Príspevok na dieťa po jeho narodení

pet0ra
11. feb 2022

Dobrý večer chcela by som sa spýtať a dosť ma to zaujíma počula som že po narodení bábätka keď za dožije 28 dní tak je možné si požiadať o jednorazovú dávku 800€ čo je na tom pravda ako to vlastne je ? Ďakujem

vevulik18
11. feb 2022

@pet0ra ahoj, áno , pediatrička nám vystavila papier , ktorý som následne zaniesla a bolo nám to vyplatené do 30 dni 🙂

pet0ra
autor
11. feb 2022

Aha ďakujem a ešte by som sa chcela spýtať že čo je podmienkou pre schválenie príspevku.

lara45
11. feb 2022

@pet0ra Mne dala pracovníčka na úrade práce tlačivo na materskú a zároveň aj na tie viac ako 800e (popôrodné) alebo ako mamičky nazývajú kočikovné.Ak si dobré spomínam tlaciva som vypísala potom mi ich potvrdila moja gynekologička a aj dcérkyn pediater a zaniesla som papiere na úrad práce aj s rodným listom dieťaťa

loginexistuje
11. feb 2022

@pet0ra tehotenske prehliadky dozitie 28 dni TP na slovensku ze enmas starsie dieta v NRs a max 4 dieta

lara45
11. feb 2022

@loginexistuje Príspevok sa dostava max na 3 deti

malinoismum
11. feb 2022
pet0ra
autor
11. feb 2022

Ďakujem veľmi pekne za rady pekný večer

ukulela
11. feb 2022

Matka nesmie byt maloleta, dieta nesmie v porodnici opustit, musi mat zmluvu s pediatrom, pravidelne prehluaky pocas tehotenstva,.. daj do guglu prispevok pri narodeni dietata podmienky- a vyhodi ti vsetko.

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

@monikamonika1996 narok sa da uplatnit iba do 6M dietata a za predpokladu, ze si ho neuplatnila biologicka matka
a uprimne si myslim, ze by si si dieta nemala adoptovat ak jediny dovod su prispevky - kedze je to tvoja xta tema a xta otazka kedy a ake peniaze dostanes, ked si dieta adoptujes (a ak ti kridvim a len to hlupo vyznieva z tvojich diskusii, tak sa ospravedlnujem)

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

@monikamonika1996 uz si zalozila asi tri temy s touto otazkou 🙂 nestacili odpovede?
ak splnas podmienky naroku na matersku, tak ano mas narok na matersku v trvani 28 tyzdnov (ak si dieta osvojis ako osamela matka tak 31 tyzdnov)

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

@monikamonika1996 ved ja nie v zlom 🙂 nechcela som rypat, ja sa ospravedlnujem

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

@monikamonika1996 povedia ti, ked to bude aktualne 😃 este vela krokov ta caka a na novorodenca je aj celkom dlhy poradovnik, takze kym sa to cele sprocesuje atd. mozno aj podmienky narokov a prispevky budu uplne ine

breznica
11. feb 2022

@petamich ja si môžem osvojiť dieťa aj keď nie som vydatá? Aké sú tam podmienky prosím ťa?

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

@breznica zial netusim

petamich
11. feb 2022

@breznica nasla som ale toto https://ficek.sk/podmienky-adopcie-dietata-1800 snad sa ozve niekto kto s tym ma skusenosti 🙂

petamich
11. feb 2022

@monikamonika1996 ale ani to nie je zaruka, ze ti dieta daju "zajtra" - posudzujes sa predsa ako zaujemca (ziadatel), tvoja domacnost, schopnost postarat sa o dieta, ci je osvojenie v jeho zaujme a vsetky tieto byrokraticke ukony urcite netrvaju tyzden a stale musi napokon rozhodnut sud

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
12. feb 2022

@monikamonika1996 Kým dieťatko niekomu dajú, veľmi dobre si ho preklepnú. Mám kamarátku s tromi adoptovanými deťmi, dve z nich sú rómovia. Takže ak máš exekúcie, zabudni na adopciu, z čoho by si ho živila? Ak si myslíš, že príspevkom po narodení tie exekúcie vyriešiš, tak to nie.
https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/som-pn-a-mam-exekucie/

monikamonika1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
13. feb 2022

@monikamonika1996 ale mám a ty to dobre vieš, deti sa nerozdávajú len tak. Našťastie

pet0ra
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz