icon

Ročné zdravotné zúčtovanie, keď som na materskej?

avatar
inculik
22. máj 2008

😲 ahojte chcem sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit na rocne zdravotne zuctovanie, ked som na materskej, ci si homam robit sama, alebo mi ho urobi zamestnavatel.dik

avatar
zuzana222
22. máj 2008

ahoj, mne to aj minuly rok urobil zamestnavatel. uz je zas na to cas ? na to som myslim vypisovala ziadost

avatar
inculik
autor
22. máj 2008

takze JA
mam povinnost podat tu ziadost? som v tom novacik🙂

avatar
poleva
22. máj 2008

zavolaj a opýtaj sa...mne robí moja súkromná ekonomka
podať treba do 30 .6

avatar
lyly
22. máj 2008

mne tiez robil minuly rok zuctovanie zamestnavatel, a sakris mala som aj nedoplatok ☹
skus si pozriet stranku www.rzzp.sk alebo ja mam vseobecnu zdrav. poist. a tam je to rozpisane na http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564

avatar
lyly
22. máj 2008

a zamestnavatela treba poziadat do 31.maja

avatar
inculik
autor
22. máj 2008

dakujem moc moc za rady prajem pekny den pomohli ste mi 😀

avatar
otrivinkajanka
22. máj 2008

to akoze ked som na materskej musim davat zdravotnej zuctovanie ked za mna plati stat?

avatar
sweetangel20
22. máj 2008

ahojte, ja len... to už treba teraz nieked teraz urobiť ročné zúčtovanie???

avatar
rusovcanka
22. máj 2008

Baby,ja som volala do našej účtarne a povedali mi,že ak som bola celý minulý rok na materskej,tak za mňa také veci platí a vybavuje štát a ja nemusím nič.A ešte mi povedali,že sa to týka len ľudí,ktorí boli zamestnaní a aspoň jeden ich mesačný príjem bol vyšší ako 51 822Sk,potom sa to týka dobrovoľne nezamestnaných a samoplatcov,čo maminy na materskej nie sú.Mne z toho vyplýva,že ak ste celý minulý rok boli na materskej,tak sa nemusíte o nič starať 😀

avatar
jaduska
23. máj 2008

otrivinka ak si mala iba materskú/rodičovský, tak nemusíš. To ročné zúčt.sa týka hlavne tých, čo majú vysoké príjmy a podnikateľov (tak zhruba povedané),

sweetangel - zúčtovanie treba podať do 30.6.2008

avatar
emjee
23. jún 2008

nezabudli ste?

ja sa s tym prave mordujem, na stranke dovery je celkom slusny sposob ako to "bezbolestne" vyplnit (lebo na tej www.rzzp.sk si treba stiahnut nejake programy aby sa to dalo online vyplnit), len mi hapruje kod poistovne a tympadom mi to nejde vytlacit 😝 a vychadza mi preplatok 5 korun, ktore mi jasnacka nikto nevrati, este vycalujem dalsich neviem kolko za postovne doporucene (alebo 44 korun za bratislavsku MHD aby som sa tam dostavila osobne 😝)

avatar
kaluha
23. jún 2008

neboj vrátia, bratovi vrátili 9,- 🙂

avatar
emjee
23. jún 2008

tento rok nevratia, az ked mas preplatok nad 100,- to iste nedoplatok - ak mas menej ako 100,- nemusis doplatit

avatar
jaduska
25. jún 2008

emjee ja sa s tým mordujem už druhý deň, vypĺňam to online, ale ten formulár a poučenie k nemu si dosť odporujú 🙄

avatar
emjee
26. jún 2008

😀 ja uz som to poslala, dufam, ze spravne - ved ked nie, tak sa ozvu 😀

avatar
jaduska
26. jún 2008

ja som už tiež odovzdala, výsledná suma je dobre určite, ale či je tam vyplnené všetko správne, to neviem 😖

avatar
emjee
27. jún 2008

podla mna si s tym nerob tazku hlavu - ani samotne pracovnicky castokrat nevedia, co vsetko tam ma a nema byt
a dokonca sa mi stalo, ze som si zistovala, aky formular to mam pouzit (preco by bol jeden, ked ich moze byt 8 ci kolko) a vyplnila som taky dotaznik na stranke jednej poistovne, kde mi vyslo, ze "nemusite podavat rocne zuctovanie" sa mi to nezdalo, tak som isla na stranku rzzp a tam mi vyslo "bohuzial nevieme urcit, ktory formular mate vyplnit" 😀 vtipne 😀
o par dni som pokus na stranke zp zopakovala a vyslo mi, ze mam pouzit 3 celkom logicke formulare (ze su tie spravne mi doslo, az ked som ich vyplnala)

avatar
jaduska
27. jún 2008

Nooo,budem sa snažiť tým nezaťažovať, hlavne, že suma sedí si myslím a že peniaze dostanú, tak ostatné ich hádam trápiť nebude 😒

avatar
emjee
11. okt 2008

susika • 1d • Dnes o 20:32
táto tema tu ešte nie je, tak neviem, či to nie je blbosť.....dnes som počula, že zučtovanie treba podať už do konca oktobra, len neviem, či sa nás to týka na materskej. kto ho vlastne podáva? ak si dobre spomínam, tka ho podávali osoby, ktorým plat u zamestnávatela dosť kolísal, čo na materskej asi nehorzí....

emjee • 23tt • Dnes o 21:47
tato tema uz tu je https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a trosku meskas, rocne zuctovanie sa robilo do konca juna, do konca oktobra musis zaplatit nedoplatok pripadne poistovna ti musi vratit preplatok

avatar
kompromis
11. jan 2010

ahojte.poradte mi prosim.od prveho januara 2008 som bola na materskej a od 17 juna som na rodicovskej dovolenke .musim podat rocne zuctovanie ?

avatar
dadulik
11. jan 2010

tak to by aj mna zaujimalo, ci sa to tyka aj mamiciek na RD 😒

avatar
jozefmihal
11. jan 2010

kompromis, ak ste SZČO, tak musíte podať RZZP. Mamička, ktorá je v ZP evidovaná ako SZČO, musí podať RZZP aj keď je celý rok na RD.

Ak nie ste a nemali ste nejaké mimoriadne príjmy v zamestnaní, nemusíte podať RZZP.

avatar
kisska
11. jan 2010

dufam, ze nie, lebo ja som si ho minuly rok nerobila.... A blizi sa termin?

avatar
kompromis
12. jan 2010

dakujem panovi jozefovi mihalovi za radu.velmi ste mi pomohli.

avatar
jozefmihal
12. jan 2010

info k RZZP za rok 2009 nájdete časom na mojom blogu na etrende, termín na podanie za rok 2009 je 31.3.2010.

avatar
emjee
3. feb 2010

akurat som sa chcela opytat, lebo som zacula v telke, ze je zmena v termine oproti minulosti 😝 takze 31.3.2010 - tak ako danove, no pekne