Prechod z rodičovskej na materskú bez nároku na materskú

begoska
8. jan 2014

ahojte, potrebovala by som poradiť, na budúci týždeň nastupujem na materskú dovolenku pričom som na rodičovskej s prvým synom, ale keďže som pred prvou materskou nepracovala, iba som bola dobrovoľne poistená, nevznikol mi nárok na materskú, budem vlastne ďalej poberať rodičovký. Tak teraz neviem aký je postup na úradoch, čo mám vybaviť na úrade práce a čo na sociálke. ďakujem za rady :D

katy2
8. jan 2014

@begoska ja som bola presne tvoj pripad, ze som nemala narok na druhu matersku....
mozes si vypytat papier od dr., ktory ta vypise na matersku a s tym ides do soc. poist., kde ti daju papier, ze na matersku nemas narok.... ak si teraz na rodicovskej so starsim dietatom, kludne dokonci tuto rodicovsku a tesne pred jej ukoncenim pojdes na UPSVAR s papierom zo socialky, ze si nepoberala matersku a s rodnym listom ml. dietata a zacnes automaticky poberat rodicovsky prispevok na mladsie dieta. Vypytaj si potom na UPSVARe papier pre zdravotnu poistovnu, ze nadalej poberas rodicovsky prispevok a ten papier potom zanesies do zdravotnej poistovne. To je vsetko, co musis urobit 🙂

begoska
autor
9. jan 2014

@katy2 ďakujem, veľmi si mi pomohla :D