Rodičovský príspevok v Rakúsku - Mutter Kind Pass

peta78
2. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Doklady, ktoré treba doložiť k vybaveniu rodičovského príspevku v Rakúsku mám takmer skompletizované, ALE chýba mi jeden dosť dôležitý a to spomínaný Mutter Kind Pass. Má to byť nejaké potvrdenie od gynekológa a detského lekára. Poradíte mi prosím,či existuje nejaké tlačivo alebo ako takéto potvrdenie vybavím??? ĎAKUJEM

drobcek88
11. okt 2016

Prosím Vás , viete mi poradiť či môžem o Wochengeld požiadať aj spätne, keď už mám po pôrode a keď pracuje v AT len manžel? ďakujem

dmka
11. okt 2016

@drobcek88 ahoj ja si myslim ze na Wochengeld narok nemas kedze to je vlastne materska a v AT nepracujes.

edmi
13. okt 2016

Ahojte,moze mi niekto poradit?? manzel pracuje v Rakusku a pobera na seba rodinne pridavky na deti,teraz k nam boli pozastavene,mame im poslat potvrdenie o nasteve skolky starsieho syna,viete mi povedat aku ziadost si treba stiahnut?? dakujem 🙂

dada200
13. okt 2016

Ahojte,chcem sa len opýtať,ci je veľa zmien odkedy som poberala naposledy rodičovský príspevok. Poberala som ho pred 6 rokmi 36 mesiacov v sume cca 450€ nepamätám si už presne. Teraz čakáme druhé a situácia je rovnaká ako vtedy. Ja nepeacujem manzel pracuje stále v AT už 15r v kuse. Tak by som mala mať opäť nárok tak ako predtým? Dik za každé nové info.

edmi
13. okt 2016

ahojte,odkial zohnat potvrdenie zo skolky na rodinne pridavky??Da mi to skolka alebo si to treba stiahnut?? dakujem

dada200
13. okt 2016

@edmi musíš ísť do školy ,na formulári to potvrdia priamo v kolónke na to určenej

dada200
13. okt 2016

*škôlky ,povieš na čo to potrebuješ,lebo poväčšine tým papierom v nemčine nerozumejú.
@edmi

edmi
13. okt 2016

@dada200 dakujem a odkial zobrat ten formular??

marcah
13. okt 2016

@edmi ja som predvcerom dostala vyzvu na doplnenie potvrdenia zo skolky. Ziaden formular. Zavolala som do skolky a po synatorovi mi vcera potvrdenie poslali. Obycajna A4. To iste bolo minuly rok.

marcah
13. okt 2016
ddenaa
24. okt 2016

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci Vam vyplacaju dorovnanie pridavkov aj na dieta staraie ako 2 roky. Prve dieta sa mi narodilo v juli 2014, druhe v maji 2016. Zijem na slovensku, pracovny pomer mi trva v rakusku. Z finanzamtu mi prislo, ze nemam uz narok na dorovnavanie. Pritom som sla z Karenzurlaub na Karenzurlaub. Medzi detmi nemam ani dva roky. Viete mi niekto poradit, mali ste podobny problem? Velmi pekne dakujem za kazdu radu. Denisa

xlolax80
26. okt 2016

@ddenaa odvolaj sa proti ich rozhodnutiu a doloz im aktualnu karenzvereinbarung. Mne to potom priznali

ddenaa
26. okt 2016

@xlolax80 dakujem. karenzvereinbarung som poslala hned so ziadostou. Teraz som napisala odvolanie. A uznali na obe deti, ci uz iba na mladsie? Dakujem

tmonika
31. okt 2016

@dada200
@dmka
@marcah dievcata mozem vas poprosit potrebovala by som prelozit 3 vety do nemciny na urad ako sprievodny list, viete mi to nieketra prelozit?

marcah
31. okt 2016

@tmonika ok, posli IP

dmka
31. okt 2016

@tmonika ked este potrebujes pomoct kludne napis

mercedes12
31. okt 2016

Ahojte. Prosim vas baby ked vam prislo vyjadrenie z finanzamtu ze vam schvalili pridavky ako to vyzeralo? Alebo co sa tam pisalo? Dakujem.

dada200
31. okt 2016

@mercedes12 vyzeralo to ako úradné oznámenie o schválení,kde sa písalo od kedy do kedy sa schvaľujú rodinné prídavky a v akej výške.

dada200
31. okt 2016

@tmonika vidím,ze už ti asi baby pomohli

mercedes12
31. okt 2016

@dada200 a ked tam mam len zatial uvedene 3,5 mesiaca? Ale v texte sa pise ze mi bude poukazovana ciastka kazdy mesiac na ucet. Len nechapem preco len do maja 2016 mi to zatial poslali.

mercedes12
31. okt 2016

@mercedes12 aj peniazr uz dosli ale mam tak uvedene ze spadam do tej prvej kategorie od narodenia do 3 rokov.

dada200
31. okt 2016

@mercedes12 aký je vek dieťaťa? Ono to hlavne záleží od toho veku a či ti končí rodičovský, či nastupuje do prace,ina suma je keď nastupuje dieta do škôlky,ina keď ide do školy tam je v septembri príplatok ešte + 100€,tak zrejme nejaký dôvod to má. Nám už schvaľujú na 2 roky.

mercedes12
31. okt 2016

@dada200 ma 8,5 mesiaca. Az teraz mi doslo prvy krat nieco od kedy som podala ziadost

dada200
31. okt 2016

@mercedes12 tak to netusim treba tam zavolať a opýtať sa,ci im netreba doložiť nejaké potvrdenia.Predpokladam ze tivtam ribi manzel,tiez zalezi ci je zamestnaný na dobu neurcitu...atď. My sme nikdy tak dlho nečakali ani na rodinné ani na rodičovský,vzdy do mesiaca schválené. Som ale zvedavá ako to bude budúci rok pri druhom bábätku.

mercedes12
31. okt 2016

@dada200 oki dakujem za pomoc

mercedes12
1. nov 2016

Opät sa pytam. Ako tomu mam rozumiet ked mi doslo rozhodnutie bezug der ausgleichzahlung beihilfe a kinderabsetzbetrag iba za obdobie od narodenia maleho vo februari 2016 iba do maja 2016. Vtedy mi koncilo wochengeld. Do mi neschavili akoze dalej? Nechapem tomu.

mercedes12
1. nov 2016

Ale dalej v texte sa pise ze mi bude mesacne poukazovane na ucet a zostavaju nedoplatok bude uhradeny v nasledujucich dnoch.

1975renca
1. nov 2016

@mercedes12 na papieri z FA máš dátum dokedy Ti schválili,aký je tam dátum?toho sa treba držat,ak je tam máj 2016,vtedy si mala požiadat znovu,je to divné že len tak na krátko,ale nie vylúčené,schvaluju na obdobie dlhé ako sa im zachce,niekto mám na pol roka,niekto na rok,niekto na dva,závisí od konkrétneho FA

1975renca
1. nov 2016

@edmi stačí si zo škôlky vypýtat potvrdenie o návšteve a tam im poslat,ja to tak robím roky,len posielam papier o návšteve školy,nie škôlky

mercedes12
1. nov 2016

@1975renca ja tam ziadny iny datum nemam.takze treba opat poziadat?