Rodičovský príspevok v Rakúsku - Mutter Kind Pass

peta78
2. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Doklady, ktoré treba doložiť k vybaveniu rodičovského príspevku v Rakúsku mám takmer skompletizované, ALE chýba mi jeden dosť dôležitý a to spomínaný Mutter Kind Pass. Má to byť nejaké potvrdenie od gynekológa a detského lekára. Poradíte mi prosím,či existuje nejaké tlačivo alebo ako takéto potvrdenie vybavím??? ĎAKUJEM

fabovazuzana
30. apr 2017

@1975renca nie manzel pracuje

1975renca
30. apr 2017

@fabovazuzana tak na matersku narok v AT nemate,po polroku na rodicak,aj to neviem ci doplatok alebo plny z at,keďže ako pisem nepoznam prípad

majuska77
1. máj 2017

Konečne nám prišli peniažky, dcéra ma dnes už 2roky a 1mesiac a minulý týžden nám ich konečne poslali, po tom ako sme napísali ombucmanke, takže v našom prípade sa oplatilo jej napísať.

1975renca
2. máj 2017

@majuska77 ahoj,aj ja som písala,ale asi to nestihli ani spracovat,kedže som písala v piatok a v utorok bola čast penazí na účte...ale aj tak sa odvolávam lebo nárok mi vznikol od 13.11.15 a vraj kvoli chýbajucim dátam mi to schválili až od 20.1.16,to je viac ako 2 mesiace menej,takže si žiadam info aké dáta chýbaju a odvolávam sa proti rozhodnutiu 🙂 ale aspon že sa to pohlo,no som rada aj u teba že konečne vyplatili 🙂 pekný den

marcah
2. máj 2017

@fabovazuzana ak mate narok na matersku z SK tak potom je to ako pise @1975renca , ze na rodicak mate narok po polroku. V pripade ze nebudete poberat matersku z SK tak na rodicak z AT mate narok hned od narodenia. Ak vy na SK nepracujete tak by Vam AT malo vyplatiti celu sumu. V opacnom pripade to je doplatok

majuska77
2. máj 2017

@1975renca dakujem a drzim palce 🙂

fabovazuzana
4. máj 2017

@marcah Prosím vás A neviete kam to mam poslať na akú adresu?

marcah
4. máj 2017

@fabovazuzana myslite ziadost o rodicak alebo pridavky?
Rodicak sa posiela na prislusnu poistovnu /krankenkassa, v ktorej je manzel poisteny a podla bydliska/sidla firmy.
Pridavky sa posielaju na financny urad/ Finanzamt a tiez podla bydliska/sidla firmy. Mate v Rakusku nejaky pobyt? Aspon manzel?

fabovazuzana
4. máj 2017

@marcah sva poisťovňa A bydlisko eggendorf on opatruje

fabovazuzana
4. máj 2017

@marcah rodicak

1975renca
4. máj 2017

@fabovazuzana... @marcah myslela prechodný alebo trvalý pobyt,nie pobyt kde manžel opatruje

fabovazuzana
4. máj 2017

Ved trvaly má na sk
@1975renca

1975renca
4. máj 2017

@fabovazuzana napísali ste bydlisko eggendorf,preto som reagovala že bydliskom bolo myslené trvalé alebo prechodné,alebo teda pobyt 🙂 ale ak tam manžel pracuje na živnost a platí odvody myslím viac ako pol roka tak nárok len na rodičák máte,na materskú určite nie

fabovazuzana
4. máj 2017

@1975renca no robí na zivnost

tmonika
7. máj 2017

dievcata kedy mozem podat o dorovnanie rodicovskeho? mozem ziadost poslat skor ako ma mala 3 roky?

1975renca
7. máj 2017

@tmonika to ste mali podat do pol roka od skončenia materskej takto dostanete doplatok uz len za posledneho pol roka,cize podat co najskôr

1975renca
7. máj 2017

@tmonika po schvaleni dostanete len alokvotnu cast,cca 2-3€ na den a doplatok po 3.rokoch ked vydoklafujete všetok prijem pocas poberania rodicaku na SK

keischa
7. máj 2017

@tmonika potrebujes k tomu prilozit potvrdenie z UPSVaR o vyske vyplateneho rodicovskeho prispevku a ten ti vydaju az po jeho dobrati

tmonika
7. máj 2017

@1975renca
@keischa ano presne toto som myslela, rodicovsky schvaleny mam to dorovnanie myslim po dovrseni 3 roka, kedze mam variantu 20+4 takze asi az ked ,,doberiem,, casovo -dovrsi 3 r. nic skor sa neda? nemoze skor ziadat zebysa len doposlalo? aby to mali skor zaevidovane kedze im to trva aj rok

marcah
7. máj 2017

@tmonika urcite si podaj cim skor. vyplacaju iba 6 mesiacov spatne, necakaj do 3 rokov

balkica
7. máj 2017

@tmonika niektorym hovoria ze az ked dovrsi 4roky..Ale ked mas 20+4 tak po 3 rokoch by si uz mohla poziadat..Ak chces posli skor..ale je dost mozne ze Ta zacnu riesit az po dovrseni 3 rokov..ale za pokus by to stalo 🙂

balkica
7. máj 2017

chlapi v Rakusku nepoberaju matersku..rovno rodicak KBG od narodenia..a ziada sa to na SVA podla toho kde je prihlaseny(pravdepodobne adresa rodiny kde opatruje)

1975renca
7. máj 2017

@monika po 3.rokoch ked vydokladujes prijmy z rodicaku na sk,skôr nedoplatia do plnej výšky sumy nič,vyplatia alikvotnu časť za 20 mediacov a koniec,zbytok po 3.rokoch najskôr

balkica
7. máj 2017

@fabovazuzana a malo by to byt SVA St.Polten

keischa
8. máj 2017

@tmonika dcera mala 30.10.15 3 roky hned prvy prec den som.sla na urad vsetko odoslala a v decembi som mala peniaze na ucte

dada200
12. máj 2017

Baby,vybavujeme rodicak aj pridavky. 20.4. sme posielali papiere a včera nám prišiel papier ,že k rodičovskému potrebujú ešte doložiť rozhodnutie z finanzamtu o schválení prídavkov a povinné prehliadky v tehotenstve a prve vyšetrenie ktoré absolvoval syn. No na rozhodnutie z finanzamtu môžeme čakať aj 6.mesicov a a oni to potrebujú zaslať do 4.tyzdnov. A stačí zaslat prefotenu tehu knižku?No a tou prvou prehliadku myslia prvu ešte v nemocnici,či tú prvú u pediatra? Mám poslať aj dohodu o poskytnutí zdravotnej starostlivosti čo máme uzavretú?

balkica
12. máj 2017

@dada200 do 4 tyzdnov poslite vsetko co mate...rozhodnutie az ked pride..A tehu knizka prefotena a prva prehliadka od pediatra..dohodu netreba

dada200
15. máj 2017

@balkica ďakujem už nám aj rozhodnutie z finanzamtu prišlo o schválení prídavkov na syna a dnes aj peniaze nabehli na účet. Si celkom švihlová na to,že sme to podávali minulý mesiac 20.4. a schválili ich do 10.8.2019. Som myslela,že budeme čakať dlho. Už sme odoslali aj papiere na rodičovský príspevok,tak dúfam,že aj ten tak rýchlo schvália.

dada200
15. máj 2017

*si celkom švihli,som chcela napísať.

balkica
15. máj 2017

@dada200 tak to je rychlost 👍👍👍