Rodičovská u samostatne zárobkovo činnej osoby

lou84
21. okt 2013

Ahoj. Chcela by som Vas poprosit o radu. Som SZCO a v januari 2014 nastupujem na rodicovsku dovolenku, kedze na matersku nemam narok. Co je lepsie, zivnost iba pozastavit alebo zrusit uplne? Ako je to s odvodmi do zdravotnej poistovne v pripade, ak by som sa rozhodla zivnost ponechat ale nevykonavat ziadnu cinnost? Dakujem za pomoc 😉

marfuska87
21. okt 2013

@lou84 ahoj, ja som tiez szco a matersku budem dostavat, ako to myslis ze nemas narok?
Mne vyratali matersku z odvodov szco a z dobrovolneho poistenia. Viem len o tom ze pocas MD odvody platit nemusis, s rodicovskou som si nie ista

1104
21. okt 2013

Ahoj ja som tiež szco a som na rodičovskej keďže som nemala nárok na materskú platiť nič nemusíš takže si živnosť mozes nechať.

lou84
autor
22. okt 2013

Dakujem vam za info 🙂 Na matersku nemam narok, kedze si neplatim odvody do socialky.

sisiinkaaa1
6. nov 2013

Žienky prosím o radu aj mne, ja som teraz na rodičovskej dovolenke, mam 2,5r.dcérku a som SZČO, ale som este aj zamestnaná v nemocnici ako sestricka, ale na rodicovskej dovolenke do 3r.dieťaťa. Moja mala ma v maji 3 roky a dovtedy chcem otehotnieť, ale neviem co je lepsie, kedže teraz neplatim ani socialku ani zdravotne lebo socialku za mna plati nemocnica a zdravotne kedze som na rodicovskej tak ako SZCO nemusim platit. cize co je lepsie nastupit do roboty a hned vybrat dovolenky ktoru som ziskala pocas 3r s malou doma , a potom sa hned supnuť na rizikove? lebo neviem ci by som pri druhom kedze by som bola na rizikovom dostavala nejake peniaze s kade? s danoveho priznania za r.2013 ?alebo zo socialky ci z nemocnice? ci ako to je?