Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Predĺžia mi rodičovskú?

skye58
10. mar 2015

Dobry den, prvy raz pisem nejaku otazku, no som v tazkej situacii. Moj syn nie je chory fyzicky, ale skor je trochu pozadu vo vyvoji, 29.4. bude mat uz 3 roky a stale plienkujeme, uz skusame vsetci vsetko a 0 bodov, taktiez sa ani sam nenapapa, skusa to, no nabrat jedlo a udrzat ho je prilis, tazke prenho, nevie sa obliect, rozprava minimalne so zlou vyslovnostou...Su to malickosti, no do skolky mi ho nevezmu, to je jasne a ja neviem, co mam robit, kde ho dat, lebo peniaze potrebujeme ☹ Nemozem len tak zostat s nim doma a zit zo vzduchu ☹ V pondelok s nim idem k detskej psychologicke...Je aspon nejaka sanca, ze uznaju jej posudok? Dakujem.

bambibam
10. mar 2015

A si na predlženej RD?

bambibam
10. mar 2015

Vybav si ju - nielen psychiater -psycholog , ale aj od neurológa.... A doteraz Vás Dr. nikam neposlala ? Ja som v 2 rokoch povedala ,že sa pocikáva a hned kontrola urolog ...a tak sme rok behali od doktora k doktorovi ...

skye58
autor
10. mar 2015

Zatial som len na klasickej RD, no skratka maly je fakt trosku pozadu a viem, ze mi ho do skolky nevezmu. Pediatricka ma neposlala nikam, sama som ju poprosila o vymenny listok k detskej psychologicke. Ale zasa maly mal davnejsie problemy s pipikom, mal diagnozu vnoreny penis, cize aj detska lekarka to brala inak trocha, bol operovany, dost dlho hospitalizovany a moznoze to suvisi s tym, ze sa jeho psychicky vyvoj trocha spomalil, ja neviem. Len co citam vybavit predlzenie RD je takmer nemozne ☹

saurian
10. mar 2015

@skye58
uvidis co povie v podnelok psychologicka, aky zaver napise. tiez chod s malym aj neurologovi (idealne ak by si mala uz vyjadrenie psychologicky) - a to z dovodu, ze niektori posudkovi lekari neuznavaju psychologa ako lekara, a vyzaduju spravu od lekara (psychiater, neurolog ai). dost bude zalezat aj na tom, ako "rozumne" ti napise spravu lekar, a akeho posudkoveho schytate; aky zaver napise psycholog.
co sa tyka vybavovania, tak maju na posudenie 30 dni, takze urcite to podaj najneskor do konca aprila, aj keby si nemala vsetky doklady (pretoze ak by ti to schvalili aj s oneskorenim, vyplatia spatne od datumu podania ziadosti).
podla vyjadrenia psychologa, alebo aj v kazdom pripade, si chod zobrat tlaciva na UPSVaR, je tam aj tlacivo pre pediatra na vypisanie + prikladas spravy odbornych lekarov.

sednaja
10. mar 2015

@skye58 Kamoška bola rok na predlženej rodičovskej len preto, že malá bola alergická na mlieko. Aspoň tak mi to povedala. Takže v porovnaní s ňou máš vysokánsku pravdepodobnosť, že ti to uznajú.

skye58
autor
10. mar 2015

@saurian Dakujem za radu, v pondelok pojdem, uvidim, mozno mi poradi nejaku zazracnu metodu a zvladneme to aj bez predlzenia 🙂 Hoci ja myslim, ze uz som vyskusala vsetko, uvidime 🙂 A teda skusim aj toho neurologa, teda podla vyjadrenia psychologicky. Dakujem za povzbudenie 🙂

janickacrazy
10. mar 2015

@skye58 No moj mladší syn bol podobný prípad, len s tým rozdielom, že rozprával veľmi pekne. Napriek tomu som ukecala riaditeľku v školke a zobrala mi ho na 4 hodiny do školky. Stále mal plienky, obliekať sa naučil sám až v školke, doma odmietal, jesť v školke nechcel vôbec, tak sa najedol ráno doma a potom obedoval zase doma, ale kolektív mu len prospel. Teraz má 4 roky a chodí už na celý deň do školky, plienky už chvalabohu nemá, oblieka sa sám, pekne sa sám naje, proste všetko v pohode. Držím palce.

saurian
10. mar 2015

@skye58 este nezabudni na to, ze v pripade, ak ti trva pracovny pomer a schvalia ti predlzenu RD zo zdr.dovodov, je zamestnavatel povinny ti poskytovat rodicovsku dovolenku nadalej, ak o to poziadas (tj mas prava ako ked si na klasickej RD)

mata95
10. mar 2015

@skye58 pytaj sa na neurologiu, aj ktej psychologičke a super je ked napiše že neodporuča zaradiť dieťa do kolektívu alebo že odporuča predlženie rod. prispevku.... mne to tak napisala krčna a uznali mi..... keby ti priznali tak to neznamena že maleho nemôžeš dať časom do škôlky, existuju nejake špecialne neviem ako to nazvať- praktiky ?, ked dieťa chodi do škôlky napr. len na 2 hodiny s doprovodom matky, ked nastane posun bude môcť byť aj sam a cely den....

skye58
autor
10. mar 2015

Ďakujem zo srdca, ste super 🙂 Pracovný pomer mi žiaľ už netrvá, v skúšobnej dobe ma prepustili, keď sa dozvedeli, že som tehotná a nechcem ísť na interupciu :-/ To už je za mnou, každopádne ďakujem za rady a vyskúšam všetko 🙂

andrejka1974
11. mar 2015

@skye58 podat mozes o mesiac skorej cize uz koncom marca si podaj ziadost , ja si davam teraz 9.4. budeme mat 3 roky ja davam koli tomu, ze mame detsky autizmus

skye58
autor
27. mar 2015

@andrejka1974 Prepáčte, že až takto pozde, no nestiham veľmi pri malom... Po návšteve klinickej psychiatricky máme tiež diagnózu autizmus. Papiere som podala, zostáva už len čakať... Psychiatricka vylučuje nástup do škôlky a zároveň si ho preberá do svojej opatery. Ako to máte vy?

janickacrazy
28. mar 2015

@skye58 Tak to ti rodičák určite predlžia s touto diagnózou. Inak u nás je napr. špeciálna školka práve pre tieto detičky a mamičky si veľmi pochvaľujú, že deti im tam pekne napredujú, skús sa popýtať aj u vás, či niečo také nemáte, neviem odkiaľ ste. Držte sa.

andrejka1974
28. mar 2015

@skye58 my sme zatial v specialnom sanatoriu a ked budeme mat 3 roky podame si ziadost u nas do ustavu maju tam usek pre autistov, chodime tam aj na terapie a mozno od septembra ak bude volne miesto tam budeme chodit ako keby do skolky

skye58
autor
29. mar 2015

Áno, budeme chodiť k psychiatricke jednak na sedenia a jednak aj do herne k iným deťom, no ja tam budem s ním... Čiže nebude to úplne ako škôlka, skôr ako materské centrum... No to čakanie na rozhodnutie posudkoveho je ťažké, ale informovali ma, že potom v prípade zamietnutia sa môžem odvolať...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli