Príplatok pri narodení len pre prvé dieťa

dominika_12
28. jan 2013

Hladala som či a to tu už náhodou nepreberá, ale nenašla som. Takže dávam do pozornosti tento článok:
http://www.poistovne.sk/28134-sk/priplatok-pri-...

saska.t
28. jan 2013

@moon1979 jasne ja viem, ale pri malej som to nevedomostou a zlyhanim SK uradnikov (neochotou) s prepacenim presr....la, takze teraz mam aspon cas prestudovat si to, lebo potom to pojde rychlo, 6 mes. je velmi kratka doba pre niekoho kto zije mimo SK a jednoducho nemozem kazdy tyzden dochadzat na SK a doplnat vsetky poziadavky uradnikov, takze to budem musiet vsetko pozbierat, prelozit a jednorazovo odovzdat, co bude pri tejto byrokracii velmi tazke... 😒

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
28. jan 2013

@blankaj alojz_hlina@nrsr.sk

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaseiner
28. jan 2013

@janicka11 uz sa tu o tom spekulovalo aj vlani...mala sa mi narodila v auguste a malo to byt ucinne nejak od zaciatku leta.... taketo cosi nemoze prejst... kto by potom rodil?

martina2006
28. jan 2013

Som tak vytocena....Hamba zit v takom state....

adrioska
28. jan 2013

@liz_lemon 😀

adrioska
28. jan 2013

@blankaj 😀

luciaaak
28. jan 2013

@rora ja osobne si myslim, ze to nie je cielene zamerane proti nejakym obcanom. hlavny ciel je usetrit peniaze a je jedno akym obcanom ich zoberies. situacia je taka, ze vlada nepotrebuje motivovat ludi k tomu aby mali deti. lebo kto deti chce a je schopny sa o ne postarat a povedzme vychovat financne prinosneho obcana, tak ich bude mat bez ohladu na to, ci dostane 600e alebo nie. tazko hodnotit, ci zakon prejde alebo nie, toto je len navrh, zalezi ako sa k tomu postavi smer, kedze ma vacsinu. lenze v poslednej dobe sa nahadaju peniaze kde sa da. zmenil sa sposob odvodov do poistovni, to by skor zamestnavatelia vedeli rozpravat, zaviedla sa dan z vyhry, ta sice bola vzdy, ale pridal sa k nej odvod do zdravotnej poistovne... takze vyhras napriklad mobil, zaplatis dan z vyhry a este do zdravotnej poitovne... dalej sa umoznilo vystupit z druheho piliera a vstup do prveho, kedze s peniazmi z prveho piliera moze hned vlada narabat zatial co v druhom lezia niekolko rokov nedotknute (teraz nechcem hovorit ktory pillier je lepsi, neviem to posudit kedze neviem aka bude situacia o 10-20 rokov), dalej sa maju zrusit (alebo sa uz zrusili) pridavky na deti u ludi, ktori maju plat nad 600e mesacne a este vela inych opatreni, ktore maju jedinu ulohu, naliat peniaze do rozpoctu. napriklad sa predalo spp za neviem kolko miliard a peniaze z predaja mali byt pouzite na dochodky. dochodkovy system bol nadstaveny tak, ze mlady clovek plati odvody a z nich sa vyplacali dochodky. kedze starych ludi oproti mladym pracujim bolo velmi vela, nebolo dost penazi na vyplacanie dochodkov a trebalo nieco vymysliet. riesenim bol druhy pilier, ze cast toho, co odvedies sa ti odlozi niekde na ucet. tam ale nastal problem, ze co s prechodnym obdobim, lebo ak boli tvoje odvody pouzivane pre dnesnych starych ludi a zrazu sa zacnu ukladat na tvoj ucet, tak urcitu dobu nebudu peniaze na dochodky. a prave na to mali sluzit peniaze z predaja spp. spp sa predalo a netusim co sa stalo s peniazmi, ale vzladom na to, ze ludia su vladou "tlaceni" do vystupu z druuheho piliera a prechod do prveho, tak peniaze za spp sa minuli. jedina rada je naozaj prestat sa spoliehat na stat a neocakavat ziadnu pomoc. bohuzial

adrioska
28. jan 2013

Prispevok pri narodeni 2.a 3. dietata zaviedol Fico, tak som velmi zvedava, ci ho naozaj zrusi... 😒

liz_lemon
28. jan 2013

@luciaaak pridavky stale dostavaju a budu dostavat vsetci bez rozdielu, bol to len taky napad, nikdy nie nic, co by sa islo schvalovat
si ma pobavila, ze netusis, co sa stalo s peniazmi z predaja SPP 🙂 ze minuli sa 🙂)) skor si ich niekto nenapadne privlastnil

jezkomanka
31. jan 2013

@saska.t ahoj ja aj ine maminy zijuce v Irsku sme si sami prelozili formular aj do anglictiny (ty teda do nemciny) a nebol problem potvrdit. takisto nemusis cakat na Slovensky rodny list. Staci ked prilozis apostilovany prelozeny nemecky rodny list. A ten formular ze sa babo dozilo 28dni mi potvrdil detsky lekar na SR. len to teba stihnut do 6.mesiaca dietata, je to spolu okolo e850.