochotné deň čo deň zodpovedať na otázky a poradiť. Niekedy sa omiela dokola o isté ale na druhej strane každá mamička má svoj vlastný a jedinečný príbeh na riešenie....Posielam Vám obroske poďakovanie a pripájam fiktívnu bombonieru a kávu....

zuzula2815
21. okt 2015

@dena1973 je to prosim ta problem ak som si dochodkove poistenie nezrusila nastupom do prace, teda asi mi stale trva? Ako som sa prihlasila ked sa maly narodil neriesila som to, som myslela, ze nastupom do prace sa to tusi automaticky ☹

gapa
21. okt 2015

@zuzula2815 že to treba dorobiť (nerobia s tým problém, aspon som nepočula, sú radi, že to vybavíš), zober kopiu rodl.listu a vybav, najlepšie aj s kopiami/rovnopismi prihl.a odhlášky pre seba, nech máš dôkaz. Prihlásia ta ale až odo dna, kedy tam prídeš, ani den spätne!

zuzula2815
21. okt 2015

@gapa jasne dakujem si zlats pojdem hned zajtra to vybavit, cize, myslis, ze dodatocne to nebudu riesit, ze teraz sa mam co prihlasit od oktobra ako som nezamestnana? Fuu asi ma porazi ak bude daky problem, ze aj stat aj zamestnavatel mi odvadzal ☹ ale stale bude platit, ze ak porodim v 2016 mala by som mat narok na materske, ak sa teda zamestnam posledne dva mesiace pred porodom? Musim si to vetu prezistit, nieze potom bude daky problem

gapa
21. okt 2015

@zuzula2815 bože, hladám tvoj termí a ty ešte nie si tehu 🙂 ak stále budeš spnať tých 270dní bez nového poistenia, tak ozaj stačí sa zamestnať aj na pár dní (mať nem.poistenie zamestnanca), kedykolvek ked budeš tehotná a na md nastúpiť 6týž. pred termínom.
prihlásiť sa odo dna, kedy tam prídeš, tj. ak zajtra, tak od 22.10.2015 lebo spätne sa nedá.

dena1973
22. okt 2015

@aniko85 Ďakujem... 🙂 😉

ppaa
6. apr 2019

Dobr vecer neviwm ci mi niekto odpovie ale chcem sa spytat. Mam maleho syna a 28.6.2019 mi konci RD. S manzelom sa snazime o druhe dieta ak by sa nam zadarilo teraz v aprili na matrrsku by som nejak v decembri. Som stale zamestnana na neurcito. Budem mat narok na dalsiu matersku? A z coho sa mi vypocita? A este co s obdobim ked mi skonci RD a az nastupim na MD? Mozem cerpat este daku dovolenku a ist na Pn ci ako to vyriesit aby som neprisla o matersku ak by som mala narok.fakujem za odpovede