Nedostatočný počet poradní a nárok na jednorázový príspevok

sojdi
9. apr 2014

Ahojte...
Môj problém je taký, že som bola v zahraničí, keď som otehotnela. Aj som tam chodila na prehliadky, no domov som prišla až v šiestom mesiaci-odvtedy som chodila pravidelne na poradne. Lenže nemám minimálne 12 návštev u "slovenského" lekára. Dá sa to nejak riešiť? Napr. nejakou potvrdenkou od tamtých lekárov? Vopred ďakujem za odpovede.. 🙂

saska.t
9. apr 2014

@sojdi staci ti potvrdenie od zahranicnych lekarov,ale ak trvale (casto) pobyvas v zahranici nemas uz narok na prispevok ci priplatok pri narodeni dietata,od 2014 je zmeneny zakon,ze dotycna musi aj fyzicky pobyvat v SR,nie len na papieri...

sojdi
autor
9. apr 2014

Mám trvalý pobyt tu v SR...Akože, už malá má 4 mesiace, ale ja som tú žiadosť ani nepodala, lebo môj lekár povedal, že nebudem mať nárok. Lebo nemám toľko poradní. Lenže odvtedy som počula od viacerých, že možno sa to tak dá. Tak sa teda informujem, či s tým niekto nemá skúsenosť. Ďakujem

25daniela
9. apr 2014

Nemam sice osobnu skusenost, ale treba to vybehat. Skoda nechat tak. Urcite sa to bude dat cez to potvrdenie zo zahranicia.

monika_k
9. apr 2014

@sojdi Narok na prispevok urcite mas...ak si ho nedostala inde vo state http://www.upsvar.sk/br/odbor-socialnych-veci-a... a potvrdenia o kontrolach si ziadaj od lekara kde si chodila na prehliadky.... Urcite to takto pojde 🙂

havana_frost
10. apr 2014

a pozor, ziadat mozes len do 6 mesiacov veku dietata, tak aby si to nezmeskala. skombinovat sa to isto da, ved akceptuju aj cisto zahranicne poradne.