Tehotenstvo po RD a zrušenie pracovného miesta

dadik174
31. máj 2019

Ahojte, prosim mate niekto skusenost?pisem druhy prispevok no zmenila sa mi situacia
RD mi konci 27.6, k tomuto datumu mi zamestnavatel ukoncil pomer pre zrusenie pozicie pocas MD kedze mi uz ani dovolenka nezostala .No som tehotna, termin mam ale az 26.11. mam narok si este nieco vybavit?matersku, PN pripadne podporu aby som neostala na holej??Na sociálke mi pani povedala ze nemam narok na nic ze uz niesom v ochrannej lehote aj napriek tomu ze mam odrobene pred materskou dost rokov , ze jedine odrobit 270 dni co je u mna teda nemozne, DAKuJEM velmi za kazdu radu 🙏🙏🙏🙏, este sa chcem ist na urad popytat v pondelok ci naozaj nemam narok na nic co mi pride dost nefer kedze som bola na Materskej a nie nezezamestnana

bodka1234
31. máj 2019

Ak si stále zamestnaná a o mesiac ti konci prác. Pomer si v 8esacnej ochrannej lehote. Dohodnite sa so zamedtnavatelom na nástup do práce aspoň 1-2 dní pred skončením aby sa ti obnovilo sociálne poistenie. Resp nemusíš sa ani dohadovať proste oznam že 25. Nástupis do práce. O 2 dní ti síce skončí prác pomer ale trvá ti 8 mesačná ochranná lehota. Prečo ti neostala dovolenka? Veď počas MD aj RD máš nárok na dovolenku tu si si kedy vucerpala? Takisto ti prináleží odstupné keďže sa zrušilo tvoje pracovné miesto. Keďže sa zamestnas len na 1-2 dní vyjde ti najvyšší vymeriavací základ aj na podporu na ktorú máš nárok. Pani na úrade určite nahlas kompetentným úradom nech ju vyhodia. Takéto nechopne pracovníčky čo klub nemajú čo sedieť na úrade a byť platený z našich dani

bodka1234
31. máj 2019

Len potrebuješ obnoviť sociálne poistenie tzn že aspoň na deň musíš nastúpiť do práce aby si mala nárok na podporu a tým že ti vyplatia odstupné tak ti vyjde Max podpora

sapetka
31. máj 2019

@dadik174 no co ja viem nie som si ale ista ale mam podobnu situaciu a ked som sa na socialke pytala tak jedina moznost ist na pn do dalsej md. Narok na dalsiu md mas urcite minimalne na taku istu aku si mala predtym

slapina
31. máj 2019

Obnova sociálneho poistenia to v pohode vyrieši, nech ťa na pár dní pred koncom ešte zamestná a bude ako píšu baby vyššie

evittam
31. máj 2019

@bodka1234 Pocas RD nie je nárok na dovolenku len pocas MD.
@dadik174 Si cerpala dovolenku pred RD po MD?

evittam
31. máj 2019

@sapetka Je aj nárok na podporu. Cize najskôr PN do MD a po MD vycerpat podporu a RP na otca dieťaťa.

evittam
31. máj 2019

@slapina Naco par dni? Staci 28.6.nastup a dat sa PN.

evittam
31. máj 2019

@dadik174 Ako ti k dátumu 27.6.mohol zamestnavatel ukončit PP? Predpokladam,ze si podpisala dohodu o skončení PP. Chyba.

evittam
31. máj 2019

@dadik174 No a k veci -narok na MD mas nakolko si v OL, taktiež na PN-treba obnoviť NP. A aj na podporu. Nepotrebujes žiadnych 270dni odrobenych. Si si to mala pytat písomne od tej tetusky na SP.

dadik174
autor
1. jún 2019

@evittam áno , povedal mi ze ak nepodpisem nedostanem odstupne, proste nechcel sa o tom so mnou bavit ze on nic nevie ze to prislo z firmy atd proste arogantny prístup, je to novy riaditel totiz, a ja som mala cca hodinu na rozhodnutie , tak som sa sla na socialku spytat a poradila mi ze nsj urobim ked to podpisem ze inak nemám narok na nic 🙄☹️☹️☹️ ze by som musela mat 3 roboty ze aj tak by to preeverovali ..a tak tak teraz neviem ci mam ist pn ...ci som v prdeli 😨😨😨 nemala som cas na rozmyslenie tym ze som myslela ze mam este nejaku dovo no riaditel povedal ze uz nic

dadik174
autor
1. jún 2019

A ano dovolenku mi preplatili po MD, ani sa ma nik nepytal vlastne , ako co a vlastne by som aj tak nevedela ze lepsie potom ... ☹️☹️☹️ Baby ja som blba asi

bodka1234
1. jún 2019

@dadik174 veď zavolaj šéfovi že na jeden deň nástupis do práce, dohodu čo si podpísala to ostáva prác pomer skončí, ale nastupujeme o deň skôr do práce

zuzka38
1. jún 2019

@dadik174 si to podpísala?

ceklis
1. jún 2019

@dadik174 už si niečo podpisovala? Necitala som predošlé komentáre, ja som v tej istej situácii. Otázkou je, či ti dali dohodu alebo výpoveď.

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Pekná kravina. Ale co uz ludia sa nechajú oblbnut. Keby ai nepodpisala dohodu tak ti musí dať výpoveď podla ZP co nie je také jednoduché. A tiež ti patrí odstupné...Takze si môže tak akurát "laby lízať" ale ty si podpisala lebo sa vyhrazal....

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Ako ti mohol preplatit dovolenku pocas trvania PP? Porušil ZP. Ale to uz je jedno. Ty si bola spokojná ze máš peniaze a on ze neriesis....a takýchto zamestnancov treba zamestnavatelom co najviac..

dadik174
autor
1. jún 2019

@zuzka38 ano lebo ako pisem vyssie , proste zrazu chaoz uplne inak som mala v plane ale...

dadik174
autor
1. jún 2019

@ceklis dohodu, viem ze nevedomost neospravedlnuje ale nevedela som, moja sprostost a to som mala dost nacitane ale vsetko hr hr nic mi nechcel nechat v klude rozmysliet...uplne zaskocena

dadik174
autor
1. jún 2019

@evittam vies co keby mi na socke povedala ze mam sancu na nieco, aj ked som sa jej 3x pytala ze ci je nejaka možnosť aby som tu matersku dostala co mam urobit a daku davku lebo uplne bez penazi pol roka + bez materskej je u mna nerealne , asi ako u vacsiny mamiciek 😏

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Akoze nechcel v klude rozmysliet. Vezmem doklady a dovidenia. Ozvem sa. No ale uz to neovplyvnís.

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Na socke ti nepovedia nic alebo zavádzajú. Cest vynimkam.

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Btw.mas nárok na podporu a ak si uz bola tehotna pocas trvania PP tak aj na MD.

dadik174
autor
1. jún 2019

@evittam ano som na zaciatku 4mesiaca a teda PP do doho 27.6 este bezi , ale ja uz ani neverím . By som povedala ze tie zeny za priehradkou su tiez matky a chcu ti teda poradit ale ako vidim prd makovy , je to smutne, nikdy som ohladom dakych davok nespekulovala ani nevymyslala aki vybabrat so systemom a len robila a teraz ked fakt človek potrebuje prijem lebo mozno neni ina moznost tak mam pocit ze sa na neho stat vykasle a uradnici len mlzia ....

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Tak plati co píšem.

dadik174
autor
1. jún 2019

@evittam prepac mam v tom gulas mam teda este ist skusit este ci by ma na ten den 26.6 tj den pred ukoncenim PP moze dat ako nastup do prace aby sa mi obnovilo to NP aj ked neverim po tom co som tam zazila zemi bude chciet pomoct, alebo sa rovno teraz ked pojdem v utorok na poradnu skusit ci ma vypise na PN alebo rovno na UP ...

dadik174
autor
1. jún 2019

Baby inak dakujem krasne kazdej jednej za Vas cas a teda hlavne Evitke ♥️

evittam
1. jún 2019

@dadik174 Ak sa neobnoví NP tak nebudeš mať nárok na platenu PN.

bodka1234
1. jún 2019

@dadik174 ved ale je už jedno že si podpísala dohodu, ty si teraz na RD a prác. Pomer ti konci o necelý mesiac čiže to teraz plynie výpovedná lehota. Nič to nemení na fakte že informuj zamestnavatela že sa z rodičovskej vrátiš do práce deň pred skončením prac. Pomeru.

bodka1234
1. jún 2019

@bodka1234 veď keď ste sa dohodli na odsupnom že ti vyplatia keď podpises je to úplne jedno, len sa musíš na deň vrátiť do práce aby sa ti obnovilo sociálne poistenie. Potom sa daj až do pôrodu na PNku po pôrode MD min v rovnakej výške ako bola prvá materská a potom výber podporu a rodičovských prepis na muža.

dadik174
autor
3. jún 2019

@bodka1234 och dakujem vyskusam ci mi ten den pred skoncenim dokaze vyhoviet -odrobit, neverím ale skusim sa spýtať, dakujem 🌷