Rodičovský príspevok z Rakúska

sintiavr6
5. aug 2018

Ahojte ženy. Chcela by som sa opýtať , ktorá z Vás poberá rodičovský príspevok z Rakúska tento rok. Mala by som pár otázok . Ďakujem vopred za pomoc

luciq13
5. aug 2018

@sintiavr6 ja. Doplatok

sintiavr6
autor
5. aug 2018

@luciq13 Dobrý , Ďakujem že ste reagovali.
Chcela by som vedieť , ktorú variant máte a kolko dostávate mesačne už spolu.

zuzinapipina
5. aug 2018

@sintiavr6 ja som poberala plnu sumu za rakuska, varianta 20+4

luciq13
5. aug 2018

@sintiavr6 nieco cez 500 dni, plus vyse 200 na manzela a na den 6 eur schvalene. Snad navysia este.

daniela4321
11. apr 2021

Zdravím vás žienky, viem ze toho tu je ohľadom rodicovskeho príspevku ale mam z toho mišung v hlave. Pracovala som v Rakúsku, po 2 rokoch som odišla na materskú ktorú som dostala s oneskorením, kým človek všetko vybaví, rodinné prídavky mi konečne schválili po vyše roku, ale rodičovský príspevok je hotová katastrofa. Vyplnila som formulár, podokladala rôzne papiere co požadovali a zase sa mi ozvali, že niečo chýba, nenapísali co, kvôli tomu mi nemohli vyrátať sumu. Tak som im tam písala email a oni mi odpísali, že mam nárok až keď dosiahne 3roky.Ma s tým niekto skúsenosti, teraz v máji mam nastúpiť po 2 rokoch do práce, zatiaľ neviem ci ma vezmú, lebo chcem len na čiastočný úväzok a teraz počas corony sú hotely prázdne. Co mam robiť s tým uradom/Krankenkasse aby mi konečne schválili ten príspevok, prídavky som vybavila cez At účtovníka, ktorý mi zas povedal, že naň nemám, že sa dava za zásluhy, tak som z toho na nervy. Ďakujem za každú radu