Výpočet MD - reťazový pôrod, ale práca na dohodu

30. jún 2021

Dievcata, ste tu velmi skusene, poradili by ste mi prosim vas? Ide o to, ze pocas RD som u svojho zamestnavatela pracovala 2 mesiace na dohodu o pracovnej cinnosti, vypomahala som s pracou formou homeofficu. Taka jednorazovka, firme sa nakopilo vela prace, pre mna to bolo fajn, praca po veceroch, ked dcerka spinkala, a aspon som pomohla firme a privyrobila som nam nejake to €. Po 2m skoncila dohoda dohodou. Teraz nastupujem na MD (retazovy porod, dcera ma 2 roky), no az teraz som si uvedomila - z coho sa mi bude ratat vyska dalesj MD? Plati aj tu pravidlo, ze bude rovnaka ako prva? Nemohol mi prijem z dohody rozhadzat vymeriavaci zaklad? To by som "neprezila" 😉

autor
30. jún 2021

@nafka0483 prosim ta, ja som ani netusila, ze take nieco sa rozlisuje. Svojim laickym okom rozlisujem len HPP a dohodu 😅

lilinka88
30. jún 2021

Veď pozri na výplatnú pasku z dohody s uvidíš či ti odvádzali NP alebo nie. Ale nie z každej dohody sa NP odvádza

autor
30. jún 2021

@lilinka88 vyplatnu pasku som si prevziat nebola, ale mam istotu, ze neodvadzali, kedze mi to povedala pani priamo zo systemu 🙂