Rodičovský príspevok do 6 rokov - odvolanie

zuz555ka
30. júl 2017

Dobry den,mile mamicky.Chcem vas poprosit o radu,pomoc.Mam syna narodeneho v 33 tyzdni,alergia na vajce,mlieko,HIT,atopicky ekzem,imunitmy deficit,pre caste infekty sme boli v aprili na vyber krcnych a nosnych mandli na kramaroch,este nas caka operacia fimozy.vo februari mal syn 3 roky,ja som nastupila do prace,no hned po tyzdni som ostala na ocr s nim,v marci rovnako,v aprili rovnako...podavala som si na urade ziadost o posudenie zdravotneho stavu,prisla mi odpoved,ze dieta je zdrave a nepotrebuje osobitnu starostlivost.po prichode z nemocnice som podavala znova,aj s papiermi z nemocnice,odpoved prisla rovnaka.Pani na urade mi vsak povedala,ze sa nemam nechat odbit,ze narok na rodicovsky prispevok do 6 rokov zo zdravotnych dovodov urcite mame,kedze syn ma zdravotne problemy.Ze prispevok poberaju aj mamicky,ktorich deti na tom niesu tak ako my.Tak som na urade podavala ziadost o rodicovsky prispevok,v piatok mi prislo zamietnutie,kvoli posudku a teraz mozem podavat odvolanie,ale netusim co by som tam mala popisat.Preto vas chcem poprosit o pomoc,ak mate podobnu skusenost.Syn je prijaty od septembra aj do skolky,ale kedze berie 3x denne lieky,musi mat svoju stravu,moze byt iba na 4 hod.umiestneny.V praci to nevyzera ruzovo,kedze som od nastupu takmer kazdy mesiac na OCR,a nemozem si dovolit ostat bez prijmu.A este sa opytam,myslite,ze mame na ten prispevok naozaj narok?Lebo ja uz prestavam dufat,ale mam aj v okoli zname,ktore su lenive ist do prace,dieta bolo par krat chore a nejakym zazrakom si to vsetko vybavili.dakujem za kazdu radu.

maznacik40
4. sep 2017

@janka2501 a na papieri si mala že nemôže chodiť do škôlky zo sociálky kôli rodicaku.

janka2501
4. sep 2017

Ano ,ked ju dr poslala na skusku do skolky som volala na upsvar,tam mi povedali ze sa mam riadit co mi pocie dr,a ze ci to mam v sprave pisane s kontroly. Mala ma dg co sa zmeni obycajnym prechladnutim. Tak sa riadime ako povedali. Zatial je dobre,uvidime co bude.

maznacik40
5. sep 2017

@janka2501 dakujem

maznacik40
5. sep 2017

@janka2501 bola som sa informovat , dieta moze byt vo skolke aj celý den je to na teba ako sa rozhodnes, neprides o rodičovský

kapalko
7. sep 2017

@maznacik40 ahojky je to stopercentne ? Ja to tiez riesim.ci fakt podla zakona moze dieta byt vo skolke cely den aj napriek tomu ze ja som doma momentalne hladam si pracu..... Normal mam stoho depku ze ci fakt??!!

maznacik40
7. sep 2017

@kapalko mne na úrade povedali že môže je to na tebe

kapalko
7. sep 2017

@maznacik40 noo pevne v to veriiim lebooo ho mam v skolkee na cely den.tak aby dobre bolo....

beata116
15. nov 2017

Ahojte, mna by skor zaujimalo, či mám vobec skusit o to poziadat. mam dve dcery. starsia ma 6, a končí skolku, byva často chorá. druhá ma dva a pol roka a od pol roka byva tiez velmi casto chora. skoro kazdy týzden. má šelest na srdiečku, čo nieje nič závazne, ale či to budu tiez brat do uvahy, ma alergiu na vaječný bielok, chodíme gastroenterologovi, riesi aj to ze je podla nej podvyzivena s velkym bruskom, a potom časté zapaly hornych a dolnych dýchacích ciest, zapali priedusiek, tri krat do roka črevné chrípky, jačmene na očku, skoro kazde dva týzdne ma atb. či máte skusenosti s tym ze uznaju aj taketo časté ochorenia.

fidorka7
15. nov 2017

@beata116 odpovedala som ti v druhej téme

beata116
15. nov 2017

@fidorka7 Ďakujem velmi pekne, ono hlavne ide o to, ze velmi casto ma zapali dychacich ciest, uz mala nasadenu aj imunologicku liecbu, ale nepomohlo to. a ja si neviem predstavit ako by to bolo keby som nastupila do roboty. ved viac by som musela byt doma ako v robote. len mi to tak napadlo ze ci by som mala na to narok. ano ja viem ze alergia na vajicka nezavazi, len som narazala na to, ze toto vsetko jej sposobila imunita, a nie a nie ju posilnit. uz sme skusali vsetko mozné , ci otuzovanie, kolektivu sme sa nikdy nevyhybali, vitaminy su prvorade, ale proste od narodenia je nachylna na vsetko. 3 krat do roka minimalne crevnu virozu, priedusky dva krat do roka a kazde dva tyzdne zapal hrdla a dychacich ciest. chcem s nou ist aj imunoalergologovi urcite, nech jej spravia vysetrenia, ked mi to aj neuznaju tak nech skusia nejaku liecbu . len som chcela vediet ci uz z tachyto teoreticky beznych chorob niekomu schvalili

fidorka7
15. nov 2017

@beata116 áno práve tá častá chorobnosť je dôvod. Daj jej urobiť imonologické vyšetrenie čo najskôr.

katka2708
15. nov 2017

Najlepsie je prilozit papier aj od ineho lekara ako pediatra o zdravotnom stave dietata.Papier vyplna pediater a ktomu som prikladala naviac ( od imunoalergologa) .Moj ma astmu prieduskovu, alergik, opakovane zap.dychacih ciest, laryngitida.atd.....a schvalene to bolo do 2 max tyzdnov do 6 rokov a este mi aj spatne vyplatili naraz 6 mesiacov.A kedze dieta musi poberat lieky tak podla mna mate narok .Nech Vam napise pediater , ze dieta ma opakovane zapaly atd jeho zdrav.stav a neodporuca matersku skolku...plus dolozit od lekarov prefotene spravy kam chodite...

fidorka7
15. nov 2017

@katka2708 no a potom by ste sa všetci divili, koľko behá po svete nezodpovedných matiek, ktoré majú od lekára neodporučené dať dieťa do škôlky a len čo príspevok vybavia, dieťa do škôlky strčia na 8 hodín a ony idú do práce na fulltime.
To už teda potom nevyžaduje osobitnú starostlivosť?
Ešteže tých normálnych matiek, ktorým záleží na zdraví dieťaťa, je viac.
no povedz, natlačila by si dieťa do škôlky ak má tam teda permanentný problém a lekár to nedodporučí?

fidorka7
15. nov 2017

@katka2708 tým som nechcela povedať že je to tvoj alebo beatin prípad, len že sú aj také matky.

katka2708
15. nov 2017

A este by som sa s Vami podelila o skusenost .Ked mojmu synovi potvrdili astmu alergie na to dostal dost neskoro v 4 rokoch este bonus laryngitidu ...nonstop moraxela, kt. Mu sposobovala velke problemy ..zapal priedusiek atd dookola ...Sukromna skolka iba 10 deti ani to nepomohlo.Tak som sa rozhodla , ze urobim vsetko preto aby moj syn bol zdravy a tymto sa chcem podelit o skusenost.V maji sme absolvovali v Bystrianskej jaskyni speleoterapiu 16 dni o kt.som citala a pocula a a zevraj ma dobre vysledky.Zatial musim si zaklopat maly od maja prosim pekne bol chory 1 krat a to len preto lebo na svadbe mojho brata bol virus kde ochorelo viac ako 40 ludi...Mala som moznost sa tam rozpravat s rodicmi deti kt.tam boli uz 3 ci 5 krat uz len preventivne.Boli tam deti s atopickym ekzemom hlavne zapal dych.ciest samozrejme astma , laryngitida ...tie deti nebyvaju chore ...neberu lieky..zvladnu prechladnutie na vincentke...maju lahsie priebehy..

tatiana1617
23. jan 2018

Dobry den prajem...mamicky potrebujem pomoc...pomohla by ste mi niektora z vas ako napisat odvolanie proti rozhodnutiu o predlzeny rodicovsky prispevok ktory mi bol zamietnuty...a poslat to postou ci ist osobne to zaniest dakujem

kubkovamama
23. jan 2018

@tatiana1617 ahoj.Ja som bola s prvým tak doma,ale t bolo pred 8r..Alergik,astmatik,atopik,HIT+po operácii prestal z traumy rozprávať tak aj psych.Chory nonstop.Detska mi hneď povedala,že tlaciva mi vypíše,ale nevidí to tak aby som musela s ním byť doma.Posudkova dr.na úrade bola veľmi milá stará pani,hneď povedala choré dieťa má byť pri mame a bolo.Dali mi to na rok a potom som žiadala o predĺženie,spolu 2r navyše.Takze určite osobne vybavovať.Vies to aj lepšie zdôvodniť z očí do očí a doplniť to čo je písané

kubkovamama
23. jan 2018

@tatiana1617 odvolanie vzor nájdeš na nete, prípadne na stránke UPSVaR

tatiana1617
23. jan 2018

@kubkovamama hladala som ale odvolanie ako sa pise tam nieje iba to ked prvy krat ziadat o predlzenie rodicaku

tatiana1617
23. jan 2018

@kubkovamama moja mala ma od narodenia reflux obliciek 11x mala zapal zatial od roku 2016 marca sa jej zapal nevratil davam na tu velky pozor aby neprechladla ani nic...ma atopicky ekzem.caste bromchitidy..narodena 35tt , kontrolovana na nefrologii, perinatalnom riziku, rehabilitacie, kozne, plucne , a aj tak nepriznali tak neviem ci mam sancu este na odovolanie

kubkovamama
23. jan 2018

Dám tip pre mamičky,nám pomohlo vylúčiť na čas všetko mäso,mlieko atď,živočíšne bielkoviny,kvasnice a sladké.Domaca strava,pečivo a chlieb peciem.Plus veľa športu,čo najviac von do lesa.Ziadne lieky od imunologicky nepomohli a to ich pojedol na kila.Preplachovat nos a ústa z misky.Zmizol ekzém,nachladnutia,únava.

kubkovamama
23. jan 2018

@tatiana1617 maminam s detičkami s menšími problemami priznali..Ja by som ti to dala na prvý šup.☺A správu ti vypisoval pediater či? Skús poprosiť niektorého odborného ku komu chodíte,nefrolog nech ti dopíše niečo k odvolaniu. Stručne uved dôvody prečo sa odvolávas,spomen všetky ochorenia,znova priloz lekárske správy.Este spomen,že po tvojom návrate do zamestnania v prípade ochorenia dcérky nemá kto s ňou byť doma a behať po lekároch.

tatiana1617
23. jan 2018

@kubkovamama dakujem vam urcite to skusim a vypisem akurat mame kontorlu k nefrologicke tak ju poprosim ci mi tam nenapise....lebo ken pediater mi napisal ze nedoporucuje..dufam ze ked nefrologicka mi tam napise ze nedoporucuje ze mi to chvalia..som sama a urcite by nam to pomohlo a do skoly ju nechcem davat koli tomu ze treba nanu davat neustale pozor...uvidim ale neviem no niektorym ozaj daju len pre kozny problem neviem ako to hodnnotia ale je to nespravodlive voci tym ktori nato narok maju

tatiana1617
23. jan 2018

@tatiana1617
@kubkovamama lekarske spravy uz nebude treba dokoladat ci ? Lebo dolozila som im tam asi 80 stran... dolozim iba nove co pojdeme teraz ci ako

kubkovamama
23. jan 2018

@tatiana1617 asi stačia tie nové. No asi tam je problém,že to máte vypísané iba od pediatra. Mal by to doplnit odborný lekár, ktorého mala navštevuje najviac,teda ten najhlavnejsi zdrav.problem.Neviem ako tie tlačivá vyzerajú teraz,my sme mali tlačivo od detskej plus 2x pre odborného.

tatiana1617
23. jan 2018

@kubkovamama myslite ze by stacilo od nefrologa a koznej ? Zeby mi napisala ze nedoporucuju dieta umiestnit do skolky ?

jutka1509
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leontinka27
5. feb 2019

@tatiana1617 ahoj prosím ta.tiez nám neschválili pro nemáš náhodou vzor odvolania.dakujem

helenita
12. nov 2019

Ahojte prosím vás o radu ohľadom predlzeneho rodičovského príspevku na dva roky som mala schválené a teeaz mi zamietli chcem podať odvolanie vie mi prosím niekto poradiť ako napísať takéto odvolanie ďakujem veľmi pekne

monikamatejovicova
27. dec 2019

Poviem Vám jedno. Pani posudkove doktorky čakajú len na jedno.... úplatok. a potom budete mať PR aj keď je dieťa zdravé. Smutné ale pravdivé.