Už to nebude reťazový pôrod?

modrykon12
13. feb 2020

Ahojte, mám nastúpiť na materskú s druhým dieťaťom pred dovršením 3 roku prvého dieťaťa. Zamestnaná som. Poberám rodičovský. Pani zo socialky mi volala, že už to nebude brané ako reťazový pôrod, lebo som si pár dní po skončení prvej materskej čerpala dovolenku u zamestnávateľa. Je to tak, že sa to už potom neberie ako reťazový pôrod kvoli tým pár dňom dovolenky? Ďakujem

e1i
13. feb 2020

@modrykon12 som laik ale myslím ze pani ma pravdu lebo si vlastne prerušila MD a rd tým ze si sa vrátila do prace hoci si čerpala dovolenku

alenah31
13. feb 2020

@modrykon12 úradníčka má pravdu....logicky - ak si čerpala dovolenku - prerušila si RD, mala si zdaniteľný príjem s odvodovou povinnosťou čiže budeš mať nový VZ pre výpočet materskej dávky - nejedná sa o reťazový pôrod.

mogaa
13. feb 2020

@modrykon12 ano pokiaľ si mala vtedy príjem tak je to z toho príjmu

kaporka
23. feb 2020

Baby a možno mi budete vedieť poradiť v roku 2018 som v apríli nastúpila do nového zamestnania ale zo zdravotńch dovodov som musela ísť na rizikové. Materskú mi rátali z predchádzajúceho príjmu za rok2017 teda aj od predchádzajúceho zamestnávateľa. Ako to bude teraz pek reťazovom pôrode ak som už celý rok 2019 poberala materskú a potom rodičák? Teoretick by som mala mať menšiu materskú od druhého zamestnávateľa ak sa bude počitať z pravdepodobného vym. Základu.. alebo platí to že pri reťazovom porode nemoze byt materska nizsia lenze tam mi nesedi tá zmena zamestnavatela.. neviete ako to je?

rushcca
20. jan 2023

@modrykon12 ako to dopadlo prosím ťa? Už ti to nebrali ako reťazový pôrod? Co sa stalo s tvojou dovolenkou ktorú si si nevyčerpala?

modrykon12
autor
20. jan 2023

@rushcca nebrali to ako reťazový pôrod. Vypočítali mi novú materskú, nižšiu o celkom dosť v konečnom dôsledku. Kvoli tomu, ze som si medzi pôrodmi zobrala pár dní dovolenky. Zvyšná dovolenka platí v tom roku ako sa nastúpi, ale musí sa vybrať v ten istý rok, inak prepadne.