Rodičovská dovolenka, práca a syn v škôlke

janka.janegova
30. jan 2012

Ahojte, rodičovská dovolenka mi končí v októbri ale malého by som chcela dať už teraz do škôlky. Je možné aby mi nevzali rodičovský príspevok keď je malý v škôlke a ja chcem ísť do roboty??

jaduska
30. jan 2012

Rodičovský príspevok nie, je na to iný príspevok (teraz si narýchlo neviem spomenúť na jeho názov), je to príspevok, ktorý prepláca preukázanú výšku nákladov na škôlku (príp.opatrovateľku) , najviac do výšky rodičovského príspevku.

jaduska
30. jan 2012

Tak opravujem svoj predošlý príspevok, je možný aj súbeh týchto troch vecí, ktoré si uviedla v názve:
http://msponline.sk/content/novela-zakona-o-rod...

janka.janegova
autor
30. jan 2012

no ja myslím to čo beriem od pol roka do 3 rokov

jankapiknova
30. jan 2012

@janka.janegova ano možeš 😉

svetlankat
30. jan 2012

@janka.janegova RP ti nikto nevezme, na to ma narok kazda matka ci pracuje alebo nie. A stat preplaca skolku do vysky 230 eur, cize sa musis potom rozhodnut podla toho kolko bude stat skolka ci budes poberat rodicovky 194 alebo ten prispevok do 230. poplatky za skolky pojdu hore, kedze sa zmenil zakon a skolky si mozu urcovat poplatky same. Cize uz aj za statne sa moze platit rovnako ako za sukromne

sorciera24
30. jan 2012

@janka.janegova ja tak fungujem, maly bude mat 3 roky v juli, od septembra je v skolke a ja v praci, rodicovsky poberas do 3 rokov veku dietata, bez ohladu an to, ci pracujes alebo nie, ci ho mas v skolke, ci nie....takze RP budes amt....

jankapiknova
30. jan 2012

teda tak blbo som odpovedala 😀 nemožu ti zobrat RP 😉

martinex
30. jan 2012

@janka.janegova jasne ze to ide, ja tak nastupujem do roboty teraz v stredu, starsi ide do skolky (2,5r.) a mladsi k opatrovatelke (1r.)..ostava aj rodicak aj plat 😎

mataharyy
30. jan 2012

Jen k tomu mám dodatek, který jsem cca před třemi týdny našla někde na netu (zkusím pohledat, ale nevím přesně), pokud je dítě ve školce déle než čtyři hodiny, tak si musíš platit zdravotní pojištění sama (pokud ho neplatí zaměstnavatel), ale zas nechci kecat toto je v případě prodlouženého RP, ale myslím že u normálního to bude taky tak... 😉