Prídavky na deti v Rakúsku

marianna1501
13. feb 2016

Ahojte, moze mi niekto poradit ci na poberanie pridavkov na deti staci mat trvaly pobyt v rakusku pricom rodicia pracuju na slovensku...a ci dieta musi chodit do rakuskej skoly....alebo moze aj do slovenskej?
Dakujem

cicvorik7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidorka7
30. mar 2017

@cicvorik7 a čo sa chceš opýtať, tak si druhýkrát včas plňte svoje povinnosti a vyhnete sa tomu. Nikto z nás nevie, koľko to bude trvať teraz. Môžete si za to sami, už len trpezlivosť

andreea2
18. apr 2017

ahojte,prosim vas ako dlho sa caka na vyplatenie rodinnych pridavkov teda dorovnanie z AT od 9/2016do 12/2016 uz po potvrdeni nasimi uradmi cez BA a uradom z bydliska?na vyzvu z AT sme este posielali potvrdenie ,ze cela rodina mame trvale bydlisko na jednej adrese...a aky je postup ohladom pridavkov,ked mm ma znova prac.zmluvu v AT od 4/2017 je potrebne znova posielat novu ziadost a vsetko co je potrebne k tomu,ci staci poslat na finanzam len novu pracovnu zmluvu a budu vyplacane pridavky uz kazdy mesiac ...vopred dakujem.

sovicka333
4. máj 2017

Chcem sa spytat pobera niekto v AT rodinne pridavky? Aky ucet ste museli mat v banke? Rakusky alebo SLovensky?

dada200
4. máj 2017

@sovicka333 manžel má Rakúsky,ale nemyslim si,že je to podmienkou.

sovicka333
4. máj 2017

@dada200 lebo ze vraj ma mat rakusky tak neviem.

fidorka7
4. máj 2017

@sovicka333 no, ani slovenský úrad neposiela dávky do zahraničia, je to v zákone, takže by som sa nečudovala, ak by to tak bolo aj v AT.

tehulka2011
4. máj 2017

@sovicka333 mne posielaju Na slovensky v pohode

marcah
4. máj 2017

@cicvorik7 KBG by vam mali vyplatit za dobu pocas ktorej ste mali na pridavky narok - aj keby ten narok na pridavky uz netrval

jajussska
13. jún 2017

Ahojte ja by som sa chcela spýtať.. zabudli sme sa odhlásiť s prídavkov tu na Slovensku keďže ich poberame od augusta s AT dnes mi volala že prídavky a rodičovský nám stopnu a budem dostávať s AT.. no možno budemd asi aj niečo vracať keďže sme dostávali aj s At a aj s SK .. a upsvar potrebujú nejaký doklad o tom že poberám prídavky s AT len neviem aký.. je tu niekto kto mi pomoze??

nikuskakri
30. júl 2018

Prosím vás viete mi niekto povedať, či sa prídavky vyplácajú pozadu alebo za aktuálny mesiac?

nikuskakri
30. júl 2018

@vroni skúsim sa opýtať vás, možno budete vedieť odpovedať na moju otázku ohľadom vyplácania rodinných prídavkov.