Rodičovský príspevok + práca na dohodu + reťazový pôrod

veraba
19. jún 2014

Ahojte potrebujem radu aby som sa spravne rozhodla
Som na rodicovskej uz druhy rok ( prvy porod bol v roku 2012 ) dnes som dostala ponuku na brigadu ale uplne do inej prace ale planujeme dalsie babatko teda chceme ratazovy porod ( rodila by som v roku 2015) len teraz neviem ci mi bude pocitana materska od mojho zamestnavatela teda ako bola ta prva materska 2012 alebo mi budu pocitat matersku z roku 2014 kedze som pracovala na dohodu ? lebo ak ano tak by som si potom dost pookazila matersku. Velmi pekne vam dakujem za radu

vikus123
19. jún 2014

Pokial viem - z dohody, takze by som to v Tvojom pripade urcite nerobila. Myslim, ze sa nic nemenilo. Ale poradim Ti takto: obrat sa so svojou otazkou na socialnu poistovnu - ked si otvoris ich stranku - bezi tam formular pre otazky http://www.socpoist.sk. Odpovedaju naozaj rychlo, vacsinou este v ten den. Mne sa to vzdy osvedcilo. Zamestnankyne soc. poistovne bud nechcu alebo nevedia poradit. Takto som dostala vzdy 100% spravnu odpoved.

veraba
autor
19. jún 2014

@vikus123 Dakujem moc aj ja si myslim ze by to bolo ratane z dohody 😒 😒

mirka1004
19. jún 2014

@veraba osobne si myslim, ze z tej dohody by urobili DVZ pre vypocet vysky materskej davky. Ale zisti si v SP, pokial by si mala trvajucu pracovnu zmluvu u aktual zamestnavatela tak mozno to bude i z toho cize z vysky tvojho platu z poslednej pracovnej zmluvy pred nastupom na MD

zenabla
19. jún 2014

Ja pracujem (na dohodu)popri rodičovskej dovolenke už druhý rok a o necelý mesiac nastupujem znova na materskú dovolenku. Materské sa mi vypočíta sčítaním oboch príjmov, takže vlastne tá práca na dohodu pomôže. Presne takisto nastupovala na materskú pred troma mesiacmi moja kamoška(pracovali sme v tej istej firme) a presne jej zratali plat z práce aj z dohody.

ingrid56
22. okt 2014

Ahojte maminky, neviete mi nahodou poradit, na matersku by som mala nastupit posledny tyzden aprilovy 2015 na rodicaku som bola do tohto roku 04/2014. Neviete ci sa mi materska bude vypocitavat z toho z coho aj prva alebo z tohoto obdobia ked som zamestnana? Dakujem pekne 😉