Výpočet materskej

janasofia
4. apr 2012

Poprosim Vas o radu.Od 19,9,2011 pracujem na dobu urcitu, najskor skusobna 3 mes.a potom nova zmluva do 30,6,2012, cize pol roka. Chceli by sme druhe babo, no neviem ci mam splnenych odpracovanych 270 dni, kedze som pocas pracovneho pomeru bola na OčR s dcerou a raz som marodila.Alebo to nema vpliv na nemocenske poistenie(tych 270 dni)Babo by sme chceli skusit v juny, cize ako mi ma koncit prac.zmluva, lebo pochybujem ze mi ju predlzia, koli znizovaniu radu zamestnancov.Chcela by som este vediet ako sa pocita materska, kedze som mala vacsinou neuplnu vyplatu koli spominanymOčR , nezarobila som ani 280 eur.mesacne.Ochranna doba po ukonceni pracovneho pomeru je 8 mesiacov, kym nastupim na MD?A co taka PN po ukonceni prac. pomeru?Ak by som mala nahodou komplikacie pri tehotenstve.Dufam, ze mi niekto odpise.Dakujem velmi pekne.

zalka
21. feb 2017

@fatimuska ale nenapísala si nič konkretne a z tých info čo si napísala je jasné, že MD dostaneš zo zamestnania .. čo máš teraz ..
treba viac info

fatimuska
21. feb 2017

@zalka uz som povhopila ze som urobila dobru blbosť a ze na reci jedna pani pivedala uz viac nedám,aleuz je neskoro,ďakujem

zalka
21. feb 2017

@fatimuska dobre ale čo si urobila šak povedz, možno sa to dá zachrániť .. ešte nie je neskoro kým si neporodila

fatimuska
21. feb 2017

@zalka nopresla som zo.szcona.sro,kde som sa hodila na zamestnanca na 4hodiny,ale mam male.stastie,este účtovníčka neposielala nasp tu zmluvu atd,tak sme.to vyriesili tak ze sice zaplatim za mesiac a pol max.odvody,ale pocas 6mesiacov budem dostavat max.materskú

evittam
21. feb 2017

@fatimuska Preco len pocas 6,mes.?

fatimuska
21. feb 2017

@evittam no potom je rodicovska,nie?a ja som celkovo z toho jelen

evittam
22. feb 2017

@fatimuska MD je 34tyzdnov. Cize 8,5 mesiaca. A ano potom RD.

zalka
22. feb 2017

@fatimuska no veľmi sa mýliš a tvoja účtovníčka tiež
nakoľko nemáš v novom zamestnaní odpracovaných 90 dní bez PN a OCR ... len 40dní či koľko tak tvoja MD bude rátaná z minima tj. zo sumy 441,50e
takže zvytočne si dáš plat 1766e .. max. MD nedosiahneš.

fatimuska
22. feb 2017

@zalka ďakujem za upozornenie

fatimuska
22. feb 2017

@zalka kolka skoda,ze som toto netusila skor,co už

zalka
22. feb 2017

@fatimuska rado sa stalo, to len aby si nepreplatila na odvodoch kopec penez a nebola sklamaná, že malú MD dostaneš.

fatimuska
22. feb 2017

@zalka ďakujem,hned sme.to zas napravili,och jo,ďakujem za cenne.rady,aspon budem vedieť poradiť tym ďalším

basselita
23. feb 2017

@zalka prosim ta a nevedela by si mi poradit ci sa da spravit take nieco ze:
Mam PZ vyse 4 roky. Vyska HM je 640€. Keby idem na matersku dovolenku a pred nou napriklad 3-4 podpisem s dalsim ZL PZ s min. mzdou ci by mi to ovplyvnilo vysku materskej? Dakujem

zalka
23. feb 2017

@basselita nie neovplyvnilo, aj z druhého zamestnania potrebuješ 270 dní, a nemáš v tom prípade čo popisuješ žiadne ukončené poistenie kt. by sa dalo prirátať k tým 3-4 dnom nového zamestnania

limartinka
21. máj 2017

Ahojte, potrebovala by som poradiť, čítam zákony ale akosi sa neviem dočítať .... či sa do obdobia 270 dní nem. poistenia (2 roky pred nástupom na MD) ráta aj obdobie, kedy som bola na rodičovskej dovolenke (prac. pomer mi vtedy trval aj počas rd aj niečo vyše mesiaca po ukončení rd, takže prerušenie nem. poistenia som mala vtedy obnovené). Dakujem

limartinka
21. máj 2017

@zalka Ahojte, potrebovala by som prosím poradiť, (už som písala vyššie, ale asi zle som to označila, je to môj prvý príspevok,) čítam zákony ale akosi sa neviem dočítať .... @zalka - tvoje odpovede sú super, hlavne to, že sa tu tomuto venuješ a vieš poradiť, čo si veľmi cením...... či sa do obdobia 270 dní nem. poistenia (2 roky pred nástupom na MD) ráta aj obdobie, kedy som bola na rodičovskej dovolenke (prac. pomer mi vtedy trval aj počas rd aj niečo vyše mesiaca po ukončení rd, takže prerušenie nem. poistenia som mala vtedy obnovené). Dakujem

zalka
21. máj 2017

@limartinka áno aj RD sa dotoho ráta, skončila si PP ako tehotná?

limartinka
21. máj 2017

Ahoj, potešila si ma, no pre upresnenie ešte napíšem, že po RD som pracovala niečo vyše mesiaca, potom som poberala dávku v nezam. pol roka počas evidencie na úrade práce, potom cca pol mesiaca iba úrad práce bez príjmu a následne nástup v apríli do práce na TPP ale iba do konca júna na dobu určitú, počas ktorého som teraz pn už ako tehotná. ......Takže tých 270 dní by som splnila (aj bez tohto posledného zamestnania). Predpokladaný termín pôrodu bude 05.01.2018. Len neviem, z čoho by sa mi potom počítala materská, v tomto zamestnaní 90 dní nemám do konca júna (či už s pn alebo bez pn), v minulom roku som po rd odpracovala iba 32dní vrátane očr. Pred rd a md mi prac. pomer trval od r. 2011 do 02.10.2016. Ďakujem krásne

limartinka
21. máj 2017

@zalka Ahoj zalka, moja odpoved je o príspevok vyššie a aj ďalšia otázka na teba, ak budeš vedieť poradiť, budem veeeľmi rada.

zalka
22. máj 2017

@limartinka no nárok na MD máš aj ked ti PP skončí lebo budeš v ochrannej lehote .. no a výšku, pravdepodobne len z minimálneho VZ .. nakoľko nemáš predošlí rok 90 dní odpracovaných ...

limartinka
22. máj 2017

@zalka ďakujem za odpoveď, nebola som si istá, či to takto bude, keďže nemám tých 90dní, no čo už, aspoň niečo. Alebo vedela by som to ešte nejako zmeniť a ovplyvniť výšku materského, ak by som sa ešte zamestnala na tých 90 dni? TPP alebo dohodu? Aké by som mala potom rozhodné obdobie pre výpočet materskeho? Oplatilo by sa mi to? ďakujem

zalka
22. máj 2017

@limartinka ak by si mala 90 dní z nového TPP abo dohody bez PN a OCR a pri nástupe na MD by ti toto zamestnanie trvalo tak nárok bude z toho TPP.

limartinka
22. máj 2017

@zalka ďakujem ešte raz za promptne odpovede a cenné rady 🙂