Predĺženie rodičovskej dovolenky a zamestnanie

mamiedi
11. nov 2012

Ahojte maminky! Dufam,ze dostanem odpoved na moju otazku. Mam dcerku,ktora tento mesiac dovrsi tri roky a ja som zacala pracovat teraz. Ona uz chodi do skolky. Len moj zamestnavatel si ma chce zobrat na dohodu. Ak si dam predlzit rodicovske do 6 rokov (ake su cobec podmienky?), tak moj zamestnavatel nemusi platit za mna odvody aj keby ma prijal na normalnu prac.zmluvu? Ako to je? Mam v tom misung. Poradte prosim! Dakujem!

lucula73
20. nov 2012

@evita68 viem,všetko viem,len som nevedela,že či možem plynulo pokračovať......už mám papiere doma,len stále som to odkladala,lebo som dúfala,že v januári ma vezmú spať do práce.....no ak by ma vzali aj od leta,tak mi to stojí za to ostať na rd 😉 ...či mi ju ale schvália,to je druhá vec.je možné že aj nie..ale to budem riešiť potom....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika160669822
20. nov 2012

@evita68 Ja som musela nahlasit aj v zdarvotnej poistovni ze som na predlzenej platenej rodicovskej.

erika160669822
20. nov 2012

@tanapeta A nevies ci na dohodu sa moze odrobit mesacne len 40h ak som na rodicovskej?Dakujem velmi pekne ale uz mam v tomto vsetko chaos.

evita68
20. nov 2012

@erika160669822 Pracovať síce budeš môcť aj naďalej a o RP neprídeš.. len po novom si to treba u takýchto dohodárov dobre premyslieť, hlavne ak ide o malé čiastky zárobku.. Totiž už štát ti nebude platiť na dôchodkové poistenie, pretože z dohôd sa už budú platiť odvody a vy si takto budete platcom poistenia sami.. Teraz za vás štát platí odvody zo 471,,60 eur..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita68
20. nov 2012

@erika160669822 no ale nenastupovala si do práce..

erika160669822
20. nov 2012

@evita68 Takze sama si budem musiet odvadzat dane vsetky ako keby som normalne bola zamestnana?

erika160669822
20. nov 2012

@evita68 nie.

evita68
20. nov 2012

@erika160669822 dane odvádzať budeš podľa zárobku.. pri tvojej dohode určite nebudú dane.. ale odvody áno, ako zo zamestnania.. a tých 40 hodín mesačne nie je preto, že si na ,,predlženej,, ale preto, že na dohodu o pracovnej činnosti sa môže odrobiť najviac 10 hodín týždenne..

erika160669822
20. nov 2012

@evita68 Dakujem velmi pekne uz som o nieco mudrejsia.Takze 40hodin do mesiaca to neni bohvieco a este z toho aj odvody.No hruza.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
armica152
21. nov 2012

@evita68 velmi pekne Ti ďakujem za odpoveď. Ja totiž musím nastupiť už do práce, o dieťa sa mi postarajú starí rodičia , nakoľko som sa musela od muža odsťahovať, vyhodil nás z JEHO domu a ani platiť nechce. Ja som pôvodne myslela že ved mi skončí rodičovský príspevok a nastupim, ale ked teraz pozerám dokumentáciu za celý rok malého, tak je tam toho ovela viac ako pred rokom keď nám ju schválili.

erika71
21. nov 2012

@tanapeta Ty zas neútoč, mala si reagovať na tých príspevok, ktoré to opísali drsnejšie !!! Ja som napísala svoj názor a nepýtala som sa na tvoj. Je veľa prípadov , ktoré to zneužívajú, babička doma s dieťaťom a nie ona ,ona si pracuje za 500 eur a ešte poberá aj príspevok. To pokladám za nefér či sa ti to páči, či nie. Samozrejme sú výnimky ,ktoré si to zaslúžia , myslela som to globálne a nemienila som vypisovať diagnózy po jednom, že kedy by to mali a nemali uznať ! JJednoznačne sú ťažšie diagnózy ako aj moje ,no pri tých si neviem predstaviť ako vie ísť matka pracovať . Lebo ja by som vedela pracovať iba týždeň v meciaci podľa nášho stavu.A ostatné sa liečime doma.Tak ako vedia ísť pracovať mamičky s deťmi s ťažkými diagnózami !

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sakura77
22. nov 2012

baby kolko vam trvalo kym vam prislo vyrozumenie ze ci amte narok alebo nie? lebo moja mala mala uz 3 roky pred vyse tyzdnom a ja stale neviem na com som..teoreticky som uz mala byt bude v praci,alebo minimalne im dat vediet ze ci nastupim... 😠

lucula73
22. nov 2012

@sakura77 mne včera povedali,bola som si iba pre papiere,že do 30 dní by mali rozhodnúť......možno ešte pošta dáky deň dva.......to by malo byť maximum......ale u nás že majú toho veľmi veľa 😒

indiankaindi
22. nov 2012

Ahojte, chcem vás poprosiť o vyplnenie jedného dotazníka, ktorý by veľmi pomohol jednej študentke.
Link pre maminy zo Slovenska: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Link pre maminy z Čiech: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

Ďakujem a ak by sa dalo, prepošlite to prosím aj každej mamine, ktorú poznáte

sakura77
23. nov 2012

@lucula73 dik,tak prekvapko ma cakalo uz v schranke,mame schvalene🙂 prislo oznamenie,este cakam rozhodnutie,ze na ako dlho...zatial len ze nam kvoli dlhodobemu nepriaznivemu zdravotnemu stavu budu vyplacat rodicovsky nadalej.

lucula73
23. nov 2012

@sakura77 super,ja som dnes bola u dokiny,že v pondelok to budem mať vypísané a možem to odneisť,tak dúfam,že mi schvália 😒

sakura77
23. nov 2012

@lucula73 drzim palce