Otec na materskej - zamietnuté prípady

evca65
29. okt 2018
vivuska666
11. jan 2019

@evittam ano ano. Takto som to myslela. Dakujem moc.

linda03
11. jan 2019

Dievcata aj nam teda schvalili matersku ale iba za tie 3 dni kym nastupil na novu zmluvu.. vie mi niekto povedat co teraz z odvodmi z tej novej zmluvy? dnes da vypoved a bude pokracovat v starej, ale skoro 2 mesiace (kym sa to schvalovalo) sa neplatili "plne" odvody.

kaja01
11. jan 2019

@linda03 Bude potrebné doplatiť, zamestnávateľ opraví mzdy za tie 2 mesiace.

zabka1000
12. jan 2019

@linda03 v druhej robote mal plný úväzok?

zabka1000
12. jan 2019

Viete prosím niekto,ci to zamietaju aj pri polovičnom úväzku?

gerlachovka
12. jan 2019

@zabka1000 Ano, zamietaju. Dokonca som citala, ze jednemu zamietli aj ked odpracoval len 10 hod. tyzdenne.

tiumen
12. jan 2019

Baby a poznáte niekoho kto šiel na materskú z TPP a počas MD robil na živnosť a zamietli?

gabulienka623
12. jan 2019

@tiumen bratrancovi takto schválili. Je na md od novembra. Len dnes už ťažko povedať čo SP schváli. Pred mesiacom trebalo polovičný úväzok, dnes už ani to neplatí

linda03
13. jan 2019

@zabka1000 ano plny uvazok..

winni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
13. jan 2019

@winni tú prácu môže robiť na živnosť ak áno tak nech si otvorí živnosť.

adushka020
13. jan 2019

Zienky, odvolavali ste sa proti rozhodnutiu v pripadoch ked otec naozaj pracuje nadalej na plny uvazok? Ma to vyznam hadat sa s nimi?

winni
13. jan 2019

@zalka nie, nemôže ..

arwen88
13. jan 2019

@adushka020 my ano..ked bude treba, pôjdeme sa aj sudit..nenenchame im nase peniaze..zakon je na nasej strane...vyhoda je, ze manzel nadalej pracuje a ja mam podporu..tak mame z coho zit.keby robil teraz muz na polovicny a ja by som bola bez rodicaku, tak neviem, co by sme robili

lenradka
13. jan 2019

Vyjadril sa niekto k tomu aj v médiách?, riešilo sa to v televízii?

gerlachovka
13. jan 2019

@adushka020 My sme sa tiež odvolali. Tiež si myslíme, že zákon je na našej strane, ale rozhodnúť môže len súd. Riešime to aj cez jednu organizáciu , požiadali sme ich o odborné stanovisko či sa jedná v našom prípade o diskrimináciu.a na základe toho,ak bude vyjadrenie že ano podáme aj žalobu za diskriminaciu. A podnikli sme aj ďalšie kroky ktoré tu nebudem špecifikovať.

srnka700
13. jan 2019

@lubenka0806 neviem teda aku mas ZP, ja mam vseobecnu a absolutne ziadny problem. som na RD bez Rodicovskeho prispevku, kedze manzel je na materskej. Volala som do ZP a uplne bez problemov proste sa len prehlasis ako samoplatca so zamestnavatelom nic neriesim, dalej som na RD, ked manzelovi skonci materska, poziadam o rodicak a budem normalne ako na platenej rodicovskej dovolenke. V zamestnani s tym absolutne nic nemaju. Ak ti tvrdia nieco ine, kasli na nich. Proste si vypln na netetlacivo ako samoplatca a hotovo...

srnka700
13. jan 2019

@zabka1000 asi zalezi aj kolko zarobi... manzel je na polovicny uvazok a ma aj polovicu oproti tomu co zarabal predtym a schvalili nam....

bosorkabb
13. jan 2019

@srnka700 kedy manžel nastupoval na materskú?

arwen88
14. jan 2019

@lenradka co viem ,tak zatial sa to riesilo len na portaly najmama.sk, do televizie par ludi pisalo..ked im napise viac ludi, mozno sa toho chytia

misela5450
14. jan 2019

Ahojte prosim vas viete mi poradit ci to niekto riesil som namaterskej. Mam 2 deti. Na prve dieta poberam rodocovsky prispevok a na druhe mam len pridavky. Ide o to zebysom s mnzelom chcela aby poberal materske na druhedieta ale aby ajnadalej chodil do prace. Citala som ze staci ak poziada o materske a aby u svojhozamestnavatela podpisal len novu dohodu alebo zmluvu o brigade na inu pracovnu poziciu aby som bola aj nadalej s oboma detmi doma ja. Prosim poradte mi co sa to ozaj tak da ak to niekto riesil podobne. Dakujem

majusqa77
14. jan 2019

@misela5450 precitaj si par poslednych stran

srnka700
14. jan 2019

@bosorkabb v oktobri

sasesoe
14. jan 2019

@zalka ahoj, vyssie si navrhla robit na zivnost popri md otca, citam o tom uz viac clankov (o zalozeni, vedeni uctovnictva, pausalnych nakladoch, dani a pod), ale mam pocit, ze mi nieco unika, ze niekde je hacik a nie je to len take jednoduche, ze otvorim zivnost, idem na md, fakturujem, skonci md, zrusim zivnost, podam dan.priznanie z prijmu este doplatim zp 14% a pokracujem dalej ako zamestnanec....pls, na co si dat pozor,o com este googlit? Vdaka

dai
15. jan 2019

@bosorkabb ešte dobre ze niekto číta aj iné noviny ako novy čas...

bosorkabb
15. jan 2019

@dai nový čas nečítam vôbec,vlastne som ho nečítala nikdy. Nie som ochotná platiť za blbosti.

zalka
15. jan 2019

@sasesoe ja v tom žiaden problém nevidím, založenie živnosti chvílka bud zadarmo elektronicky alebo za 5e volnú živnosť, alebo za 7,5e viazanú elektronicky alebo na živnostenskom 15e viazaná živnosť.
Vystavovať faktúry napr. cez ikros.sk je jednoduché, ak si zvolí paušalne výdavky tak účtovníctvo nerieši .. zráta príjmy odráta 60% a zaplatené odvody ... a do danového typ B zahrnie príjmy zo živnosti a zamestnania, ak výjde zaplatiť nejaká daň tak zaplatí a vybavená vec. Naozaj to vôbec nie je zložité.

dai
15. jan 2019

@bosorkabb ved to... Som bola prekvapená že ti niekto písal ze len na najmama to rozoberajú... Ten článok v trende tam už bol 3 dní alebo tak... Tak som rada ze si si ho aspoň ty vsimla

bosorkabb
15. jan 2019

@dai len škoda že SP si ide aj tak svoje. Akokoľvek morálne alebo nemorálne to je, štátne inštitúcie majú dodržiavať zákon. Na Slovensku to však neplatí.