Prechod z materskej dovolenky na rodičovskú

lauricita95
9. feb 2015

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Poberala som materskú v období od 25.05.2014 do 18.01.2015 Po tomto období mi bol priznaný rodičovský príspevok. Dnes mi prišli papiere že mi rodičovský príspevok bol priznaný a bude mi vyplácaný od 1.1.2015. Tak sa chcem spýtať či mi bude ešte vyplatená materská za mesiac január, alebo mám očakávať už len rodičovský príspevok. (Pričom ak iba rodičovský tak by ma obrali o jeden mesiac materskej len pre ich bordel a chyby v systéme, pričom keby som sa začala o ten jeden mesiac dožadovať ešte by zo mňa urobili tú ktorá má na tom chybu, pretože sme na SVK)

darina1952
9. feb 2015

@lauricita95 Materská dovolenka sa vypláca podľa počtu dní - takže za január dostaneš alikvotnú časť materskej dovolenky a rodičovský príspevok ti patrí za január v plnej výške - ten sa vypláca vždy plný a dostaneš ho spätne za predchádzajúci mesiac - takže za január príde vo februári atď.

safranca15
9. feb 2015

Do 18.1 sa ti vyrata cast materskej a potom ti pride rodicak cize vo februari dostanes aj matersku aj rodicak

lauricita95
autor
9. feb 2015

Ďakujem veľmi pekne ;)

taniat87
18. júl 2015

ahojte, chcem sa opytat..ja som tento mesiac dostala poslednu matersku. Pani na urade mi poveala,ze v auguste nedostanem nic az v septembri prvy krat rodicovsky prispevok. To akoze v auguste za jul neostanem ozaj nic??ako je to mozne??

dena1973
18. júl 2015

@taniat87 Ak ti materske vyplacane SP koncilo v juli, tak to dostanes v auguste. A ak ti RP vyplacane z UP zacina v auguste, tak prvy RP dostanes v septembri.

taniat87
18. júl 2015

takze este raz. materska mi konci k 1.7.2015 teraz som dostala poslednu matersku. pani mi povedala,ze v auguste nedostanem nic za jul. ze tam je prazno. a ze az v septembri dostanem za august prvykrat rodicovsky. nechapem to,ako to je ze za mesiac jul nedostanem nic v auguste

dena1973
20. júl 2015

@taniat87 A od kedy si uplatnujes RP? Ak od 2.7.2015, tak ti musi v auguste prist za jul RP, ale to pride z UP nie z SP. No pravda, ak si si uz RP vybavila na UP. Na SP nevidia, ci dostanes nieco z UP. Tieto urady nie su prepojene.

taniat87
20. júl 2015

Matersku mam ukoncenu k 1.7.2015. Ziadost na up na rp som podala este dva tyzdne dozadu. A pani mi povdala na up ze v auguste za jul nedostanem nic. Ze mesiac ten prechod z materskej na rp sa nic nedostava. Ze az v septembri za august dostanem. Podla mna je to blud a ta pani bola asi opita ked mi to vravela.. uz si z toho nic nerobim.

havana_frost
20. júl 2015

@taniat87 😀 K 1.7. si mala posledný deň materskej? Škoda, mohla si mať 29.6. a mohla si mať RP aj za jún. Ale späť k otázke. RP sa vypláca za celý mesiac (nikdy sa nedelí alikvótne), aj keď patrí len za časť mesiaca. Toľko zo zákona. Takže aj keby si mala len 1 deň mať RP, tak sa ti vyplatí v celej výške. Podaj si žiadosť písomne, vyhneš sa opitým zmäteným a hlúpym paniam na UPSVaR.

taniat87
20. júl 2015

@havana_frost ziadost som podala uz dva tyzdne dozadu

taniat87
20. júl 2015

@taniat87 za jun som dostala este matersku a dnes som volala a mi povedali,ze nemozem brat sucasne rodicak aj matersku...takze vraj ked som podala ziadost je to ok a peniaze dostanem normalne v auguste za jul. ta co mi predtym hovorila tie bludy,podla mna to mala malicko pomylene ale nevadi...mam cakat rozhodnutie. dobre ze som sa im dnes pripomenula,lebo akosi uz som yacinala mat obavy

havana_frost
20. júl 2015

@taniat87 však nie súčasne. Do 1.7. materské a od 2.7 RP. Akurát že RP sa vypláca celý aj keď patrí len za časť mesiaca. To by snáď mohli vedieť. Tu na koníku to už vedia určite všetci.

taniat87
20. júl 2015

Ved jasne. Nechapem preco sa tak spravaju. doslova mi povedali,ze nedostanem nic v auguste za jul, ze tam je fuga,prazdno,kedy sa nic nedostava. a dnes ked som tam zavolala tak uz sa herecka aj do pc pozrela,no neskutocne daco...jak keby to z ich penazi islo... strasne daco..no coment