Podpora verzus maródka pred materskou

makrelka123
27. apr 2015

Ahojte.Ospravedlnujem sa vopred za dalsiu otvorenu diskusiu, ale nevedela som kam zaradit moje otazky😄.Chcela by som Vas poprosit o radu. mam narok na podporu bez debaty ale teraz mi k 31.5.2015 konci zmluva ma urcito s tym ze som otehotnela a som v 5tt a podpisala som dodatok s datumom od 01.06.2015 do 31.5.2016,...11.5.2015 ma chce doktor vypisat na pn vzhladom na moje problemy ale tie nebudem rozpisovat.,,tak teda moje otazky
1)mozem dostat vypoved ked pn zacnem byt 11.5.a.zmluva konci v tom mesiaci, alebo plati stale uz podpisany dodatok k zmluve? Je tam nejaka ochranna lehota?
2)je.lepsie dat vypoved a dat sa na podporu?...a po 6mes.podpore, mam narok na matersku?
Dufam ze som to chapatelne vysvetlila😄Budem vdacna za vsetky odpovede alebo hocijaku radu lebo stojim s tym na mieste a na urade totalna neochota😞

liz_lemon
27. apr 2015

@makrelka123 pokial mas ten dodatok uz podpisany, tak plati, a prepustit ta nemozu, ale 31.05.2016 ti PP skonci, pokial ho nepredlzia, bez ohladu na to, ze budes na MD/RD
na materske budes mat narok pokial mas odpracovanych minimalne 270 dni, bez ohladu na to, ci si bola na UP
takze je to len na tebe, ci skoncis PP, a pojdes na podporu (treba mat odpracovane 2 roky z poslednych troch), ktora je 50% z priemernej mzdy, alebo budes na PN, a budes dostavat prve 3 dni 25% a zvysne 55% z priemernej mzdy (treba vsak ratat s tym, ze budes musiet byt vacsinou len doma)

makrelka123
autor
28. apr 2015

No tak to sa mi skor oplati pn....ale teraz aj vychadzky sa daju upravit na celidenne ci sa mylim??Ale dakujem velmi pekne za odpoved a uplne jasnu, nekomplikovanu!!dakujem naozaj veeeeeelmi si mi pomohla☺

liz_lemon
28. apr 2015

@makrelka123 PN sa nedavno dost sprisnili, takze je mozne ze celodenne vychadzky ti ani nedaju

makrelka123
autor
28. apr 2015

Za system toto...no skusim sa popytat ked ma doktorko vypise ako je to s vychadzkami

makrelka123
autor
2. máj 2015

@liz_lemon prosim ta este sa ta chcrm.opytat ak by si nahodou vedela..ked mam yu zmluvu na urcito musim zamestnavatelovi pisomne oznamit tehotenstvo aby som bola v tej ochrannej lehote?

liz_lemon
2. máj 2015

@makrelka123 ak mas zmluvu na dobu urcitu, tak sa na teba ochrana nevztahuje, tvoj PP skonci dohodnutym dnom, bez ohaldu na to ci si tehotna alebo PN

makrelka123
autor
2. máj 2015

Dakujeeeeem😉