Príspevok a cirkevné jasle

bekusinka
12. aug 2014

dobry den,maminy skusenejsie rada by som chcela vediet vase skusenosti.mame 2,5 rocne dievcatko,momentalne aj pracujem.mam par otazok:
1:- ) chodi do cirkevnych jasliciek da sa vybavit neaky prispevok? ak ano aky?
2:- ) chodim sice do prace ,ale kedze je to skor almuzna ako vyplata a chcela by som dalsie babo.Dostanem taky isty prispevok ako pri prvom?
Dakujem pekne za kazdy nazor. 🙂

sisaha
12. aug 2014

@bekusinka
zaujimavy plan...
1. prispevok je pri statnych, neviem ako pri cirkevnych, treba sa spytat na upsvar
2. ak mas odpracovany potrebny pocet rokov , aby ti priznali matersku, tak ju budes opat pol roka dostavat...

zaujimave su vsak aj tvoje dalsie plany.. Nemyslim si, ze vyrobou dalsieho dietata ti pribudnu peniaze. Deti su dost nakladna "hracka". Ci po odrasteni, budes rozmyslat nad tretim, aby si dostavala matersku/rodicovsky, miesto toho aby si si nasla napr. lepsie platenu pracu?

mamulienka30
12. aug 2014

@sisaha - ved nepise, ze oni ako rodina nemaju peniaze ;) Ale ona zaraba malo, preto vzhladom na rozdiel plat/rodicak moze kludne aj doma ostat. Manzel kludne moze zarabat az az 😉

sisaha
12. aug 2014

@mamulienka30 no mozno sa mylim, vychadzala som z toho, ze dieta je chodi do jasiel, cize boli mozno nútení ísť zarábať..

katren
12. aug 2014

@bekusinka matersku dostanes podla tvojho aktualneho platu, teda 65%...ak ti materske nevyjde, bude to len necelych 200€

bekusinka
autor
12. aug 2014

@mamulienka30 mensi nepodstatny detail zijeme na vychode slovenska ,aak si myslite ze 125 E do domacnosti je neakym prinosom tak ste na omyle.manzel ano zaraba 350 E cize velmi boh vie ako nevyskakujeme a to viem tiez ze niesme jediny...

bekusinka
autor
12. aug 2014

@sisaha nechcem dieta len kvoli peniazom,ja chcem dieta kvoli tomu ze som prve mala horko tazko vymodlene.

mamulienka30
12. aug 2014

@bekusinka - no pri detoch s hypotekou na krku si nikto velmi nevyskakuje, proste to tak je 😖 Drzim palce s dalsim babatkom.

bekusinka
autor
12. aug 2014

@mamulienka30 dakujem pekne 🙂 no my hypoteku nemame nastastie,byvame len v podnajme.

sisaha
12. aug 2014

@bekusinka lenze z dlhodobeho a perspektivneho hladiska, ked budes mat dve deti ti z rozpoctu bude odchadzat ovela viac penazi ako teraz. Jednorazovy prispevok nic neriesi. Preto sa cudujem, ze ak nie ste na tom bohvieako, tak sa zenies do dalsieho dietata. Lebo o par mesiacov sa budes pytat, na ake davky v nudzi mas narok..

bekusinka
autor
12. aug 2014

@sisaha nezieniem,len rozmyslame.Chapem ze druhe dieta nic neriesi ale o prve som musela odhodot od seba aby sme sa mali aspon trocha lepsie a aby sme nezivorili.praca na psychiatrickej ambulancii je tiez dost narocna.

sisaha
12. aug 2014

@bekusinka ked mam byt uprimna, tak po precitani nazvu temy som si predstavila ake plany mas, aby sa mlada rodina postavila na nohy a nie vyrobit dalsie dieta a ste tam, kde ste boli. Neposunuli ste sa nikde vo vlastnom byvani, neposunuli ste sa v najdeni lepsej prace, ani som sa nedocitala, ze sa za pracou planujete prestahovat a zabezpecit lepsie podmienky na prichod dalsieho dietata.

sisaha
12. aug 2014

@bekusinka robis zdrav. sestru na psychiatrii?

lilyianka
12. aug 2014

@bekusinka, ak smiem byť zvedavá, koľko dávate na nájom mesačne a koľko peňazí vám ostane?

lubiduch
12. aug 2014

@bekusinka a kolko platis za jasle pre dietatko? Ak to je viac ako je tvoj rodicak tak mas do 3 rokov narok na prispevok na statlroatlivost o dieta 230 eur, namiesto rodicaku (nie oba prispevky).

bekusinka
autor
13. aug 2014

@lubiduch zarabam v CISTOM - 350 E+materska.najom je 370 E.ako z 200 eur sa vyzit da. zili sme v bratislave a tam som zarabala pekne lenze aj zivot tam je iny.. a ocitli sme sa na tom istom ako v Prešove.tym padom to je jedno ci som v BA ci v PO aj tak to financne vyjde rovnako.

bekusinka
autor
13. aug 2014

@sisaha ano na ambulancii.

sisaha
14. aug 2014

@bekusinka ale podla vsetkeho vam dalsie dieta zivotnu uroven nezvysi.. Skôr to vidim na odchod do ineho mesta, kde aj chlap zarobi viac.
Ak manzel zarobi 350 a ty tiez, ak neratam rodicovsky, tak to je 700,- minus 370,- To je 300 eur na stravu. To vam nestaci? Lepsie je ist asi za pracou ako na dalsiu matersku.. lebo mozno na zaciatku budes pocitovat dostatok, v skutocnosti vsak pojdete so zivotnou urovnou este nizsie.

bekusinka
autor
14. aug 2014

@sisaha je to pravda no mas pravdu.uvidim este jak to poriesime dalej ale druhe dieta bude o dooost neskor.sak predsa mam este len 23.este niesompo zaruke :D