Podpora po rodičovskej dovolenke

lydiam
17. apr 2019

Ahoj, chcem sa opýtat, aky je postup pri vybavovani podpory...mám prac.pomer, 20.3. moje dieta dovrsilo 3 roky, 21.3.som nastupila do prace...bola som 2 dni a teraz cerpam dovolenku ( syn je chory), po vycerpani dovolenky by som chcela dat vypoved. Chcem Vas poprosit, aky je postup..ci staci ist po ukonceni prac.pomeru na UPSVAR, pocula som, ze mam narok na peniaze, len ze je potrebne napisat nejaku ziadost do soc.poistovne....dakujem krasne za kazdu radu...Pekny den

laurika26
17. apr 2019

Ja neporadím, ale tiež ma táto téma zaujíma. Mám podobný problém, totižto pomaly mi končí RD a späť do práce sa z rodinných dôvodov už asi ťažko vrátim (veľká vzdialenosť od bydliska). Ak by som dala výpoveď po skončení RD, z čoho sa mi bude, vypočítavať podpora a mám na ňu vôbec nárok? Materská mi končila 01/2018, v práci mám odrobených 20 rokov, medzi predchádzajúcou RD a ďalšou MD som pracovala 1,5 r., potom som bola ešte na PN pred MD.
Už teraz si hľadám novú prácu, ale ak by som to nestihla ...

lubik87
21. apr 2019

@laurika26 v praci vycerpaj jeden deň dovolenky a zvyšok daj preplatiť a budeš mať nárok na maximálnu podporu
@lydiam u teba podobne a musíš sa.ist registrovať na úrad práce a tam ti všetky papiere k podpore dajú . Daj sa na ocr adovolenku si nechaj preplatiť 😊

evittam
21. apr 2019

@lydiam Predpokladam,ze si uz vycerpala skoro celu dovolenku. Ak das výpoveď bezi ti dvojmesačna vypovedna lehota,ktora zacina prvym dnom nasledujúceho mesiaca po mesiaci podania. T.j.ak podas výpoveď do konca apríla tak vypovedna doba plynie od 1.5.-30.6.2019.
@lubik87 Ona už maximálnu podporu nedosiahne, po prve cerpe dovolenku od nejakeho 23.3.a po druhé uz ide cez dva mesiace. Bohužiaľ.

evittam
21. apr 2019

@laurika26 Kedy ti konci RD?

laurika26
21. apr 2019

@evittam až na ďalší rok 21.6. bude mať malá 3r., ale myslím si, že ma oslovia skôr, či nechcem nastúpiť...

evittam
21. apr 2019

@laurika26 Tak ak nechceš povieš,ze nie a hotovo. Ak si necerpala dovolenku po MD pred RD a nemas iny zdanitelny príjem a ani nebudeš mat, z ktorého sa odvadzali odvody na PvN tak dohoda o skončení PP k 22.6.2020=max.podpora

laurika26
21. apr 2019

@evittam ďakujem krásne za informáciu 🌹

evittam
21. apr 2019

@laurika26 Za malo. Alebo tak mozes spraviť aj skor ak chces skor podporu-najskor vsak az po dovŕšení 2rokov dietata. Nastúpiť,ukoncit PP dohodou tak,ze vycerpes 1-2dni dovolenky a zostatok preplatia.

lydiam
autor
23. apr 2019

@evittam ok, dik