Nárok na materskú, keď zamestnávateľ zruší firmu

svetielocko
31. júl 2017

Ahojte, chcela by som poradit. Na materskej som od 4/2014, momentalne som na rodicaku s druhou dcerou. Uvazujeme o tretom babatku. Moj zamestnavatel mi vsak oznamil, ze k 31.12. 2017 rusi firmu. To znamena, ze od 1.1. 2018 budem nezamestnana, avsak predpokladajme, ze v tom case uz tehotna. Vznikne mi narok na materske? Ak ano, za akych podmienok?
Dakujem krasne za mudre odpovede.

anieli_1
31. júl 2017

@svetielocko no záleží od toho kedy budeš mať termín a teda či ti bude vychádzať tých 270dni či koľko má byt lebo si už nepamätám......A bude sa počítať tak ako pri druhom takže zo zmluvy ....

svetielocko
autor
1. aug 2017

@anieli_1 dakujem. Ak som na rodicovskej,to sa tiez zapocitava do tych 270 dni? Lebo vsak realne za mna teraz nikdo neodvadza poistne...

candii
1. aug 2017

Ak budes v ochrannej lehote tak ano to si treba zistit od ktoreho tt je ta ochranna lehota to presne neviem, no ak nebudes tak ti narok nevznikne.

candii
1. aug 2017

@svetielocko takto ak do 8 mesiacov po zruseni firmy nastupis na matersku tak sa ti bude pocitat z toho zamestnania cize ochranna lehota trva 8mesiacov, ak to stihnes narok budes mat ale overila by som si to na SP