Predĺžená rodičovská dovolenka

majkapytlova
18. feb 2013

Ahojte babky.chcem sa opytat v sobotu mala dcerka 3 rocky chcem sa opytat kde mam ist ked sa chcem do septembra kym nepojde do skolky,nahlasit na predlzenu neplatenu rodicovsku dovolenku?treba ist na urad prace ci na socialku ci na zdravotne?mozte mi poradit?dakujem 🙂

sandrika1986
18. feb 2013

Ahoj, ja som bola na neplatenej predlženej RD : išla som len do zdravotnej a sociálnej poisťovne, so sebou okrem OP, zdravotnej kartičky som mala ešte kópie RL dieťaťa a papier od UPSVAR, že som poberala rodič.príspevok, tento papier som dostala keď som si išla uplatniť rod.príspevok. 🙂

slniecko93
18. feb 2013

@majkapytlova Staci ist do svojej zdravotnej podpisat cestne prehlasenie o starostlivosti o dieta. Tiez to idem riesit tento tyzden.

majkapytlova
autor
18. feb 2013

aha dakujem a musim dodrzat aj nejaku lehotu?Nelka mala teraz v sobotu tri rocky.....

gapa
19. feb 2013

@majkapytlova
lehota je myslím 7 či 8dní, ale na zdr.poistovni nie je problém aj neskôr to vybaviť.
na soc.poistovni si si po pôrode predpokladám dávala prihlášku, aby si bola dôch.poistená štátom, to nadalej trvá.
príp. si zavolaj na zp, či nepotrebuješ doklad z upsvar dokedy si poberala RP

majkapytlova
autor
19. feb 2013

@gapa ja som dochodkove zrusila....a na socialnej poistovni potrebujem nejake doklady?rodny list alebo neico podobne?pojdem sa aj opytat na up ci nepotrebujem nejaky papier o ukonceni....to bude asi najlepsie.....

majkapytlova
autor
19. feb 2013

@slniecko93 aj na socialku asi treba ist nie?a nepoterbujes z uradu nejaky papier o ukonceni rodicaku?dakujem za odpoved

majkapytlova
autor
19. feb 2013

tak bola som na socialnej a tam to netreba hlasit treba to nahlasit len na zdravotnej poistovni..... 🙂

gapa
19. feb 2013

@majkapytlova
nerozumiem, čo to píšeš? si dôchodkové zrušila????? asi to pletieš s II.pilierom predpokladám, čo ale nemá s tým nič spoločné, písala som o prihláške po pôôrode, čo si predpokladám nezrušila

majkapytlova
autor
19. feb 2013

@gapa asi sme sa nepochopili na socialku nemusim nic hlasit len na zdravotnu musim ist a tam nahlasit ze chcem byt na predlzenej neplatenej rodicovskej dovolenke.....ano pomylila som si to co si pisala s druhym pilierom...ten som zrusila....

lienka1076
24. feb 2013

Tiež to budem riešiť takto minimálne do septembra. Malý má v apríli 3 roky, kedy tam mám ísť? Stačí ísť teda len do zdravotnej poisťovne a nikde inde? Ani na upsvar? Ďakujem 🙂

sandrika1986
25. feb 2013

@lienka1076 : Do 3 pracovných dní tam musíš ísť. Mňa zo zdravotnej poslali ešte do sociálnej, ale na UPSVAR som chodiť už nemusela. 🙂

maatuulka
26. mar 2013

Mozem sa opytat, ja som teraz zamestnana normalne, dcerka (4roky) chodila do skolky lenze sme sa prestahovali do senca a teraz je doma s babkou kedze ju nezobrali nikam, za mesiac - dva sa budem s dcerkou stahovat mimo Ba kde uz je prijata do skolky no az od septembra. Mozem ist zatial na predlzenu neplatenu rodicovsku dovolenku? )Ak hej, kedy ako co treba? Staci ak pojdem v ten den ako dam vypoved do socielnej poistovne a napisem tam to prehlasenie? Dufam, ze som to napisala zrozumitelne :D