Nemám nárok na materské, odkedy budem poberať rodičovský?

luuciinka11
7. feb 2019

Dovry deň, mám otázočku. Nemám nárok na materské iba na rodičak. Chcem vedieť odkedy mi bude úrad práce platiť rodičovský prispevok. Pred národenim dieťaťa alebo až keď sa narodí.?

maciatkolulu
9. feb 2019

@aksunah montované je super,zamestnávateľ hľadá pracovník a túto sa naskytol zamestnanec roka,ktorý chce aktívne makať mesiac a potom byť on. 🤣🤣🤣🤣🤣Waw máš pocit že tehotenstvo je fakt choriba. Ona už teraz vie,že môže mesiac robiť a potom bude musiet byť pn. Akože je to podľa.to podľa teba fair play? Nuž podľa mňa nie. A naozaj sa nedivím zamestnávateľom,že sú občas takí akí sú....

fokuska
9. feb 2019

@maciatkolulu V skusobnej dobe moze zamestnsvatel ukoncit pracovny pomer aj pocas PN.

@aksunah Nemusi hovorit, ze je tehotna, ale ak chce vyuzit to na co ma ako tehotna narok, tak tehotenstvo musi byt oznamene (tak ako to kaze zakon).

marion09
9. feb 2019

@danyb no a?prečo by musela zamestnávateľovi hneď povedať že je tehu?ja som mlčala a nastúpila som do práce v 3mesiaci tehu,do 6ho si nik nič nevšimol a tým pádom mi i skúšobná doba prešla a suuuup na maródku

mrkvicka060
9. feb 2019

@marion09 tak tu uz ide o moralnu stranku veci... Niekomu by toto svedomie nedovolilo...

fokuska
9. feb 2019

@marion09 Dostala si zmluvu na dobu urcitu alebo neurcitu?

marion09
9. feb 2019

@fokuska neurčitú

marion09
9. feb 2019

@mrkvicka060 zamestnávatelia oveľa horšie oblbuju tak prečo by mali zamestnanci byť poctiví?

mrkvicka060
9. feb 2019

@marion09 pretoze mozno prave ten tvoj zamestnavatel bol z tych poctivych a ferovych a ty si ho o***ala... Tak on si tiez potom moze povedat to iste. A neviem neviem, ci taketo zamerne zamlcanie tehotenstva nemoze zamestnavatel riesit aj sudne, a nasledne vypoved pracovnej zmluvy a nahradu skody...

marion09
9. feb 2019

😄 ale prosím ťa,neprežívaj to tak

mrkvicka060
9. feb 2019

@marion09 mne je to jedno. Len uz ked si taka sebavedoma, tak si aspon uvedom, ze si mala stastie, ze tvojmu zamestnavatelovi sa nechcelo plytvat energiou na spekulanta ako si ty a nechal to tak...ale kludne sa tym dalej chval, vela to o tebe vypoveda ako o cloveku

evittam
9. feb 2019

@aksunah MD trva 34tyzdnov ak splnas podmienky nároku. 43tyzdnov je pri dvojičkách.

evittam
9. feb 2019

@maciatkolulu No a este k tomu nadávať ako malo stat plati RP.😁😉

evittam
9. feb 2019

@marion09 Zamestnavatel musel byt nadšený. Urcite aj "metal" dostaneš alebo si dostala za zamestnanca roku.😁

marion09
9. feb 2019

@mrkvicka060 to nie je o sebavedomí len o fakte že žiadny zamestnávateľ nehľadí na potreby zamestnanca tak načo my "poddaní" máme byť ohľaduplní?

evittam
9. feb 2019

@marion09 Preto to tak v tomto štáte vyzerá....Cim konkrétne ta oblbol tvoj zamestnavatel? Btw.oblbnu len toho kto sa da. Ty podpisujes PZ....

fokuska
9. feb 2019

@marion09 Pises, ze zamestnavatelia horsie oblbuju. Ja som mala zatial len dobre skusenosti a keby ma niekto chcel oblbnut, tak sa nenecham.
A ze ziadny nehladi na potreby zamestnanca? To pre koho si pracovala doteraz, ze take veci tvrdis?

Ano, neurobila si protizakonnu vec, ale z moralneho hladisko je to hnusne. A plne chapem zamestnavatelov, ze maju problem zamestnat matky, lebo ked maju taketo skusenosti, tak sa vypocitavym matkam chcu vyhnut.

evittam
9. feb 2019

@mrkvicka060 No ved co by sa nepochválila ako ho odrbala a hned ako zostala tehotna tak zostala aj chora...

marion09
9. feb 2019

@evittam to sotva😄firma pár týždňov po mojom nastupe na materskú krachla....vizitka vedenia

evittam
9. feb 2019

@marion09 To si len ty myslis. Ja mam super zamestnávateľa. Asi neuveríš. Nie každý je hajzel tvojho typu. Ale ako citam "podla seba sudim teba"...

mrkvicka060
9. feb 2019

@evittam to je dalsia vec, ktoru nikdy nepochopim. Zenska uvidi dve ciarky a uz len spekuluje, ako by sa vyhla praci, lebo uz je dolezita, ked je tehotna, to chce PN! ...ale to je na inu temu 😀

evittam
9. feb 2019

@marion09 Tak si aspoň spokojná. Aj ďalej v zivote chod touto cestou. 😉

fokuska
9. feb 2019

@evittam
@mrkvicka060
Najlepsie su tie, co su na PN bez realnej zdravotnej indikacie a potom sa vypytuju ci chodi socialka na kontrolu a ako ziskat neobmedzene vychadzky a ci si moze len odskocit na tyzden do Chorvatska a pod. Alebo sa nic nepytaju a rovno kaslu na liecebny rezim.

evittam
9. feb 2019

@mrkvicka060 No ved je TEHOTNA. Len okolo jej zadku sa svet toci.😂😉

marion09
9. feb 2019

@mrkvicka060 tak keď robíš ťažkú manuálnu prácu a nesedis len na riti tak je logické že chces PN

evittam
9. feb 2019

@fokuska No a nebodaj nevyjde nárok na MD tak beda. Vsetci su svine....

marion09
9. feb 2019

@evittam to nie je chvalenie ale odpoveď autorke temy

mrkvicka060
9. feb 2019

@fokuska tak ale vies, to by chcelo PN, zaroven nemocenske davky vo vyske 100percent prijmu, zaroven neobmedzene vychadzky a zaroven este vytrieskat maximalnu matersku a vsetky ostatne maximalne prispevky, ktore existuju

mrkvicka060
9. feb 2019

@marion09 tak si sa na tu "tazku manualnu pracu" v 3.mesiaci ani nemala hlasit...

evittam
9. feb 2019

@marion09 Co je ťažká manuálna práca?! Pre zenu? Teda ktorú zvládala do tehotenstva?! Ak je nadalej zdravá, tehotna bez komplikácii tak kde je problém? Ci len v 21.storoci a v tom,ze podla väčšiny tehotných tvojho typu je tehotenstvo choroba a sup na PN?! Ja som napr.pri druhom tehu v 10.tt riadne krvácala a lekar ma vypisal-minimalne 2tyzdne klud na lôžku, hrozila mi hospitalizacia. Som bola stastna, že po dvoch týždňoch som mohla nadalej pracovať. A ano aj ked samozrejme ak by som nemohla tak všetko spravím preto aby som mala to dieťa cize aj lezat do pôrodu ak by to bolo potrebné. Ale nie ak mi nič nie je...

evittam
9. feb 2019

@marion09 Odpoveď?! Na co? Od kedy bude dostávat RP?! Si si asi pomýlila diskusiu.