Prišli vám už peniaze za OČR v čase koronavirusu?

adka_22
16. apr 2020

Ahojte 🙋🏼‍♀️, prosím Vás niekomu prišli už tento mesiac peniaze za OČR kvôli koronavirusu? Ďakujem 🙂

loginexistuje
28. aug 2020

@extempore skor su to tie ktore misia za toe na ocr tahat a nemozu su kvoli nim napr cerpat dovolenky

sasanka605
28. aug 2020

@extempore keby cele leto nedostali dovolenku a pod a potom stretnu kolegynu pekne vonku cez den lebo ved ocr, to uz dava zmysel ze? No verim ze niektore ani velmi nie a len to minimum aby sa hodili na pandemicku ocr, takych prispevkov tu uz bolo. Ja nemozem dostat vyjadrenie od socialnej lebo maju vela roboty tak mozem dufam ze mi vypocet materskej nedodrbu a nemusim sa s nimi potom vybavovat to je tiez celkom prijemne. V neposlednom rade tento stat na to jednoducho nema.

extempore
28. aug 2020

@sasanka605 ja ti tak poviem - vzdy som makala aj za druhých, napr. minule leto som vobec nemala dovolenku lebo sa nakopila robota a bolo vela projektov. A kolegyne tiez postovali na instagram fotky od mora atď... a po ďalšie, je mi ukradnuté, či na to štát ma alebo nemá. Mna sa tiez nikto nepýta či chcem platit odvody... a že ich teda z mojho platu platím požehnane. Aj napriek OčR stale pracujem... sice len na pol plynu ale pracujem. Tak mi mozu všetci vyliezť na hrb. A co sa tyka toho tvojho výpočtu materskej - ak ti mozem poradit, skontroluj si to. Lebo mne pri oboch deťoch vyrátali matersku zle. Prvý krat to bolo o cca 170 EUR menej, druhy krat mi teta vypočítala 750 a mala som brat 1100. Ked som to bola reklamovať tak este boli ofučane..

sasanka605
28. aug 2020

@extempore Ved toto aj cakam ze sa im to nepodari na prvykrat, len pri vsetkych ocr to dufam nebudem riesit po porode lebo ma d.bne asi. Za druhych makat to uz je standard v tomto korona case, ale ako chcu daktore vyslovene okabatit system slusne povedane, tak to len oci otvaram

zita0
1. sep 2020

Ahojte, ako je to s ukončením ocr. Keď syn zaajjtra nastupuje no škôlky

leyla9
1. sep 2020

@zita0 myslím že stačilo len včera poslať ČV do poisťovne to je všetko

zita0
1. sep 2020

@leyla9 poslala som .. písala som aj že potreba ale odpisu až zajtra ale keď noc tak aj tak ďakujem 🙂

cucoriedkacucoriedka
2. sep 2020

@zita0 presne tak...zaslat cestne vyhlasenie od kedy do kedy bola ocr.

zita0
3. sep 2020

Áno ďakujem

monulienka86
7. sep 2020

Ahojte.Neviete náhodou kedy má tento mesiac Bratislava vyplatny termin očr? Ďakujem

cucoriedkacucoriedka
7. sep 2020

@monulienka86 mne to chodi 10siateho a viem ze je aj 17steho .tak uvidime

monulienka86
7. sep 2020

@cucoriedkacucoriedka neurazila by som sa keby bola v teraz piatok 😊

cucoriedkacucoriedka
7. sep 2020

@monulienka86 ja aj pracujem.len tyzden som mala ocr ale veru ani ja sa neurazim;)