Otec ide na materskú

hadrie
9. feb 2018

Manžel chce isť na MD ale aj ostať v práci na nový pomer aké dokumenty potrebuje on doniesť do práce? Ako mám postupovať ja keď poberám rodičovský?

lenka_da
9. feb 2018

@hadrie ten nový pracovný pomer bude mať ale u nového zamestnávateľa? Lebo u starého nemôže. U toho bude evidovaný "na materskej"
https://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal/otec-na-m...

lenka_da
9. feb 2018

pardón, pracovný pomer sa s materskou vylučuje - bud jedno alebo druhe

miriam108
9. feb 2018

@hadrie Ahoj, my sme to teraz riešili. Manžel šiel na sociálnu, tam mu dali papiere, ktoré sme doma vyplnili. Ja som sa bola odhlásiť z rodičáku. Do prace poslal papiere, že nastupuje na materskú. 😉

evittam
10. feb 2018

@lenka_da Nezavadzaj. Muz moze byt na MD z jednej zmluvy a pracovať moze na inu-u toho isteho zamestnávateľa ale na inu pracovnu pozíciu. Dokonca je to pre zamestnávateľa výhodnejšie-neplati totiž odvody ani z novej zmluvy-len na UP a GP.

evittam
10. feb 2018

@hadrie Uz je tu diskusia. Nemusíš zakladat novú.

lenka_da
10. feb 2018

@evittam predpokladam ale, ze nema pracovnu zmluvu ale dohoda o pracovnej cinnosti... riesila som toto v socialnej poistovni v januari a povedali mi, ze u toho isteho zamestnavatela nesmie byt pracovna zmluva. Tak neviem, ci zavadzas ty alebo ma zavadzali v socialnej poistovni.

lenka_da
10. feb 2018

@evittam pockaj, nie je tvoj muz nahodou na rodicovskej dovolenke? lebo teraz ma napadlo, ze v SP mi povedali, ze pocas MD nemoze byt prijem z pracovneho pomeru...???

marcelatje
10. feb 2018

@lenka_da je to tak ako pise @evittam a nie nemysli rodicovsky. Je mozne aby bol muz na materskej a pracoval na inu zmluvu.

evittam
10. feb 2018

@lenka_da Nie, moj muz nie je na žiadnej MD ani RD. Neviem preco si to myslis. A plati co píšem.

evittam
10. feb 2018

@lenka_da A to, že ti niekto niečo povedal na SP este neznamená,ze ro tak je.😉 Ci to mas písomne?

evittam
10. feb 2018

@lenka_da A ano, nemoze byť príjem z PP, z ktorého je ci uz muž alebo zena na MD. To je samozrejme.

evittam
10. feb 2018

@lenka_da Ja určite nezavadzam, plati co pisem.

candies
10. feb 2018

Manzel môže byt. Na MD aj pracovať ale na inej pozícii na inú zmluvu alebo na živnosť ... práve to s manzelom riesime. V poisťovni nie vždy povedia pravdu :D

evittam
10. feb 2018

@candies Asi tak. Ale vela ludi si bohužiaľ mysli,ze ak im niečo povie nejaka tetuska na úrade tak je to pravda a viac neriesia.

candies
10. feb 2018

@evittam nič veď práve... ako aj v zdravotke mi povedali že keď pôjde muž na MD na sa musím evidovať na úrade prace alebo si sama platiť... pritom podľa $11 ods.7 pism j ZZP budem v očiach zákona stále matka ktorá sa spolu s otcom stará o dieta a preto stat naďalej za mna platí poistenie... treba si všetko naštudovať a nenechat sa osrat

lenuskaa92
25. jan 2019

@miriam10 ahoj. Môj manžel si to tiež teraz vybavuje.newies mi poradiť ak som zamestnaná ale teda normálne som na MD a chcem ostať doma s malou.? Manžel má všetko už vybavené.. Dakujem

lenuskaa92
25. jan 2019

@candies áno presne takto to je. A prosím ta nevedela by si my poradiť? Som zamestnaná momentálne som na MD a manžel bude na materskej ako mam postupovať ja keď chcem ostať doma? Vdaka

candies
25. jan 2019

@lenuskaa92 no od decembra upravili zákon tak že keď budeš doma a manzel na materskej musíš si olatit zdravotku...

lenuskaa92
25. jan 2019

@candies hej to viem ze si musím platiť ale i treba v práci vybaviť aby mi dal neplatené voľno alebo netreba nič riešiť..

candies
25. jan 2019

@lenuskaa92 no to ja už neviem 🙂 moj manzel bol na materskej ale ja som šla do prace

evittam
25. jan 2019

@lenuskaa92 Si nadalej na RD. So zamestnávateľom neriesis nic.

lenuskaa92
26. jan 2019

@evittam áno som zatiaľ stále na RD..