SZČO a materská

slivka1234567
4. dec 2023

Ahojte, rozmýšlame nad bábätkom ale som szčo a mám za minulý rok mi vznikol dlh na sociálnej ktorý splácam a na zdravotnej(ten ešte nesplácan). Tento rok mi nevznikla povinnosť platiť odvody. Chcem sa spýtať mám nárok vôbec na nejakú materskú alebo ako sa to volá keď nemám platené odvody? Poprípade nemôže potom na peniažky pre bábätko siahnuť exekútor? Ďakujem❤️

lelelienka
4. dec 2023

@slivka1234567 a co tak najskor splatit dlhy a az potom rozmyslat nad babatkom? Ak si este ani nezacala splacat vsetky dlhy, ako vyjdete s peniazmi a z coho budete zit?? Stat (teda my vsetci ostatni) tu nie je na to, aby ta zivil…prepac, ale taketo zmyslanie naozaj nechapem.

sense
4. dec 2023

Keď nemáš platené odvody, nemáš nárok na nič. Akurát by si mala tak nižší rodičak a prídavky keď sa dieta narodi

nelca0510
4. dec 2023

@lelelienka teraz na teba pôjde hejt. Lebo na SVK je mentalita,že štát sa má starať do 3 rokoch dieťaťa o dieťa. Ale autorka,splat najprv všetko čo máš.

slivka1234567
autor
4. dec 2023

@lelelienka prečo by ma mal akože niekto živiť? Ostatné čo nemajú dlhy tie neživí štát či čo?

slivka1234567
autor
4. dec 2023

To by som bábätko asi nemala nikdy. Poniektoré ste múdre a riadne. Ani neviete ako som sa do dlhov dostala, mala som priateľa alkoholika došiel o prácu a keď som mu nedala peniaze tak bola bitka. Našťastie som dostala rozum a rozišla som sa s ním.Preto som sa dostala do dlhov.

martinkatinka
4. dec 2023

Dlh je dlh. Na Socialne davky musis splnit urcite podmienky. Matersku mat urcite nebudes. Rodicak nizsi a pridavky. Ako je to s exekutorom, to netusim. Ked ti SZCO nevynasa, normalne sa zamestnaj a zacni splacat dlhy.

lelelienka
4. dec 2023

@slivka1234567 ale ty najprv tomu statu musis aj nieco dat. Zatial su to dlhy. Najprv ich splat, zacni si platit odvody a potom mozes ocakavat, ze nieco dostanes. Take je to jednoduche 😉 Tie ostatne si platili odvody, inak by nemali matersku. A babatko maj naozaj az vtedy, ked to budes vediet financne zvladnut. Inak je to nanajvys nezodpovedne!!

melanta
4. dec 2023

@slivka1234567 čiže s alkoholikom bez práce, ktorý ťa bol ak si mu nedala peniaze si žila toľko, že ti vznikli dlhy. Čiže si bola dosť nevyzretá. A stále aj sú, ak plánuješ mať dieťa keď si dlžná dokonca na zdravotnom poistení. Keď nemáš 80 eur mesačne na platenie zdravotného poistenia, ako chceš mať peniaze na dieťa? Najprv sa dostaň z bahna, potom rieš dieťa.

slivka1234567
autor
4. dec 2023

@melanta normálne? Teraz si všetko platím. A vyzretá som dosť 😉

melanta
4. dec 2023

@slivka1234567 neviem čo je vyzreté na tom mať dlhy a plánovať dieťa. Myslím že každý so zdravým rozumom vie, že nič. Škoda, že dieťa môže mať ktokoľvek. Preto Slovensko vyzerá ako vyzerá. Pretože sa množia negramotní ľudia.

martinkatinka
4. dec 2023

@slivka1234567 tak splat najprv dlhy a potom planuj dieta.

slivka1234567
autor
4. dec 2023

Viem čo mám robiť😉 a dala som tomuto štátu robila som na TPP čiže som normálne platila danie. Čiže živia sa tu jedine ukrajinci s peňazí ludú a in podobní 🙂 a tie čo k téme nemáte čo povedať sa zdržte premúdrelých odpovedí, pýtam sa na reálnu skúsenosť.

martinkatinka
4. dec 2023

@slivka1234567 ohanat sa co si dala statu....To sa tu kazdy druhy.... Ale ved si spocitaj, ze kolko si odviedla a kolko si "usetrila". Chodis po cestach, ktore postavil stat, vyuzivas služby, ktore plati stat(urady), chodis k lekarom.... To nie je len tak..... Ak teda chces pouzivat jednoduchu matematiku, potom sa teda pozri na ten dlh. Jednoducho si voci statu v minuse.

lelelienka
4. dec 2023

@slivka1234567 tak ked si bola normalne zamestnana, predpokladam, kedze pises ze vies co mas robit a ze si dost vyzreta, ze si si odkladala aj nejaku rezervu na “horsie casy” Tak ju teraz vyber, splat dlhy a potom mozes uvazovat o babatku. Ci rezerva nie je? Tak potom asi nie si az taka vyzreta a netusis, co mas robit. A tie “premudrele rady”, ktore vidis ty, je len velmi triezvo zhodnotena tvoja situacia…😉

zmrzlinka2021
4. dec 2023

@slivka1234567 dlh ti vznikol minulý rok, a tak si sa s frajerom rozišla. Teraz máš ďalšieho frajera, možno ani nie rok, je rozumné riešiť už dieťa? Chces dopadnúť zle? Splat dlhý, spoznaj priateľa, vezmite sa, kúpte si bývanie a až potom dieťa.

milanemila
4. dec 2023

@slivka1234567 super situacia na dieta 👍🏼 podla mna budes mat narok na nizsi rodicak od narodenia dietata ako ostatne nezamestnane zeny a zeny neplatiace odvody. Skusenosti nastastie s tvojou situaciou nemam.

lienka.7
4. dec 2023

@slivka1234567 moja a co také by si ty chcela po tomto štáte? Hanba ta ešte nefackuje???

nelca0510
4. dec 2023

@zmrzlinka2021 čo ti poviem,isto je to ten pravý

mogaa
4. dec 2023

@slivka1234567 ako už povedali baby, na materskú nárok nemáš a problém bude aj ak ochorieš ty, keďže máš dlh na zdravotke - chápeš že ťa neošetria, iba ak pôjde o život ohrozujúci stav? dokonca môže byť problém aj s povinnými prehliadkami v tehotenstve? v prvom rade urýchlene rieš zdravotku a požiadaj o splátkový kalendár....budeš mať nárok len na rodičovský príspevok po narodení dieťaťa a keďže je to príjem ako každý iný, exekútor ti môže siahnuť aj na neho a nechať ti len životné minimum.....

slivka1234567
autor
4. dec 2023

@lienka.7 nie nefackuje sa choďte sťažovať do tích cigánských osád a na UA. Tích hanba nefackuje?🤮 aj keď som pracovala na TPP som ani raz nebrala žiadne dávky ani som nebola na úrade práce tak si predstav moja zlatá hanba ma nefackuje!!

slivka1234567
autor
4. dec 2023

@slivka1234567 a aby som nezabudla ani PN som nebola.

nelca0510
6. dec 2023

Už máš aj fundovanu odpoveď. Toto to poslali až ženy v diskusii.

slivka1234567
autor
6. dec 2023

@nelca0510 ďakujem 🙂