Rodičovský príspevok v Rakúsku - Mutter Kind Pass

peta78
2. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Doklady, ktoré treba doložiť k vybaveniu rodičovského príspevku v Rakúsku mám takmer skompletizované, ALE chýba mi jeden dosť dôležitý a to spomínaný Mutter Kind Pass. Má to byť nejaké potvrdenie od gynekológa a detského lekára. Poradíte mi prosím,či existuje nejaké tlačivo alebo ako takéto potvrdenie vybavím??? ĎAKUJEM

nicolette1
12. sep 2017

Pretoze tam nebolo odovodnenie preco 4,66€ na den, len datumy za ktore obdobie a dokedy....asi tu nebude platit ten rezim do 3 rokov, mne to logiku aj dava...

nicolette1
12. sep 2017

@balkica
Na prve dieta sme mali 30+6, vyplatili 1600€, bolo to 4,66€ na den za 349 dni, kolko bol manzel zamestnany v at pocas 3 rokov v uhrne, vypisali presne datumy od-do, vyplatili, ked mala dcera 3,5 roka. Datum dokedy uviedli dokedy som poberala na nu na Slovensku. Na druhe dieta mame variant 12+2, rok bol v juni, dokladam este nejake potvrdenia a posielam im to. Pocas tych 12 mesiacov, 1 mesiac manzel nepracoval, takze tak...ale pacilo by sa mi vyplacanie ake uvadzate, ale podla mne dostupnych info, takto vyplacanie uz nefunguje...

nicolette1
12. sep 2017

@balkica to by znamenalo, ze ak si niekto chce uplatnit narok na dorovnanie za kratsie obdobie, tak to ani nemusi skusat, lebo bude v konecnom dosledku peniaze aj tak vracat, napr. ak je manzel zamestnany v at len cast roka, a to sa mi teda nezda, vie niekto poradit cislo nariadenia al. zakona, kde to mozem najst? Vdaka

balkica
12. sep 2017

@nicolette1 ak mate na SK narok na rodicak tak Vam ho budu vyplacat 3 roky..A ak mate zaroven narok aj v AT tak AT vyplati podla danej varianty a odpocita sumu co dostavate na SK..Ak schvalia menej, tak sa potom ziada o prepocitanie...A na druhe dieta ste u poslali ziadost ? A na prve dieta si poziadajte o prepocitanie, lebo pri variante 30+6 ste mali dostavat cca 200€ mesacne aj z AT popri 203€ zo Slovenska..

nicolette1
12. sep 2017

@balkica Ano na druhe dieta sme poslali este v novembri min. rok....ano tieto vseobecne info ovladam, moj pripad je vsak troska specifickejsi, potrebujem odbornejsie info, postaci ak mi niekto poradi, kde hladat, zakon al. nariadenie....ja si myslim, ze nam patri dorovnanie za mesiace, pocas ktorych manzel pracoval v at oproti davke za tieto mesiace poskytnutych tu na slovensku, len musim najst oporu v zakone.

balkica
12. sep 2017

@nicolette1 no vy ste velmi specificky pripad..tak neviem co toto nejaky zakon obsahuje..Ale neviem celkom aky je vlastne problem..Ved muzovi vyplatili za tie mesiace co tam pracoval ... tak teraz neviem kde je problem? Ak sa Vam zda, ze je to malo, poziadajte o prepocitanie, ak sa vam zda, ze je to vela, poziadajte o prepocitanie..A pri druhom dietati nie je ziadny problem kedze mate variantu jeden rok, ten Vam vyplatia skoro cely, aj +2 mesiace si mozete poziadat na svoje meno

siiisi
18. sep 2017

Ahojte baby, ake su vyplatne terminy v AT? Napriklad ako u nas, ze rodicovsky prispevok a pridavok mam na ucte okolo 15. v mesiaci.

marcah
18. sep 2017

@siiisi pridavky mi chodia 8-9. den v mesiaci. Rodicak chodil skor. Som Steiermark ale neviem ci to maju vsetky regiony rovnako.

jessennykvet
18. sep 2017

@siiisi my sme salzburg land a pridavky okolo 5. ,na papieroch udany den max. Do 10 . V mesiaci. Rodicak chodil tiez do 10teho, uz okolo 4-5.

6mia6
18. sep 2017

@siiisi dornbirn 5 pridavky

siiisi
18. sep 2017

dakujem 😘. Takze na rozhodnuti by mal byt udany datum 😉

vroni
18. sep 2017

@siiisi, nie. Rodicovsky prispevok posielaju medzi 4. a 10. v mesiaci (zavisi od poistovne), rodinne pridavky po uplynuti tretieho pracovneho dna v mesiaci. Vsetkym rovnako, datum vyplacania ma rozhodnuti nie je.

siiisi
18. sep 2017

@vroni dakujem 😉

gvendy0503
19. sep 2017

Ahojte potrebovala by som poradiť. Manžel pracuje v Rakúsku. Poberáme z Rakúska rodinné prídavky a mám schválený aj rodičovský príspevok. Zatiaľ mi vyplatili paušál, ktorý mi stanovili. Zvyšok by mali vyplatiť po skončení poberania rodičovského príspevku na Slovensku teda keď syn dovŕši 3 roky. A teraz moja otázka. Ako to bude v prípade reťazového pôrodu? Keďže čakáme druhé dieťa a po dva a pol roku znovu nastúpim na materskú dovolenku. Ako je to s poberaním rodičovského v Rakúsku? Dáva sa na každé dieťa alebo je to ako na Slovensku? Ďakujem za každú odpoveď.

balkica
19. sep 2017

@gvendy0503 je to ako na Slovensku 👍👍Ukoncite rodicak na SK, Ukoncite KBG v Rakusku a date si nove ziadosti na SK aj v AT..

gvendy0503
19. sep 2017

@balkica a keď ukončím rodičovský príspevok, mám im aj v tomto prípade poslať výmer koľko som dostala peňazí zo Slovenska alebo nie? Doplatia mi zvyšok alebo mi nárok zanikne? Mala som variant 15+3,teda malý má už teraz viac ako 18 mesiacov. Druhé dieťa sa má narodiť až v apríli

balkica
20. sep 2017

@gvendy0503 Schvalili Vam menej ako mali? Tak ked sa narodi druhe, mozete si poziadat o prepocitanie v Rakusku. Zo Slovenska si vypytajte papier kde Vam napisu, kolko ste dostali na SK a to poslete so ziadostou do Rakuska

gvendy0503
20. sep 2017

Oki ďakujem za info

zuzicka999
4. okt 2017

Ahojte. Manžel pracuje v AT ,tak sme požiadali o rodinné prídavky. Jednu dcéru máme ZTP, tak sme vybavenie nechali na TJlegal. Teraz mi prišlo z UPSVaR že mi pozastavili aj rodičovský. Vraj musím on žiadať v Rakúsku. Viete mi poradiť ako vybaviť aj ten? Aké tlačivá sú potrebné? Ďakujem

kovanka
5. okt 2017

@zuzicka999 daju sa stiahnut aj z netu urcite vam niekto poradi su na nejakej stranke pre opatrovatelky, treba on ziadat hned aj ked vam ho schvalia az potom ako vam schvalia pridavky. ide tam o datum. nejaky mesiac to potrva.

kovanka
5. okt 2017

Ahojte, vie mi niekto poradit ci sa mam niekde hlasit ked mi mala dovrsila 2,5 roka a uz nemam narok na rodicak do troch rokov. dakujem

balkica
5. okt 2017

@kovanka ani na SK ani v AT uz nie je na nic narok? A vratite sa naspat do prace v AT?

wildcat
6. okt 2017

Mam otazocku,otec dietata pracuje v AT, ja poberam Fbh na dietata,otec nema rovnake bydlisko ako dieta. Ked bude otec na AMS, budem mat stale narok na Fbh? Otec ma hauptwohnsitz v AT,ja s dietatom sme na SR. Vdaka

kovanka
8. okt 2017

@balkica v at pracuje manzel stale, a kedze jeho plat rocne presahuje tusim 16000e tak uz nemam narok na tych 6 mesiacov, pochybujem ze tu budem mat narok do tych 3 rokov dietata ale skusim sa ist informovat na urady

balkica
8. okt 2017

@kovanka Ale mali by Vam na SK schvalit este do troch rokov..Kedze v At narok nie je, a zijete na SK

kovanka
9. okt 2017

@balkica idem v stredu na socialku sa informovat

drobcek88
10. okt 2017

Prosim vás, keď mame schválené v AT rodinne pridavky do apríla 2018 (maly bude mat vtedy 2roky), máme podávať znova žiadosť so všetkými dokumentami ako na začiatku? A v akom časovom predstihu asi? Ďakujem za odpovede 🙏

1975renca
10. okt 2017

@drobcek88 ku konco obdobia schvalenia poslu list kde budu žiadať co treba dolozit aby to mihli predĺžiť

drobcek88
10. okt 2017

@1975renca ďakujem krásne 🙏😉

1975renca
10. okt 2017

@drobcek88 za máličko ☺