Neplatená rodičovská dovolenka a škôlka

rencsike21
19. okt 2017

Dobry den. Moj syn bude mat coskoro 3 roky, chcela by som predlzit rodicovsku dovolenku neplatenu do 6 rokov, chcem sa spytat ci Moze navstivit Maly skolku, ci Moze chodit do skolky?!dakujem az odpoved...

evittam
20. okt 2017

*pri

evittam
20. okt 2017

@rencsike21 "Poznát" mozes. To neznamená,ze sa riadia platnymi zákonmi. V tomto prípade porušujú zakon o ZP.

korytnacka1
20. okt 2017

@sasa1310 nie, to nepisem. Otazka mala byt, ci si nemoze podat ziadost zo zdr.stavu dietata, myslene ako ci dieta ma taky stav a ak ano skusit poziadat

evittam
20. okt 2017

@rencsike21 "Jé tó" tak, ze ak pracuje tak nie je na žiadnom neplatenom,nakolko za nu odvadza odvody zamestnávateľ.😉

rencsike21
autor
20. okt 2017

@vloky dakujem ti, no uvidime ako dopadnem, uz teraz mám stoho nervi...

rencsike21
autor
20. okt 2017

Dala som vypoved v praci lebo sú tam 12 ky, a pri malom sa to neda, zato chcem is na neplatenu, len talizunk skolka ma sere, sprepacenim ze 4 hod?! A pri platenom Moze aj 8 hod, denne tó jé akoze na hlavu....

vloky
20. okt 2017

@rencsike21 neboj sa, na úrade budú radi ,že ideš na neplatenu... Aspoň ja som mala ten pocit... Pôvodne som išla z práce na upsvar medzi nezamestnaných, lebo mala mi vážne ochorela, a tam mi navrhli neplatenu rodičovskú... Vybavená za pár minút a potom som ešte musela na zdr.p.kde mi dali podpísať čestné prehlásenie o Tom že do škôlky Max 4 h. Mne to problém nerobilo nakoľko skrz zdravie bola aj tak doma

rencsike21
autor
20. okt 2017

@vloky dakujem.. No uvidim😒

sasa1310
20. okt 2017

@rencsike21 no nie je to na hlavu. Koľké z tých detí potrebujú špeciálnu škôlku, kde napredujú + výdavky na lieky, terapie atď. Na hlavu je potom skôr, keď dá matka 2,5 ročné dieťa do škôlky a ona sedí doma s rodičákom. Verím, že tie s chorými deťmi, majú iné výdavky kvôli ich zdravotnému stavu
Slepé deti, hluché deti potrebujú tie škôlky čím viac, aby napredovali. A prečo by mal tam byť iba 4 hodiny? Keď im je to málo?

rencsike21
autor
20. okt 2017

@sasa1310 vsak ano

rencsike21
autor
20. okt 2017

Ale ja hovorim a neplatenom

evittam
20. okt 2017

@rencsike21 A? Prečo by si mala mat zdravé dieťa na cely den v škôlke, ty doma bez toho aby si sa musela hlasit na UPSVaR a este aby za teba stat platil vyse 60Eur/mesiac odvody...

janickacrazy
20. okt 2017

@rencsike21 Pretože doma si na to, aby si sa o to dieťa aj starala, nieže sa postará skoro celý den školka. Ked ti to nevyhovuje, tak si skús nájsť inú prácu a dieťa ti može ísť na celý den do školky.

rencsike21
autor
20. okt 2017

A? Kazdeho jé tó osobna vec, sí myslim....

rencsike21
autor
20. okt 2017

@janickacrazy keby bolo tak lahke sí najst praci ze?! Pri malom dietati...

rencsike21
autor
20. okt 2017

Teraz som dala vypoved, kvoli 12 kam robote, 😒

janickacrazy
20. okt 2017

@rencsike21 Netvrdím, že je to ľahké, ale určite si ju časom nájdeš, možeš to brať zatiaľ ako prechodné riešenie, aj tak na začiatku školky bývajú deti častejšie choré a aspon nebudeš musieť vynechávať z práce. Ja mám 3 deti a vždy som si prácu našla. 😉

rencsike21
autor
20. okt 2017

@janickacrazy a ja pisem otom ze poznam takych. Ze máju dieta 8 Hod v skolke, a sú na neplatenom, zato nerozumiem Tom ako tó jé,...

sasa1310
20. okt 2017

@rencsike21 porušujú zákon, keď im na to prídu, budú musieť vrátiť odvody.

Ak nechceš mať malého doma a chceš ho mať v škôlke na 8 hodín, tak sa choď nahlásiť na úrad práce ako nezamestnaná namiesto rodičovskej

rencsike21
autor
20. okt 2017

@janickacrazy urcite budem trvat na Tom aby som sí pracu nasla nechcem Doma sediet, ale bohuzial teraz nemam inu moznost😔

rencsike21
autor
20. okt 2017

@sasa1310 nő tak zakon urcite porusit nechcem.... Takze bude chodit zatial pekne 4 hod, do skolky co sa da robit😒

vloky
20. okt 2017

@rencsike21 moja ja som tiež také poznala 😉 dokonca baby ktorých deti skoro vôbec nebývali choré boli na predĺženej​platenej, detičky na celý deň v škôlke a moja dcérka xy závažných problémov, ktoré riešime už celé roky a ja s ňou celé dni doma na neplatenej 😣. Ale zas musím uznať že mi s ňou bolo doma fantasticky ale výplata alebo rodicak naozaj chýbali...

rencsike21
autor
20. okt 2017

Dakujem vám za odpovede🙂

gita17
20. okt 2017

@saskiaaa co s tym ma union. Materska sa plati zo zdravotnej,rodicovsky zo socialnej

evittam
20. okt 2017

@gita17 Ďalšia co o tom prd vie. Prepac.😂ZP nemá nič spoločné s MD a SP nemá nič spoločné s RP. MD plati SP a RP plati UPSVaR.

evittam
20. okt 2017

@rencsike21 Tak sa nesťažuj..

rencsike21
autor
20. okt 2017

Ja sa nestazujem😠len som bola zvedava ako tó jé vlastne

evittam
20. okt 2017

@rencsike21 "jé tó" tak ako som napísala.

rencsike21
autor
20. okt 2017

@evittam na to je tű tento fórum aby sem sí pomahali, dali info kto co vie ő takychto veciach.... Ja som sa tű vobec nestazovala!!! Dakujem

rencsike21
autor
20. okt 2017

@evittam ok chapem...