Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vezmú nám rodičák, keď je manželov príjem viac ako 400 eur?

miskax2
25. okt 2012

vcera som sa z druhej ruky dozvedela ze manzelia ktory maju prijem viac ako 400 e (zarobok muza) ze zene na RD vezmu rodicak lebo maju dost penazi......vraj to bolo v novom case pisane neviete o tom nieco??????

xlucia
25. okt 2012

@miskax2 je to blbost. o rodicak urcite neprides

julinkaz
25. okt 2012

nepočula som o tom, ale je to riadna blbosť, ak si na rodičovskej dovolenke tak ti ten rodičák patrí, bez ohľadu na príjem manžela, tí čo ti to povedali, to určite zle pochopili

liz_lemon
25. okt 2012

@miskax2 je to blbost, v NC sa pisalo o rodinnych pridavkoch, ale to boli len take scestne napady analytikov z Iness, tu je ten clanok
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/analytici-z-iness-2/

jarus1
25. okt 2012

@miskax2 ako môžeš veriť čo píšu v bulváre?

miskax2
autor
25. okt 2012

@jarus1 uz o tom raz aj v spravach vraveli ze "vysoko prijmovym" rodinam siahnu na statne davky no predtym vraveli ze od 800e mesacne tak len som chcela vediet ako to je.....my planujeme svadbu v januari ale ak by to mali schvalit tak sa radsej nevezmeme(a odlozime to) lebo mat alebo nemat temer200 ecok je v dnesnej dobe kua rozdiel ☹ ☹ ☹ ☹

kaja73
25. okt 2012

@miskax2 ja som to tiez citala,ale dufam ze taketo nieco neprejde. 🙄 pochopila som to tak , ze su to len uvahy.
Ved to by zeny ostali uplne odkazane na muza-ten moze zarabat vela,ale ako to doma funguje medzi manzelmi je vzdy otazka a zo zien by tak spravili zeny uplne odkazane na finacie manzela,alebo donutene nastupit do prace po ukonceni materskej.

bbtina
25. okt 2012

nepanikárte, určite nie

karamel
25. okt 2012

To je len dalsi vyplod bujnej fantazie nasich politikov, ktori nevedia, kde by este viac usetrili, tak chcu vziat nasim detom, ktore okrem ineho budu robit na ich dochodky.....fakt paradox, ze?

mapa
25. okt 2012

treba volit fica a citat novy cas... sobasit sa a rozvadzat len vtedy, ked sa to financne oplati... zarucene prezijes stastny zivot, ktory len sem-tam narusi sprava z overeneho bulvaru napr. o vzati rodicaku... nastastie samotny vodca v hlavnych spravach sukromnej tv hned vecer hrdinsky zasiahne a zaruci sa vlastnym zivotom, ze rodicak svojim volicom ponecha.... 😀 😝 🤐 😠

xlucia
25. okt 2012

@kaja73 zeny su na rodicovskej uplne odkazane na muza aj teraz

sisinka29
25. okt 2012

@miskax2 v novom case bolo pisane ze ak dieta, ktore nenavstevuje povinnu skolsku dochadzku tak RP sa zníži o polovicu na dieťa, na ktoré poberáš, týka sa to neprispôsobivých občanov väčšinou. do RP sa nezapočítava príjem manžela, iba ak si žiadaš o dávku v hmotnej nudzi.

andrejka1974
25. okt 2012

@miskax2 je to blbost kazda nan mame narok k, eby to bolo tak, tak ja rodicak nemam asi nikdy 🙂 🙂 🙂

severanka96
25. okt 2012

nie

lencika
29. okt 2012

urcite nie, mas na to narok, netreba stresovat

urma
2. nov 2012

@miskax2 vyska prijmu nema vplyv na vyplatu rodicovskeho prispevku. Moze sa v sucasnosti poberat a zaroven pracovat. Napr. ja som nezamestnana, idem si dobrat podporu a rodicovsky bude brat moj zamestnany manzel. Potom si to prehodim na seba a pokracujem v rodicovskej dovolenke 😀 Ked uz nebudem mat narok na davku v nezamestnanosti. To len taka vychytavka, ak by niekomu pomohlo, co cita....

tilly
2. nov 2012

to akoze 800€ je vysoky prijem???? 😲

sara07
2. nov 2012

to sú uvahy a ak ste si všmili tak najskôr preletia novinami a tel, uvahy , potom sa počká čo na to verejnosť, a potom sa to bud upraví alebo schváli, ako od tejto vlady by som to aj čakala, inak podobne to bolo aj s tým že dohodari budú platit odvody, tiež šum a už od nového roka realita,

ako suma 400 € je pekne scestná, ked od 200 a vyššie začina len hypoteka, je vela rodin čo ked poplatia účty a hypoteku tak žijú s rodičovského a pridavku, nepíšem o určitej menšine

ivkaruzova
6. nov 2012

@tilly
jasne, ved mame narok robit len za 400eur vikendy , sviatky od rana do vecera...800eur je LUXUS : 😀
hnus tato krajina!!!!!! 😖

tilly
7. nov 2012

@ivkaruzova ani nehovor... vcera som bola nakupovat v AT, chodim tak raz do tyzdna, ale vcera som robila taky trosku iny nakup, mala som tam ovocie, vajicka, zeleninu, 1,5 kila hovadzieho masa, cele kura, 4 kuracie stehna, mlieko, maslo, nejake jogurty a cukrovinky a ze 46€!!! to u nas by to bolo minimalne za 60€ a v akej kvalite!!! a este som tankovala za 1,37, u nas za 1,44 a ta nasa nafta je tiez na grc, nas mechanik nam odporuca raz za cas tankovat v rakusku, lebo nasa nafta obsauhe neviem co a my mame na oboch autach citlive motory, tak aby neodisli...
akoze uplne na plac...
a predavacka v penny markete, co robi kratky/dlhy tyzden 20/30hodin zarobi 1300€ to u nas by bola povazovana za milionarku 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli