Otec na rodičovskej, mama na podpore?

tanickae
11. apr 2019

Ahojte kočky,
Končím MD, a samozrejme rozmýšlame kde aké peniažky. Chceli by sme to tak ze manžel si nahlási rodičak na seba keďže môže pracovať pokiaľ je o dieťa postarané, a ja by som šla na úrad a požiadala o podporu ako nezamestnana co aj som a od robene na to mam. Nikde som sa nedocitala že by sa to takto nedalo. Ma niekto skúsenost?
Ďakujem . Moc 😘

9lf9
11. apr 2019

@tanickae ano dalo

renirv
11. apr 2019

Malo by sa to dat 🙂

klaudi31
11. apr 2019

@tanickae A prečo už nejdeš do práce? Či ty teda budeš doma s malým?

tanickae
autor
11. apr 2019

@klaudi31 jasne mala ma 4 mesiace len

tanickae
autor
11. apr 2019

Ďakujem 😊

makovicamartina
11. apr 2019

@tanickae ahoj...dá sa to,ja som teraz prechádzala z rodicovkej dovolenky na podporu v nezamestnanosti,lebo naša firma,kde som bola zamestnaná,skončila...tak sme využili tento spôsob na peniaze navyše...rodicak sme previedli na manžela...ide o veľa papierovačiek,ale za tie peniazky to stojí...teba čaká potom iba 1xdo mesiaca doniesť na úrad prace 1potvrdenie,že si si hľadala prácu a to je všetko...oni na tom úrade vedia,že to mamičky využívajú 🙂

ink
11. apr 2019

počuj, keď má dieťa len 4 mesiace, tak máš ešte materskú, nie? prípadne keby šiel na materskú muž? pri tom môže aj pracovať (aj popri rodičáku).

evittam
11. apr 2019

@tanickae Mala ma 4mesiace a tebe uz skoncila MD? Ci si od pôrodu na RD? Kedy skoncil PP? Otec moze ist najskor na MD.

zuzana0612
11. apr 2019

otec dieťaťa môže ísť aj na MD. Ak ale nechcete túto možnosť využiť, môže si napísať na seba aj RD a ty môžeš v oboch prípadoch byť na úrade a brať podporu.

evittam
11. apr 2019

@zuzana0612 Otec nemusí byt na RD aby mohol poberať RP. RD sa neprepisuje.

zuzana0612
11. apr 2019

@evittam No nemusí byť, ale má nárok si požiadať o RD a naďalej pracovať

tanickae
autor
11. apr 2019

Nie ešte som na MD, chceme aby šiel muž na MD lenže keď s tým robia také problémy....
Predtým sa to v poho dalo že chodiť do práce a brat MD ale teraz... Takže zatiaľ by sme to takto a potom uvidíme

zuzana0612
11. apr 2019

@tanickae no neviem, ale ak pôjde teraz na RD, tak už pravdepodobne MD nebude môcť mať. My sme si žiadali takto RD na začiatku roka a mm musel na sociálke najkôr podpísať papier, že sa vzdáva nároku na MD. Pretože MD je prednostná a bez tohoto papiera zo sociálky mu nechceli dať RD

kikulienkadd
14. apr 2019

@zuzana0612 nie,že sa vzdáva, ale že si neuplatňuje nárok na MD, keď žena prechádza z MD na RD. Riešila som to vo februári takto. Jednoducho aby nebrali dvaja 2 rôzne dávky na 1 dieťa.