Vyplácanie rodičovského príspevku zo SR, ostatné príspevky z Rakúska

sabiinaa
21. jan 2020

Dobry den, prosim vas, je tu niekto, kto dostaval matersku zo SR, a vsetko ostatne z rakuska? Otazka znie, ze bola som z jednou pani, a ta mi povedala, ze ak dieta bude mat 2,5 roka, mala by som,, nieco,, dostavat zo slovenska na pol roka, nez bude mat 3 roky??? Ze by som mala zajit na urad prace a vyplnit nejake papiere. Mal to takto niekto??? Dakujem velmi pekne za kazdu radu. Pekny vecer prajem.

lula313
21. jan 2020

Práveže si nemozes žiadať od Slovenska dovyplácanie SK rodicaku do veku 3 rokov, lebo budeš musieť ten rakusky vracat. Čiže nemas na nič iné nárok.

sabiinaa
autor
22. jan 2020

@lula313 nemyslela som prave rodicak SR

sabiinaa
autor
22. jan 2020

Pracujete na urade prace?

lula313
22. jan 2020

@sabiinaa nie, ale mám tp v AT a zisťovala som si všetko ohľadom poberania rodičovského

klarissa25
22. jan 2020

@sabiinaa určite nebudeš nič iné poberať zo Slovenska...

maciatkolulu
22. jan 2020

@sabiinaa co všetko ostatné?

sabiinaa
autor
22. jan 2020

@lula313 ale ja nemam trvaly pobyt v rakusku zijeme na SR a moj manzel pracuje v rakusku

sabiinaa
autor
22. jan 2020

@klarissa25 neviem teda skusim sa zajst opytat lebo ked som vybavovala papiere k rodicaku rak sa mi mari ze aj ta pani na uradu mi to sama povedala ze mam dojit ak bude mat maly 2,5 roka

sabiinaa
autor
22. jan 2020

@maciatkolulu rodinne a pridavek na dieta

sabiinaa
autor
22. jan 2020

Lebo aj jedna holka sa to tu pytala a raz len to nemozem najit, a od niekal to musime mat 😀🤷‍♂️😀

vroni
22. jan 2020

@sabiinaa, kedysi sa to robilo, ale už to Rakusania objavili a zatrhli. Išlo len o rodičak, nie iné sa poberať nedalo.

lula313
22. jan 2020

@sabiinaa to je jedno, princíp je skoro rovnaký. Daj si pozor, aby ti nahodou niekto zle neporadil. Kamarátka po čerpaní rodicaku z AT požiadala z SK o príspevok na starostlivost a ani toto nie je s kostolným poriadkom a hrozí jej vracanie penazi Rakúšanom, keď sa to dozvedia..

maciatkolulu
22. jan 2020

@sabiinaa rodinné a "prídavek"? Z sk nedostaneš nič a bola by som veľmi opatrná, lebo rakúšania sa neserkaju už. A vracať dva roky rakúskych príspevkov, fuuuu

maciatkolulu
22. jan 2020

@sabiinaa rodičak v AT poberá? Ci ako?