Príspevok pri narodení dieťaťa a materská

tinka_31
25. sep 2022

Dobrý deň chcela by som sa opýtať. Mala som predčasný pôrod v 28tt podala som si žiadosť o materskú na ktorú mám určité nárok chcela by som sa opýtať 2 otázky. Do kedy vám prišlo schválenie a peniažky? A druhá otázka ako to je teraz s príspevkom pri narodení dieťaťa. Mne teraz o peniaze moc nejde hlavne zdravie môjho bábätká ale neviem či to mám riešiť teraz keď sa narodil alebo až vtedy kedy sa mal narodiť v deň termínu. Za každú radu vám budem veľmi vďačná.

klarissa25
25. sep 2022

@tinka_31 príspevok pri narodení dieťaťa už chodí vraj automaticky

mogaa
25. sep 2022

@tinka_31 príspevok po narodení dieťaťa je už automatický a posiela sa až po dožití 28dní dieťaťa....kludne po mesiaci choď na UP sa informovať kedy presne ti príde...čo sa týka materskej , určite žiadosť od gynekológa a doručiť čo najskôr na SP aby sa začalo s vyplácaním....a nech sa bábätku darí🍀

mogaa
25. sep 2022

čo sa týka vyplácania materskej vyplatia ti ju spätne a kedy? SP má 2 výplatné termíny v mesiaci, záleží kedy to stihnú spracovať, majú na to 60dní.....

xena0
25. sep 2022

Mne prišlo rozhodnutie o výške materskej asi po mesiaci a pol od podania žiadosti ale peniaze zatiaľ neprišli