Rodičovská mi končí a syna mám doma

inusa22
12. okt 2015

ahojte, v decembri mi končí rodičovská, ale syna mi nevzali do škôlky, že až od septembra budúceho roku, počas rodičovskej sa zrušila firma v ktorej som pracovala a dostala som výpoveď 31.4.2015. Mám aj nejakú inú možnosť ako ísť na úrad práce a poberať podporu ? ďakujem

eeffka
13. okt 2015

@sardinka335 no samozrejme ze kazdy by najradsej skolku meter od domu, ja skor hovorim o tom, ze ak ju potrebujem tak si ju zozeniem hoci by som mala aj zriadit si vlastnu 😀
ale ked niekto berie 3r RD ako vegeeet a mam na salame co bude az bude a u nas skolka nie je/nevyslo/ nemam narok....
moznosti je 1000 len teba zapnut turbo a rozmyslat. Pre mna je predstava byt doma nasucho, bez akehokolvek prijmu hrozostrasna, pre niekoho to na aky urad mam ist?
o a to ten pomer cena , cas, plat...ono niekedy netreba len pocitat v peniazoch ale aj v tom ci mensi ustupok hoci aj v nevyhodnejsom plate isty cas, neprinesie benefit v buducnosti napr v moznosti nejakeho postupenia v praci

sardinka335
13. okt 2015

@eeffka ale tak je jasne ze ak nema prijem a som ,,na sucho,, tak asi nie je o čom proste do roboty sa musi. Nie každá musi hned po skončení RD utekat do roboty. Klideček ,pohodička...do dochodku daleko.
Nevyhodny plat, nevyhodny čas no...to musi byt naozaj vizia nejakeho karierneho rastu aby sa oplatilo ist do takej prace ak vo vysledku netreba. Ale každý ako potrebuje.
Hm...zriadim vlastnu - to vííš...husté reči.

meluela
13. okt 2015

@lusyke tak potom tie jasle fakt nie su pre teba riesenie, ked mate trvaly pobyt mimo ziliny 😒
s tymto prijimanim do skolky od septembra (kedze je vacsninou plno) to je velka systemova nespravodlivost, ktoru ale nikto neporiesi lebo sa na tom neda zarobit a hlasov to tiez az tak vela neziska.
Rodicia co maju statnu skolku od 3+ su financne podstatne zvyhodneni od tych co tu skolku nemaju .. tak by sa malo vypocitat kolko stoji stat jedno miesto v skolke a to vyplatit rodicom neprijatych deti vo forme vzdelavacieho poukazu na sukromne zariadenie
no ale pre teba asi fakt len bud robit za par eur rozdielu co ti ostane oproti sukromnej (do minusu to snad nepojde) alebo potom ten urad prace resp. ten neplateny predlzeny rodicovsky ktory ti poriesi aspon odvody
ale aspon jedna pozitivna vec, ze budete este spolu par mesiacov doma 😉

lusyke
13. okt 2015

@meluela hej. To ma utesuje. Som s malou rada doma. No peniaze potrebuje kazdy takze je to blba situacia. No co...budem musiet nieco vymysliet.

siska53
13. okt 2015

@eeffka potvrdzujem..v ba nezozenies. Jedine asi,ak podplatis a na to my nemame zaludok.
Tu sa ti casto ani 4,5r.deti nedostanu. Takmer sa to stalo aj nam. A malu mi tiez aprila nevzali do statnej. Musela ist do sukromnej,nastastie len na 3mesiace (nie kvoli skolke ta bola fajn), nasledne bola 2mesiace doma.
Ako fakt sa to da riesit len sukromnymi skolkami,ci ak ma dakto odvahu,opatrovatelkami.. Ja mam sice rodicov relativne mladych,aj muz ma,ale dost starych,no na nasich i jeho vidno,ze celodenne opatrovanie kazdy den dlhu dobu,uz nie je pre nich,ani pre tych mojich.

Takze to,ze u vas mate kopec miest v skolkach volnych,este neznamena,ze to tak je vsade. V Ba a okoli nie. Preco asi?