Nemám nárok na materskú. Čo ďalej?

ziggina
19. nov 2014

Susedka sa dnes dozvedela,že nema narok na matersku z dovodu nesplnenia podmienok.....nikdy nepracovala.Je to mlade dievča,na matersku ju doktorka vypisala 16.11.Na čo ma vlastne narok,kde si to ma vybavit a poradte ak je teraz na materskej na ktoru nemá narok,do porodu ma vôbec na niečo narok?Ako ma postupovat a kde a na aký urad sa potrebuje obratit?

pribinak
19. nov 2014

Ked sa jej narodi dieta, vybavi si rodny list, bude dostavat rodicak a rodinne pridavky, toto jej bude chodit pravidelne az do 3 rokov veku dietata + kocikove (jednorazovka) tj cca 800e dietatko sa musi dozit 28dni a musi mat potvrdenie od gynekologycky, ze od 4.mes pravidelne chodila na prehliadky a tiez potvrdenie od pediatricky, ze dieta je evidovane u pediatra

Tieto peniaze si vybavuje na urade prace

A este ak nie je s otcom dietata v stavemanzelskom moze poziadat o vyzivne, to si poda ziadost na sud

ivet1371
19. nov 2014

Presne ako piše
@pribinak

liz_lemon
19. nov 2014

@ziggina a ak s otcom dietata zije, a ten pracuje, ak splna podmienky, moze poziadat o vyplacanie danoveho bonusu http://www.finance.sk/dane/informacie/danovy-bo...

pribinak
19. nov 2014

Inak, ona nemusi skutocne zostat sediet doma, kedze nema narok na matersku, moze pracovat az do porodu, nema co stratit
Samozrejme zalezi aky druh prace vykonava a ako sa citi po zdravotnej stranke

timca55
19. nov 2014

tak to dieta ma aj otca tak nech sa postara

niki101988
19. nov 2014

@ziggina Susedka mala pred tým než si dala urobiť dieťa aj pracovať a potom by nemusela špekulovať ako nič nerobiť a veľa dostať

cannella
19. nov 2014

Tiez sa mi rozum pozastavil nad tym, ze nikdy nepracovala a ona az teraz zistila, ze nema narok ma MD. To mi vysvetli, z coho si myslela, ze jej to asi tak vyrataju, ked MD je 65% z hrubej mzdy?
Zakladna matematika, ktoru by mala ovladat, ak ukoncila zakladnu skolu jej povie, ze 65% z nicoho = nic. Takze bude po narodeni dostavat rodicovsky prispevok, plus rodinne pridavky. Vyzivne tu uz spominane bolo
Svata prostoto

ziggina
autor
20. nov 2014

Zaujali ma vaše názory aj na niektorych komentoch som sa pobavila...dnešná mládež si myslí, že všetko dostanú zadarmo a o všetko sa postará stáť.Zrejme nerozlisuje pojem materská a rodičovský a berie to komplexne ako materskú. A zrejme má toto zmýšľanie po rodičoch.Tiež všetko dostávajú od štátu.Diky za príspevky.